Presentation Translator canlı altyazı eklemenizi ve sunuları çevirmenizi sağlar

Çeşitli kitleler için bir çok sunum yapıyor musunuz? Sunumda kullanılan dil, bazen iletişim konusunda sıkıntı oluşturabilir, ancak Makine öğreniminin bu günlerde en üst düzeyde olmasından dolayı çeviri ve konuşma tanıma servisleri vardır. Bir Microsoft Garage projesi olan Presentation Translator iyi bir çözüm olabilir.

Presentation Translator, 60’tan fazla dilde slayt gösterinize canlı altyazılar ekler. Hedef kitleniz değişmeye devam ederse ve farklı ülkelerde sunum ve tartışmalar yaparsanız PowerPoint için mükemmel olan bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

PowerPoint için Presentation Translator eklentisi

Presentation Translator, Microsoft Çevirmen API’sı üzerine kurulmuştur ve Microsoft Bilişsel Hizmetler tarafından desteklenmektedir. Ses ve konuşmadan kendisini öğretmek için Makine Öğrenimini aktif olarak kullanır. Bu aracı hemen kullanmaya başlıyorsanız, zamanla onu geliştirdiğini görebilirsiniz.

Canlı altyazılar

Eklentiyi indirip yüklediyseniz, canlı altyazılara başlama zamanı geldi. Her şeyden önce, gerçek sunumunuzu tamamlamanız ve daha sonra altyazıları etkinleştirmeyle devam etmeniz gereklidir.

Sadece Slideshow (Slayt Gösterisi) sekmesine gidin ve Start Subtitles (Altyazı Başlat) seçin. Burada belirtmeniz gereken birkaç bilgi var. Öncelikle, konuşacağınız dildir ve ardından altyazıların gösterileceği dildir. Kayıt cihazını seçtikten sonra işiniz bitmek üzeredir.

Customize Speech Recognition (Özelleştirilebilir Konuşma Tanıma) adlı başka isteğe bağlı bir özellik vardır. Etkinleştirilirse, çevirmen tüm slaytlarınıza gidecek ve sunum sırasında konuşabileceğiniz içerik ve teknik terimleri öğrenmeye çalışacaktır.

‘Next’ düğmesine basarak çeviricinin yüklenmesini bekleyin. Artık ayrı bir altyazı penceresi göreceksiniz, çalışıp çalışmadığını görmek için bir şeyler konuşabilirsiniz. Yapabileceğiniz birkaç özelleştirme vardır, farklı altyazı konumları arasında seçim yapabilir ve ayrıca yazı tipi boyutunu özelleştirebilirsiniz.

Kitle Katılımı

Presentation Translator, kitlenizin sunumunuza istedikleri dilde bağlanmalarını sağlar. Bu harika bir özelliktir ve dilinizi anlamayan izleyici, sununuzla birlikte de izleyebilir. Araç, bir QR Kodu ve bir Link görüntüleyen diğer slaytların üstüne yeni bir slayt ekliyor.

İzleyiciler, kendi cihazlarında kendi dillerinde bir çevirmen oturumu başlatmak için bunlardan herhangi birini takip edebilir. Kitleniz için altyazı özelleştirebilir veya tamamen durdurabilirsiniz. Artık altyazıları göstermemek için “Audience Mute” seçebilir veya yeni kullanıcıların sununuza katılmasını önlemek için ayarlardan ileti dizilerini kilitleyebilirsiniz.

Slaytları Çevir

Evet, herhangi bir biçimlendirme veya diğer ayarları değiştirmeden sunumunuzun tamamını çevirebilirsiniz. Sunumunuzun bulunduğu dili ve çevirmek istediğiniz dili seçmeniz gerekir. Eklenti değişikliklerle birlikte ayrı bir dosya kaydeder ve orijinal sunum bu durumdan etkilenmez.

Metni Kaydet

Sunum bittikten sonra tüm transcript ‘txt’ formatında kaydedebilirsiniz. Transkriptdeki hataları giderebilir ve izleyicilerin referansına sunabilirsiniz.

Bu şimdiye kadar gördüğüm en iyi PowerPoint eklentisidir. Makine Öğrenimi ve Bilişsel Hizmetlerin akıllı bir kullanımıdır. Bazen canlı altyazılarda bazı hataları bulabilmenize rağmen, ancak iyi bir kayıt cihazınız olduğundan emin olun ve açık konuşmaya çalışın. Bir sonraki resmi sunumunuza altyazı eklediğinizden emin olun.

Presentation Translator indir (254KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir