ScanTransfer: Android ve iPhone’dan PC’ye Kolay Dosya Aktarma Programı

ScanTransfer, Android ve iPhone telefondaki fotoğrafları ve videoları sadece bir QR Kodu tarayarak kablosuz olarak bilgisayara aktarmayı sağlayan ücretsiz bir program. Bu programın en büyük avantajı, Android ve iPhone’a uygulama yüklemek zorunda kalmayacaksınız. Sadece bilgisayarınıza yükleyin ve telefonunuzdan QR kodu tarayarak dosya aktarımı yapın.

Android telefonunuzu veya iPhone’unuzu kullanarak mükemmel bir video hazırladıktan sonra veya resim çektikten sonra, düzenlemek ve diğer insanlarla paylaşmak isteyebilirsiniz. Videoları ve resimleri ilk önce kendi bilgisayarınızda düzenlemek için USB veri kablosuna ihtiyaç duyarsınız veya telefonunuza bir uygulama yüklemek zorunda kalacaksınız. Ancak, ScanTransfer adlı küçük ve basit bir Windows programı kullanıyorsanız bunların hiçbirine ihtiyacınız olmayacak.

ScanTransfer ile kablosuz dosya aktarma

ScanTransfer, Windows PC’nizde çalıştırmanız gereken taşınabilir bir programdır (yükleyici versiyonu da mevcuttur). Programın penceresi, PC’nize özgü bir QR kodu ve akıllı telefondan dosyaların yerleştirileceği bir klasör görüntüler. Bu klasör çok uygun olan Windows masaüstünde bulunur, ancak isterseniz bu klasörü değiştirebilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarılırken JPEG görüntülerini sıkıştırmak için bir ayar da bulunmaktadır. Sıkıştırma JPEG görüntüleri için dosya boyutunu düşürebilir, ancak gerçekten gerekli değildir.

ScanTransfer uygulaması ile dosya aktarmaya başlamak için, yapmanız gereken tek şey QR kodunu akıllı telefonunuzdaki QR tarayıcı uygulamasıyla taramak. Genellikle, telefonunuzdaki kamera uygulamasını kullanarak QR kodunu tarayabilirsiniz. Eğer, Android telefonunuzda veya iPhone’nunuzda QR kod tarayıcınız yoksa Android için ZXing Barcode Scanner uygulamasını ve iPhone için QuickMark QR Reader uygulamasını kullanabilirsiniz. QR tarayıcısı, web tarayıcınıza dokunup açabileceğiniz bir bağlantı görüntüler.

Akıllı telefonun web tarayıcısında dosyalarınızı akıllı telefonlarından seçip bilgisayarınıza aktarabileceğiniz bir düğme gösterilecektir. Bir seferde istediğiniz kadar çok dosya seçebilir ve istediğiniz sürece dosyaları birbiri ardına seçmeye devam edebileceksiniz.

Bu dosyalar hem PC’nizin hem de akıllı telefonun bağlanması gereken WiFi ağı üzerinden aktarılır. Aslında, ScanTransfer penceresi, aygıtlarınızın aynı WiFi ağına bağlı olmadan programın çalışmaz olduğunu size bildirir.

ScanTransfer belki de akıllı telefonunuzdan Windows PC’nize dosya aktarmanın en kolay yoludur. Hem iPhone hem de Android akıllı telefonlarda çalışır ve telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeniz bile gerekmez.

ScanTransfer indir

ScanTransfer, Android ve iPhone’da kablosuz dosya aktarımı sağlayan ücretsiz bir programdır. ScanTransfer programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Ayrıca programı taşınabilir sürümü de mevcuttur.

Windows için ScanTransfer indir (20 MB)

Windows için ScanTransfer Portable indir (28 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir