SMPlayer Türkçe İndir – Ortak formatları oynatabilen küçük ve işlevsel bir medya oynatıcı

SMPlayer, Linux, Windows, OS X ve diğer işletim sistemlerinde çalışan komut satırı programı MPlayer için grafiksel bir kullanıcı arabirimidir. SMPlayer, fazladan codec paketleri indirmekle karışıklık duymadan herhangi bir ses ve video dosyası formatını işleyebilen, inanılmaz derecede esnek, özgür bir medya oynatıcıdır.

SMPlayer, MPlayer’ı video motoru olarak kullandığından, video izlemek için ek video codec bileşenleri kurmanız gerekmez. Yükleme dosyasını indirdikten sonra sisteminizi yapılandıran ve masaüstünüze başlatma simgeleri ekleyen Windows Kur Sihirbazı’nı çalıştırmak için çift tıklayın. SMPlayer’ı yükledikten sonra, video motoru SMPlayer’a dahil edildiğinden ve otomatik olarak yüklendiğinden MPlayer’a bağlanmak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Görev çubuğu simgesini veya Başlat ekran simgesine tıklayarak SMPlayer’ı başlatabilirsiniz.

SMPlayer ücretsiz medya oynatıcı

SMPlayer indir

SMPlayer çekici bir kullanıcı arabirimi ile oldukça standart özellikler sunar. SMPlayer’ın tüm özelliklerine menü çubuğundan veya gezinme araç çubuğundan erişebilirsiniz. Video menüsü, yatay ve dikey kaydırma, en / boy oranı, ayarları ve video filtrelerini ayarlamanıza izin veren bir dizi ayar içerir. Çoğu zaman, muhtemelen sadece herhangi bir filtre uygulamadan veya pan ve tarama ayarlarını değiştirmeden bir video izlemek isteyeceksinizdir. Bir videoyu oynatmak için dosya tarayıcınızdan bir videoyu çift tıklamanız yeterlidir. Video dosyaları çift tıklandığında SMPlayer’ı açacak şekilde yapılandırdıysanız, derhal açılır ve videoyu oynatmaya başlar. Aksi takdirde, dosyayı sağ tıklayıp Özellikler’i seçebilir ve ardından SMPlayer’ı videoları oynatmak için varsayılan program yapabilirsiniz.

Altyazı desteği içerir

Video dosyanız SRT formatında altyazı içeriyorsa bunları Altyazı menüsünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Varsayılan olarak, SRT dosyaları aynı dosya adına sahip bir video ile aynı klasöre dahil olduklarında otomatik olarak açılır. Birden fazla SRT dosyanız varsa, Altyazılar’ı tıklayarak imleci Diller’e götürerek ve istediğiniz dili seçerek hangisinin görüntüleneceğini belirtebilirsiniz. Bu özellik, bilgisayarınızda depolanan video dosyalarının yanı sıra optik disk sürücünüzde oynatılan DVD diskleri için de çalışır. Seçenekler menüsü, metninizin yazı tipi, renk, boyut ve opaklığı gibi altyazı stilini değiştirmenizi sağlar.

SMPlayer indir

Codec yüklemeniz gerekmez

SMPlayer’ın en iyi özelliklerinden biri, videoları neredeyse herhangi bir formatta izlemek için fazladan codec yüklemeniz gerekmez. AVI, MP4, MKV, FLV, 3GP, XviD ve DivX dahil tüm ortak dosya türleri desteklenir. SMPlayer hala geniş bir kabul görmeyen yeni formatlar için hala destek bulamamış olsa da, daha az sayıda dosya türü sorunsuz oynatılmalıdır. SMPlayer oynatmak istediğiniz bir video dosyasını desteklemiyorsa, muhtemelen bilgisayarınızda oynatabilmek için özel bir yazılım parçası gerekecektir. Ne yazık ki, SMPlayer, Web’den veya bir ağdan veya uzaktaki bir bağlantı üzerinden video akışına izin vermiyor.

SMPlayer Türkçe indir

SMPlayer ücretsiz ve Türkçe medya oynatıcı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows 32-Bit için SMPlayer (37.29MB)

Windows 64-Bit için SMPlayer (38.24MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir