rEASYze ücretsiz basit resim boyutlandırma ve filtre ekleme programı

Sürekli resim düzenlemek ile ilgileniyorsanız, işleri tamamlamak için her zaman hafif bir fotoğraf düzenleme programlarının olması en iyisidir. PhotoShop veya GIMP gibi programlar yüksek yükleme boyutuna sahip olduğu için uzak kaçılmaktadır. Elbette temel resim düzenleme araçlarından ziyade daha profesyonel düzenleyiciye ihtiyacınız varsa, o zaman iş değişir. Daha basit düzenlemer yapmak, örneğin, resimleri yeniden boyutlandırma, filtre ekleme ve temel düzenleme araçları için küçük bir yazılım arıyorsanız rEASYze ücretsiz programı düşünmenizi tavsiye ederiz.

rEASYze taşınabilir program olduğu için programı indirin, dosyayı çıkarın ve kurulum yapmadan direkt çalıştırın.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programları

rEASYze temel görüntü düzenleyici

Resmi web sitesinden veya aşağıdaki indirme bağlantımızdan programı indirdikten sonra, ZIP dosyasından rEASYze’yi çıkarın. En iyi performans için, dosyayı açtıktan sonra Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini kullanarak açın. Dosyayı normal şekilde açmayı denedik, ancak ekranda hatalar çıktı.

Şimdi, program  çalışmaya başladıktan sonra, kullanılabilir iki seçeneğe (Easy Mode ve Pro Mode) göz atmanızı öneririz. Easy Mode, temel görüntü düzenleyicileri için ideal olmayan sınırlı seçenekler sunar. Görüntüleri normal şekilde kullanma biçimiyle sürükleyip bırakma seçeneği sunar.

Pro Mode tercih etmenizi öneririz, çünkü dosya formatıyla birlikte bir önizleme gösterir. Birden çok görüntü seçildiğinde, yazılım önizleme bölmesinin sağ bölümünde listeler. Bir resmin adına tıklandığında görüntülenir. Tüm görüntüleri silmek istiyorsanız, X düğmesine tıklayın.

Genişlik ve yükseklik seçenekleri kolayca elde edilebilir olduğundan, Pro Mod’da bir resmin yeniden boyutlandırılması çok kolaydır. Fotoğraflarınızın genişliklerini ve yüksekliklerini girin ve izleyin. Üstelik, bir görüntünün biçimini değiştirme olanağı var. Program JPG, PNG, TIF, GIF ve BMP görüntü biçimlerini destekler.

Filtreler eklemek ilginç midir? Sorun değil, ancak sadece Sepya ve Gri filtrelerin desteklendiğini unutmayın. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, “Start” yazan düğmeyi tıklayın.

Bir resmin boyutunu, genişliğini ve yüksekliğini bilmek ister misiniz? Program, bu bilgiyi öğrenmek için kullanıcının fareyle görüntünün üzerine gelmesini gerektiriyor.

rEASYze indir

rEASYze ücretsiz resim boyutlandırma, resimlere filtre ekleme ve düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan arşiv dosyasını veya direkt çalıştırabileceğiniz exe dosyasını indirebilirsiniz.

Windows için rEASYze indir (exe 253KB)

Windows için rEASYze indir (zip 160KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir