MSVCP140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan program başlatılamıyor

WAMP Server, Skype programlarını veya bazı oyunları açmaya çalışırken Program, MSVCP140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor, hata mesajı alırsanız, o zaman bu yazımız size yardımcı olabilir. Çalıştırmaya çalıştığınız program MSVCP140.dll dosyasının bilgisayar sisteminizde olmasını gerektirdiğinde ortaya çıkar. MSVCP140.dll, System32 klasöründe bulunan ve Microsoft Visual Studio tarafından yüklenen, yaklaşık 626 KB boyutundaki bir Microsoft C Runtime Library dosyasıdır. Herhangi bir DLL dosyası kaybolursa veya bozulursa, bu tür hata mesajlarını ekranınızda görebilirsiniz.

“Program, MSVCP140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.”

MSVCP140.dll eksik hatası

DLL, Dynamic Link Libraries’ın kısaltmasıdır ve Windows veya diğer işletim sistemlerinde çalışan uygulamaların harici parçalarıdır. Çoğu uygulama kendiliğinden değildir ve kodları farklı dosyalarda saklar. Koda ihtiyaç duyulursa, ilgili dosya belleğe yüklenir ve kullanılır. İşletim sistemi veya yazılım ilgili DLL dosyasını bulamıyorsa veya DLL dosyası bozuksa, bir DLL dosyası eksik mesajı gösterir.

Eksik dll dosyasını İnternet’ten indirip belirli bir yere yapıştırmak gerçek çözüm değildir. Bu yöntemi deneyebilirsiniz, ancak ondan olumlu sonuç alamazsınız.

Bu hatayı gidermek için neler yapılabilir;

1] Bu hatayı veren programı yeniden yüklemeyi denemek yardımcı olabilir. Belki de yükleme paketi bu dosyayı içerir.

2] Bu sorunu çözmenin diğer bir yolu, Visual Studio için Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini bilgisayarınıza yüklemektir.

Program penceresini veya Görev Yöneticisi’ni kullanarak açık uygulamanızı kapatın. Bunu yaptıktan sonra gidip Microsoft’tan indirebilirsiniz. Yüklemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir paketini yüklemek yardımcı olmalı ve hata mesajını artık almamanız gerekir.

İPUCU: DLL dosyası bilgisayarınızda mevcutsa, ancak bu hata iletisini yine de alırsanız, DLL dosyasını yeniden kaydetmeniz gerekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir