RawTherapee Türkçe İndir – Ücretsiz gelişmiş resim düzenleme programı

RawTherapee, görüntü işleme ve düzenleme yapmayı sağlayan ücretsiz ve Türkçe en iyi fotoğraf düzenleme programlarından biridir. Raw Therapee programı özellikle Raw görüntüleri işleme yeteneğine sahiptir. Ancak popüler görüntü formatlarını işleme yeteneğine sahiptir.

Raw Therapee, dijital fotoğrafları düzenlemek ve iyileştirmek için çeşitli araçlar sağlayan çapraz platform görüntü işleme yazılımıdır. Görüntüleri yüksek performans için çok iş parçacıklı algoritmalar yoluyla işler ve çeşitli çoklu sekmeler, film şeridi ile tekli sekme ve film şeridi formatlı dikey sekme ekler. Geliştirilmiş pozlama ve tonellik araçları, detay seviyelerine göre kontrast ve fotoğraf deneyiminizi iyileştirmek için toplu işleme modu içerir.

Adobe Lightroom alternatifi Raw ve diğer görüntü biçimlerini düzenleme için ücretsiz program arayanlara RawTherapee resim düzenleme programını denemelerini tavsiye ederiz.

Raw Therapee – Ücretsiz resim düzenleme programı

RawTherapee indir

RawTherapee güçlü görüntü işleme aracıyla fotoğraflarınızı düzeltin, ayarlayın ve geliştirin. Raw Therapee, dijital fotoğraflarınızı ve diğer resimlerinizi zenginleştirmenin çok çeşitli yollarını sağlayan açık kaynaklı bir görüntü işleme aracıdır. (Adından da anlaşılacağı üzere, dijital kameralardaki Raw dosyalarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak program JPEG, TIFF ve PNG dosyalarını da içe aktarabilir.).

Yeni başlayanların zorlanacağı üst seviye görüntü düzenleme seçenekleri içermektedir. Ancak ne yaptığınızı biliyorsanız sürekli kullanımda kısa zamanda her şey iyice anlaşılacaktır.

Resim kalitesini artırın

RAW resim kalitesi, örneğin, AMaZE, DCB, AHD, EAHD, HPHD ve VNG4 gibi iyi bir demoza algoritmaları serisi ile geliştirilebilir.

Renk işleme kontrolleri, basit kanal karıştırma ve RGB eğrilerinden beyaz dengeye, HSV’ye, vibrasyona ve daha fazlasına kadar her şeyi kapsar.

RawTherapee indir

Görüntüleri iyileştirin

Ayrıntıları geliştirmek ister misiniz? Ayrıntı bölmesinde, çeşitli seçenekler yer almaktadır: Keskinleştirme, Kenarlar, Mikrokontrast, Darbe Gürültü Azaltma, Gürültü Giderme, Kusur ve ayrıntı düzeylerine göre Kontrast. Ve bunların her biri çok yapılandırılabilir, bu nedenle yarıçapı, miktarı, eşiği ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

Çeşitli ayarlanabilir seçenekler

Ayrıca mükemmel poz kontrolleri, güçlü lens / geometri düzeltme araçları, EXIF / IPTC meta verileri düzenleme, toplu işleme, komut satırı denetimi, bir sürü yapılandırma seçenekleri ve liste uzuyor.

Görüntü düzenleme alanında herhangi bir program kullanmadıysanız, kesinlikle Raw Therapee programını kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Ama rahat kullanım sunan ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme programlarına göz atabilirsiniz.

Arayüzü ara sıra aksaktır ve performansı her zaman söylendiği kadar iyi olmaz, ancak sunulan işlem gücü muazzam bir dizi ve dijital görüntülerinizden en iyi şekilde yararlanmak için harika bir yoldur.

Dosya Tarayıcısı’ndaki “İnceleme” sekmesi, fareyle imlecinizin üzerine gelindiğinde, Raw dosyada gömülü en büyük JPEG görüntüsü veya Raw olmayan görüntülerin üzerine gelindiğinde görüntünün kendisi olan küçük resim görüntüsünün %100 önizlemesini görmenizi sağlar.

Raw Therapee Türkçe İndir

RawTherapee ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur. Ayrıca Mac OS X 10.9/10/11/12 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan RawTherapee sürümü indirin.

Windows 10/8/7Vista 64-bit için Raw Therapee 5.1 indir (42MB)

Mac OS X 10.9/10/11/12 için Raw Therapee 5.1 indir (52MB)

Windows 32-Bit için Raw Therapee 5.0-r1 indir (38MB)

Windows 64-Bit için Raw Therapee 5.0-r1 indir (34MB)

Mac OS X 10.9/10/11/12 için Raw Therapee 5.0-r1 indir (68MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir