Siber saldırıları gerçek zamanlı olarak izlemeyi sağlayan Malware izleme haritaları

Birçok önde gelen güvenlik araştırmacısının ortak gözlemine göre, malware-zararlı yazılım yazarlarının çoğu, gelirler elde etmek için çoğunlukla fidye yazılımlarını kullanıyor. Reklam dolandırıcılığında da bir artış oldu.

Bazı önemli kanunlar olmadığı sürece, bu saldırıların artması muhtemel ve İnternet için daha korkunç bir tehdit oluşturuyor. Bu nedenle, yalnızca kötü amaçlı yazılımın daha agresif bir hal almasını ve yaşamlarımızda doğrudan bir etkisi olmasını bekleyebiliriz. Kötü Amaçlı Yazılım İzleyici Haritaları (Malware Tracker Maps), İnternet’te etkin olan kötü amaçlı yazılımlar hakkındaki bilgileri açığa çıkarabilir ve önceden tedbir almanıza yardımcı olabilir.

En iyi Kötü Amaçlı Yazılım İzleyici Haritaları

Bu yazımızda, siber saldırıları gerçek zamanlı olarak izlemeyi sağlayan faydalı Malware İzleyici Haritalarından bazılarını listeler.

Threatbutt

Malware izleme haritaları

Bu kötü amaçlı yazılım izleyici haritası, gerçek zamanlı olarak meydana gelen küresel siber saldırıları gösterir, saldırgan ve hedeflenen IP’lerini gösterir. Threatbutt, herhangi bir işletmeye Viking dereceli tehdit istihbaratını sağlamak için özel, karma, genel ve bulut sisteminin ham gücünü kullanmak için Clown Strike teknolojisi kullanıyor.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

Fortinet Threat Map

Malware izleme haritaları

Fortinet Threat Map gerçek zamanlı gerçekleşen siber saldırıları izlemenizi sağlar. Konsolu ağ etkinliğini coğrafi bölgelere göre görüntüler. Dolayısıyla, çeşitli uluslararası hedeflerden gelen tehditler görüşünüze açık hale getirilir. Ayrıca, cihaz ismini, IP adresini ve şehir adını / yerini görüntülemek için fare imlecini FortiGate’in bulunduğu yere yerleştirebilirsiniz. Bölgenize / konumunuza hangi ülkelerin daha ciddi tehditler gönderdiğini öğrenmek için kırmızı noktaların ortaya çıkış yerini öğrenin veya en altındaki tehditlerin görsel listelerini kontrol edin. Diğer konsollarda olduğu gibi bu konsolda filtreleme seçeneği yoktur, ancak herhangi bir ülkeyi tıklayarak daha büyük (filtrelenmiş) ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

Norse Corp Malware Map

Malware izleme haritaları

Proaktif güvenlik çözümleri sunma konusunda Norse güvenilir bir kaynak gibi görünüyor. Malware haritalama yöntemi, mevcut gelişmiş tehditlere karşı güçlü bir savunma sağlayabilen “karanlık zeka” platformuna dayanıyor. Düzgün çalışabilmesi için, sitenin javascript’in etkin modda olmasını gerektirdiğini lütfen unutmayın.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

FireEye Cyber Threat Map

Malware izleme haritaları

FireEye Cyber Threat Map ile ilgili benzersiz bir özellik, FireEye Cyber Tehdit Haritası üzerindeki son küresel siber saldırıları görüntülemenin yanı sıra, saldırılar keşfedildiğinde uyarılacak ve kuruluşunuzun verilerini güvende tutacak şekilde kaydolabilirsiniz. Harita, daha iyi görsel sunum için optimize edilmiş gerçek saldırı verilerinin bir alt kümesine dayanıyor.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

ESG MalwareTracker

Malware izleme haritaları

En son çıkan kötü amaçlı yazılım enfeksiyon trendlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenize ve Google Haritalar aracılığıyla bulunduğunuz yerdeki kötü amaçlı yazılım salgınlarını kontrol etmenize olanak tanır. Araç ayrıca, SpyHunter Spyware tarayıcısı tarafından taranan bilgisayarların tanılama raporu günlükleri aracılığıyla toplanan kötü amaçlı yazılım bulaşmalarının verilerini gösterir. Tarayıcı kapsamlı bir analizden sonra, dünya çapında şüpheli ve doğrulanmış enfeksiyonların canlı bir grafik kapsamı oluşturur. Aylık ve günlük bazda PC’lere saldıran malware enfeksiyonlarının trendini belirtir.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

CheckPoint’s Live Cyber Attack Map

Malware izleme haritaları

Harita, tedarikçinin ThreatCloud zekası tarafından, yani siber suçlarla mücadele için işbirliği yapan bir ağ tarafından destekleniyor. Tehdit algılayıcıları sunan global bir ağdaki tehdit verileri ve saldırı eğilimleri yeteneğine sahiptir. Bir kez toplandığında, siber saldırı bilgileri müşterilerin ağ geçitlerine dağıtılır; böylece gerçek zamanlı tehdit bilgileri ve saldırı eğilimleri vererek botlara, gelişmiş sürekli tehditlere ve diğer sofistike kötücül yazılımlara karşı koruma uygulamalarına yardımcı olur.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.

Kaspersky Cyberthreat Real-time Map

Malware izleme haritaları

Siber bir saldırı altında olup olmadığınızdan emin değilseniz, Kaspersky Cyberthreat gerçek zamanlı siber haritayı ziyaret edin. Sayfa, çeşitli kaynak sistem tarafından tespit edilen gerçek zamanlı saldırıyı gösterir. Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  1. Web Anti-virüs
  2. İsteğe bağlı tarayıcı
  3. Saldırı tespit sistemi
  4. Mail Anti-virüs
  5. Güvenlik açığı taraması.
  6. Botnet etkinliği algılama.
  7. Kaspersky istenmeyen posta.

Etkileşimli harita, yukarıda belirtildiği gibi belirli kötü amaçlı tehdit türlerini filtreleyerek düzeni özelleştirmenizi sağlar. Yani, aslında sanal saldırıların kökenini izlemek, gerçek zamanlı olarak meydana gelen veya sadece bölgenizdeki tehdit seviyesini görselleştirmenin bir yolunu aramak istiyorsanız, Kaspersky Cyberthreat Real-time Map size dünya çapında olayları gösterir.

Buraya tıklayarak haritayı görebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir