Scrabble3D İndir – Türkçe kelime desteği olan Scrabble oyunu

Scrabble3D, Türkçe sözlük ve kelime desteği olan klasik Scrabble oyununun çok ayarlanabilir bir versiyonudur ve Windows, Mac OS X ve Linux sistemlerde ücretsiz oynayabilirsiniz. Bilgisayarla, yerel rakiple, ağ üzerinden veya bir oyun sunucusuna bağlanarak düzenli 2D Scrabble oynayabilirsiniz.

Scrabble, bulmacaya benzer belirli bir alana harf yerleştirme amacı taşıyan bir tahta oyunudur. Bir oyuna dört kişi katılabilir. Her oyuncu, hareket başına sınırlı sayıda harf alır (genellikle 7 veya 8) ve tahtadaki en az bir tane mevcut kelimeyle bağlamak için bu harfleri kullanarak bir kelime oluşturmaya çalışır.

Puanlama, harflere, bir kelimenin değerine veya tüm kelimeyi çarpan prim alanlarına bağlı olarak hesaplanır. Nadir harflerin daha çok puan kazandırdığını unutmayın. Artık tahtada hiçbir yer kalmadığında en çok puanı alan oyuncu oyunu kazanır.

Scrabble3D oyunu

Scrabble3D oyunun adındaki 3D’ye dikkat ettiniz mi hiç? Scrabble oyununa üçüncü bir boyut ekler. Basit bir şekilde, sadece soldan sağa veya yukarıdan aşağıya değil, aynı zaman oyunun önündeki veya arkasındaki derinliğe göre oynayabilirsiniz. Scrabble3D, normal oyunlardan daha fazla alana sahiptir ve bu nedenle daha büyük harf seti kullanmaktadır.

Klasik oyunlardaki 15×15 veya 21×21 oyun alanı karesinde oynanabilir veya herhangi bir alan ayarını kendiniz ayarlayarak oynayabilirsiniz. Oyun, mümkün olduğunca esneklik sunar. Harf kümesini, sözlük, yerelleştirme ve tasarımın çeşitli yönlerini ayarlama imkanı sağlar.

Scrabble3D oyununa Türkçe sözlük ekleme

Scrabble3D oyunun arayüzü ve kelimeler için İngilizce kullanmak zorunda değilsiniz. Oyuna Türkçe sözlük eklemek istiyorsanız Configuration > Settings > Dictionary alanına gidin. Türkçe‘yi seçtikten sonra Load düğmesine tıklayarak, Türkçe sözlüğü yükleyin.

Oyunun varsayılan modunu kullanmak kolaydır. Game > New Game seçeneğine tıklayın, rakiplerin sayısını ve türünü seçin (1 insan, 2 bilgisayar), ardından OK seçeneğine tıklayın. Bilgisayara karşı oynuyorsanız, ilk hamleyi siz yapacaksınız ve yapmanız gereken tek şey sürükleyip harfleri tahtaya yerleştirmektir.

Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, SuperScrabble (21×21 kare kare) desteği, 3D alanda oynamanıza izin veren bir 3B varyasyonu veya istediğiniz tahta boyutu, renkleri, zaman aşımı, kurallar, joker seçenekleri, zorluk seviyeleri ve kelime kontrolü seçenekleriyle özel bir oyun oluşturabilirsiniz.

Bilgisayara karşı, yerel oyuncularla veya İnternet üzerinden oyunu oynayabilirsiniz. Oyun sunucusuna bağlanarak, dünyanın herhangi bir yerinden oyuna bağlanan diğer oyuncularla oynayabilirsiniz.

Scrabble3D oyunu indir

Scrabble3D oyununu Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X ve Linux sistemlerde oynayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan Scrabble3D indirin.

Windows 32-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2.5 MB)

Windows 64-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2.6 MB)

Mac OS X için Scrabble3D oyunu indir (2.2 MB)

Linux Deb 32-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2 MB)

Linux Deb 64-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2 MB)

Linux Rpm 32-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2 MB)

Linux Rpm 64-Bit için Scrabble3D oyunu indir (2 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir