Quantum Lights teması ile Firefox Quantum tarayıcısını renkli yapma

Son zamanlarda Mozilla, Google Chrome tarayıcısından daha hızlı olarak lanse edilen Firefox Quantum web tarayıcısını piyasaya sürdü. Firefox Quantum tarayıcısını biraz kullandıktan sonra, gerçekten bir iyileşme olduğuna ikna oldum.

Zaten sistem kaynakları kullanımı konusunda gayet iyiydi ve hız açısından sorunluydu. Ama, şimdi hız sorunu da çözüldüğü için bilinçli kullanıcılar tarafından birincil tarayıcı olarak kullanılmaktadır. Eski sürümlerle karşılaştırıldığında, yeni Firefox Quantum, web sayfalarını daha hızlı yükler ve Google Chrome tarayıcısı kadar hızlıdır.

Yeni Firefox tarayıcısı olan Quantum pek çok yeni özellik ve yeniden tasarlanmış bir arayüz ile gelirken, yeni temalar ve eklentilerden bazılarını yükleyerek daha da iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Quantum Lights ile Firefox Quantum’u renkli yapma

Quantum Lights” teması, Firefox Quantum tarayıcısının daha renkli görünmesini sağlayacak Firefox eklentilerden biridir. Diğer bazı temalardan farklı olarak “Quantum Lights” teması dinamiktir. Bu dinamik olarak oluşturulmuş bir renk degrade Firefox pencerelerinin üst kısmını gösterir. Renk, Firefox tarayıcı pencerelerinin boyutlarına göre değişir. Ancak hepsi bu değil, aynı zamanda saate bağlı olarak renk değişmektedir.

“Quantum Lights” temasını yükledikten sonra Firefox web tarayıcısını yeniden başlatırsanız, akşam ya da gece boyunca biraz mavimsi görünür. Ancak öğleden sonra tema otomatik olarak kırmızı ve sarı gibi daha sıcak renklere geçer. Görünüşte temanın rengi Güneş’in gökyüzündeki durumunu (ya da gündüz veya gece sıcaklığını) yansıtıyor, bu yüzden gece biraz mavimsi, gündüz kırmızı ya da sarımsıdır.

“Quantum Lights” teması için kullanılabilecek herhangi bir seçenek yok, zaten gerekli olan bir şeyde yok. Firefox Quantum tarayıcısını daha önce olduğundan daha iyi hale getirir ve sistem kaynakları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Firefox web tarayıcısı için Quantum Lights temasını eklenti sayfasından indirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir