ScreenToGif: Ekran kayıtlarını GIF yapma ve düzenleme programı

GIF oluşturmak için pek çok yöntem deneriz. ScreenToGif, ekran ve web kamerası kayıtlarını GIF olarak kaydetme ve düzenleme imkanı sağlayan ücretsiz ve Türkçe bir Windows uygulamasıdır.

Screen To Gif, ekranı görüntülerini GIF olarak kaydeden ücretsiz bir çalıştırılabilir yardımcı programdır. Recordit’in aksine, bir video biçiminden GIF’e dönüştürülmez, bunun yerine ekran kayıtlarını direkt GIF olarak kaydeder. Kare hızını ve kayıt alanını seçersiniz ve kaydı tıkladığınızda GIF’i yakalamaya başlar. Oynatma hızını yönetebilir ve oynatmayı seçebilirsiniz ve bu yeterli değilse, uygulama aynı zamanda GIF dosyanıza metin eklemenize, başlık veya resim kareleri eklemenize ve her kareyi düzenlemenize izin verir. Yaklaşık bir GIF yapma uygulaması olduğu kadar, düzenleme uygulamasıdır da.

ScreenToGif

ScreenToGif indir
ScreenToGif, ekran kayıtlarını GIF olarak kaydetmeyi sağlayan ücretsiz ve Türkçe en iyi ekran kaydedici uygulamalardan biridir.

Bir GIF yapıcı olarak, Screen To Gif hızlı özelliklere sahiptir. GIF kaydederken fare imlecini yakalayabilir ve ayrıca fare tıklamalarını gösterebilir. Uygulamayı başlatın ve kaydetmek istediğiniz alanın içine sığması için pencereyi yeniden boyutlandırın. Pencerenin altındaki araçları kullanarak pikselin altına özel bir çerçeve boyutu ayarlayabilirsiniz. Kronometre yanındaki kutuda, kare hızını ayarlarsınız. Çerçeve oranı ne kadar yüksek olursa GIF kalitesi o kadar iyi olur. Hazır olduğunuzda kaydetme düğmesini tıklayarak kayıta başlayabilirsiniz.

ScreenToGif indir

GIF hızını yönetebilir ve resim ayarlarından döngülü bir GIF’i etkinleştirebilirsiniz. Uygulamanın ayarlarında çıktı klasörünü seçebilir, imleç yakalamayı etkinleştirebilir ve kayıt başlamadan önce çalışan iki saniye geri sayımı devre dışı bırakabilirsiniz.

Kayıt yaparken bir GIF’i duraklatıp devam ettirebilirsiniz. GIF kaydedildikten sonra, oynatmayı izleyebileceğiniz bir düzenleyicide açılır.

ScreenToGif indir

ScreenToGif, bir resim dosyasından veya üst çubuktaki seçeneklerden bir başlık karesinden çerçeve eklemenizi sağlar. GIF’de belirli bir noktadan önce veya sonrasında başlıklar, metin, kareler ekleyebilir ve her şeyi silebilirsiniz. Ayrıca, GIF’e bir renk filtresi, piksel oluşturma veya bir bulanıklaştırıcı efekt ekleyebilirsiniz. Her bir çerçeve düzenlenebilir. Sonraki veya önceki kareye gitmek için düzenleyicinin sağ altındaki okları kullanın. Son olarak, metin ve çerçeve ekleme özelliklerine ek olarak ücretsiz bir çizim aracınız da var.

GIF kalitesi gayet iyidir ve yapılan kayıtlara filigran eklemez. Yararlı GIF’ler oluşturmak için bulduğumuz en iyi araçlardan biridir.

ScreenToGif Türkçe indir

ScreenToGif ekran kayıtlarını GIF olarak kaydetmeyi sağlayan ücretsiz ve Türkçe program Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Ayrıca taşınabilir bir sürümü de vardır. Aşağıdaki bağlantılardan hem yükleyici hem de taşınabilir sürümü indirin.

Windows için ScreenToGif indir (2MB)

Windows için ScreenToGif Portable indir (659KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir