RadioMaximus ile radyo dinleyin ve çalan şarkıları kaydedin

RadioMaximus, Windows bilgisayarlar için tasarlanmış İnternet radyo dinleme ve çalan şarkıları kaydetmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Programın, ücretsiz, sınırlı bir sürüm ve profesyonel bir sürümü olmak üzere üç versiyonu vardır. Ücretsiz sürümü bir İnternet Radyosu uygulamasında görmek istediğiniz tüm temel özellikleri sağlar. Ücretsiz sürümü ile radyo istasyonlarına göz atabilir, bunları çalabilir ve bunun üzerine istasyonları kaydedebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü Microsoft Windows için 32-bit ve 64-bit program olarak sağlanmaktadır. Bir yükleyici ile birlikte gelse de, istenirse taşınabilir bir uygulama olarak kullanılmak üzere bir konuma çıkarılabilir.

RadioMaximus – Ücretsiz İnternet radyosu

RadioMaximus programını ücretsiz olarak indirin çalıştırın. Üç bölüme ayrılmış bir arayüze sahiptir. Üstteki ana araç çubuğu, çeşitli program özelliklerini ve seçeneklerini listeleyen sol kenar çubuğu ve gerçek radyo istasyonlarını listeleyen ana bölme vardır.

İstasyonlar için arama yapabilir veya ilk başlatmada göz atma seçeneğini kullanabilirsiniz. İstasyonlar daha kolay erişim için sık kullanılanlara eklenebilir, böylece programın gelecekteki kullanımlarında istasyonlara daha hızlı erişmek mümkündür.

RadioMaximus indir

Arama, istasyonları türe ve aynı zamanda ada göre bulur. Desteklenmeyen bir özellik, ilgilendiğiniz belirli şarkıları arama olanağıdır. Aramayı kullanırken belirli şarkıları dinleyen radyo istasyonlarını döndürdüğü için (bu, radyo istasyonlarının bunu destekliyorsa), streamWriter gibi bir program bunu daha iyi işler.

Tarayıcı, ülkelere, türlere, yeni istasyonlara ve popüler istasyonlara göre tarama istasyonlarını destekliyor. Araç çubuğundaki yeni istasyon seçeneğini kullanarak da akış URL’lerini programa ekleyebilirsiniz. Bu, favori istasyonlarınızdan biri uygulama tarafından desteklenmiyorsa kullanışlıdır.

Bir istasyon üzerine tıkladığınızda hemen oynatmaya başlar. RadioMaximus, istasyon tarafından destekleniyorsa, sanatçı ve şarkı adlarını, kalite bilgilerini ve bir kapağı görüntüler.

Programın ilginç bir özelliği, aynı anda birden fazla istasyonu oynatabilmesidir. Kesin olarak bakarsak, yalnızca bir istasyon aktif olarak çalınır, ancak bunları herhangi bir gecikme olmadan yürütmek için oynayan farklı istasyonlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

RadioMaximus, bu istasyonların her birinde çalınan yeni şarkıyı vurguluyor ve ilgilendiğiniz şarkılardan kaçınmak için istasyonlar arasında geçiş yapmak ve beğendiğiniz şarkıları çalmak için kullanışlı bir özellik haline getiriyor.

Radyoda çalan şarkıları kaydetme

Kaydetme düğmesine bir tıklama ile hemen oynayan herhangi bir istasyonu kaydedebilirsiniz. Seçenekler, şarkıları tek tek parçalara bölme veya bölmeme, mevcut şarkıyı yalnızca kaydetme veya zaman kayıtlarına kaydetmeyi içerir.

Kayıtlar da planlanabilir. Bu, örneğin favori radyo programlarınızı kaydetmek veya uygulamayı düzenli olarak kullanan birden çok radyo istasyonunu kaydetmek için kullanışlıdır.

Zamanlama seçenekleri oldukça kapsamlıdır. Yapılandırma menüsünü kullanarak başlangıç gün ve saatlerini, istenen süreyi, bitirme işlemlerini ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

RadioMaximus, çoğu işlem için klavye kısayollarını destekler. Örneğin bir kaydı başlatmak için Ctrl-R tuşlarına basabilir veya klavyedeki F2 (sonraki) ve F3 (önceki) tuşlarını kullanarak akışlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

RadioMaximus indir

RadioMaximus, radyo dinlemek ve radyoda çalan şarkıları kaydetmek için kullanabileceğiniz, Windows için kullanıcı dostu bir İnternet Radyo programıdır. En çok sevdiğim özellik aralıksız geçiş yapmak için birden fazla akışı ayarlama yeteneğidir.

Windows 32-Bit için RadioMaximus indir (17MB)

Windows 64-Bit için RadioMaximus indir (19MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir