ProtonMail incelemesi: İsviçre’den Güvenli E-Posta Servis Sağlayıcısı

Dungeon Master’ın söylediği gibi, “E-posta gizliliği bir efsanedir”. ProtonMail uygulamasının e-posta servis sağlayıcınız için söyleyecekleri de budur. E-posta söz konusu olduğunda kimseye güvenmek istemiyoruz ki, zaten güvenmiyoruz. Sizi İsviçre merkezli, güvenli bir e-posta sağlayıcısı olan ProtonMail ile tanıştıralım. İsviçre her zaman sıkı gizlilik yasaları ile tanınmaktadır. Ve e-posta şirketi onlarla tam bir uyum içindedir. ProtonMail e-posta servis sağlayıcısını kullanarak, birkaç dakika içinde güvenli ve şifrelenmiş bir e-posta hesabı kurabilirsiniz.

ProtonMail E-posta Servis Sağlayıcısı

ProtonMail, uçtan uca şifreleme ve Anonim hesaplar gibi mükemmel güvenlik özellikleri sunar. Bir hesap oluştururken kişisel bilgilerinizden hiçbirini girmeniz gerekmez. İsim yok, doğum günü yok ve telefon numarası yok. Ayrıca, hesabınızın daha sonra tamamen kurtarılamaması için kurtarma e-postası bölümünü atlayabilirsiniz. Yani anlayacağınız tam bir gizlilik sağlamaktadır.

Şirket, verilerinizi kaybetmemeniz ve gizliliğinize saygı gösterilmesini sağlamak için en iyi güvenlik uygulamalarını kullanmaktadır. Sadece yazılım güvenliği değil, şirketin gerçek fiziksel güvenliği de var. Şirketin web sitesine göre, veri merkezleri 1000 metrelik sağlam kaya altında ve en iyi güvenlik uygulamalarına sahip en güvenli yerlerden birinde bulunuyor. Şimdi ne kadar ciddiyette gizlilik sağladıklarını ve daha fazla güvenlik bilgisini göstermek için, ProtonMail web sitesinden bu kouda bir şeyler aktarmak istiyoruz:

Tüm kullanıcı verileri, İsviçre Federal Veri Koruma Yasası (DPA) ve İsviçre Federal Veri Koruma Yönetmeliği (DPO) tarafından korunmaktadır ve bu sayede kişiler ve şirketler için dünyanın en güçlü gizlilik koruması sağlanmaktadır. ProtonMail ABD ve AB’nin dışında olduğu için, sadece Cenevre’deki Kanton Mahkemesinden veya İsviçre Federal Yüksek Mahkemesinden gelen bir mahkeme kararı, sahip olduğumuz son derece sınırlı kullanıcı bilgilerini serbest bırakmaya zorlayabilir.

Şimdi asıl e-posta istemcisinden bahsedecek olursak, herhangi bir web tarayıcısı kullanarak erişebilir veya Android ve iOS cihazları için mevcut olan uygulamayı indirebilirsiniz. Mevcut birkaç plan var; Ücretsiz plan size günlük 150 e-posta göndermenizi sağlar ve size 500 MB depolama alanı sunar. Bu sınırı artırmak için veya özel alan adı eklemek istiyorsanız premium planlara geçebilirsiniz.

E-posta istemcisi, diğer uygulamalara benzemektedir. Tüm klasörler ve seçenekler sol menüde yer almaktadır. Buradan, diğer e-posta hesaplarına e-posta gönderebilirsiniz. Program, başka bir ProtonMail kullanıcısına gönderilen e-postanın güvenliğini garanti eder. Ayrıca, ProtonMail dışındaki kullanıcılara gönderilen e-postalar bir şifre ile şifrelenebilir ve diğer kişi e-postayı bir tarayıcı penceresinde açmak için bir bağlantı alır.

E-posta istemcisi, tüm temel özellikleri sağlamaktadır ve kullanımı çok kolaydır. En iyi yanı, herhangi bir harici reklamı görüntülememesi veya desteklememesi. Ücretsiz plandaysanız, tüm e-postalarınız küçük bir ‘ProtonMail’ imzasıyla sona erecek. İmzanın kaldırılması için yeni sürüme geçebilirsiniz. Bunun dışında iki faktörlü kimlik doğrulama, çok kullanıcılı destek ve diğer güvenlik özellikleri gibi özelliklerin çoğuna erişebilirsiniz. Hatta istemcinin görünümünü ve düzenini özelleştirebilirsiniz.

ProtonMail PGP servislerini desteklemektedir ve diğer uyumlu servislerle kullanmak için PGP anahtarınızı indirebilirsiniz.

ProtonMail indir

ProtonMail, gizliliğiniz ve e-postanızın güvenliğinden endişe duyarsanız harika bir hizmettir. Ücretsiz paket ortalama bir kullanıcı için yeterlidir, ancak şirket veya ofis çalışanlarınız için ücretli hesaplara göz atabilirsiniz. ProtonMail uygulamasını edinmek için, sisteminize uygun olanı seçin.

Web için ProtonMail

Android için ProtonMail indir (Play Store)

iPhone için ProtonMail indir (Apple App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir