Smart Defrag: Sürücü kötü parçaları yok etme ve disk birleştirme programı

Smart Defrag, her zaman en üst düzeyde performans gösterdiğinden emin olmak için sabit diskinizi otomatik olarak birleştirme ve verimliliği artırmak için ücretsiz ve Türkçe program. Smart Defrag, sunucu sınıfı işletim sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir disk birleştirme uygulamasıdır.

Sabit sürücünüzü birleştirmek, bilgisayar performansınız için gerçek ve önemli bir fark yaratabilir. Bu nedenle, Windows’un kendi birleştirme aracının yavaş olması, özelliklerde yetersiz olması üzücüdür. Neyse ki bol miktarda ücretsiz alternatifler var ve IObit Smart Defrag en iyilerden biri.

IObit Smart Defrag

Smart Defrag indir

Smart Defrag programına ait en yaygın pozitif unsur, hızlı çalışmasıdır. Smart Defrag, bugün piyasada bulunan en hızlı birleştirme araçlarından biridir. Bu ücretsiz uygulama ile birleştirme sürecinin seyrini beklemek için aşırı miktarda zaman harcamanız gerekmez. Smart Defrag hakkında bir diğer artı özellik, zor sınıf sistemlerinde çalışmak üzere tasarlanmış olmasına rağmen, ortak olmayan sunucu sınıfı işletim sistemlerinde de çalışır. Buna popüler Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10’da dahildir.

Dosyaları tek başına birleştirme, dolandırmak ve kompakt boş sabit disk alanını bir araya getirme veya sabit disk dosyalarınızı mümkün olan en iyi hızlar için yeniden organize etmek için bir “derin optimize” modu kullanabilirsiniz. Hepsi hızlı ve verimli çalışıyor.

PC’nizin bir kaç dakika boşta kaldıktan sonra, talep üzerine, programda veya hatta arka planda olsa bile bu dolandırmayı önleme seçeneklerinden herhangi birini başlatabilirsiniz. Bunun programın diğer uygulamaların performansından ödünç aldığını düşünebilirsiniz ancak böyle değildir. Smart Defrag’ın herhangi bir dolandırma sorununu otomatik olarak giderdiği gibi, çok ciddi olmamasından çok yönlü bir hız artışı sağlar.

Disk birleştirme

Smart Defrag ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Programın ana arayüzünde Disk Birleştir sekmesinde olacaksınız. Bilgisayarınızın HDD diski, Windows uygulamaları eniyileme, Ekli dosya ve dizinler hakkında bilgi görüntüler.

Smart Defrag indir

Alt kısımda Akıllı Birleştir butonu gözükmektedir. Üzerine geldiğinizde, Analiz et, Hızlı birleştir, Birleştir ve eniyile, Büyük dosyaları birleştir, Boş alanı birleştir, Birleştir ve dosyaları önceliklendir. İsterseniz bir analiz başlatabilir ve diskinin parçalanma durumu ile ilgili bilgileri elde edebilirsiniz. Ayrıca ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir öneri sunar.

Önyüklemede birleştir

Smart Defrag, sistem önyükleme işlemi sırasında dosyalarınızı parçalamaya izin veren bir “Önyüklemede Birleştir” teknolojisi de içeriyor – bunlar, parçalanamayan veya Windows çalıştıktan sonra taşınması güvenli olmayan dosyalardır.

Smart Defrag indir

Önyüklemede birleştirme özelliği sorunlu bilgisayarlar için en iyi birleştirme yöntemi olabilir. Ayrıca bilgisayarınızı yeniden başlatır gibi disk birleştirme işlemini yapmış olursunuz.

Oyun eniyile

Bu özellik sayesinde daha iyi oyun deneyimi elde etmek için oyunlarınızı eniyileme imkanı sağlar.

Smart Defrag indir

Oyunları daha hızlı oynamak ve oyun içerisinde sorun yaşamamak için faydalı olacak bir özelliktir. Bunu pek denemedim, bu nedenle bu konuda bilgisi olanların yorumlarla belirtmesi herkes için faydalı olacaktır.

Smart Defrag Türkçe indir

IObit Smart Defrag ücretsiz ve Türkçe disk birleştirme programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan Smart Defrag son sürümü indirin.

Windows için Smart Defrag indir (11MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir