Snap Map nedir? Snapchat’ın yeni harita özelliği açıklandı

Snapchat kullanıcılarının çok hoşuna gidecek bir özellik ekledi. Temel olarak bir konum paylaşma özelliğidir. Fikir, bu yeni Snap Map özelliğiyle, gerçek hayatta arkadaşlarınızla kolayca buluşabilirsiniz. Snapchat’ı açtığınızda o anda arkadaşlarınızı haritada görebilir ve geçerli konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Snap Map, arkadaşlarınızı bir harita üzerinde görmenizi sağlar. Bir konum paylaşma özelliğidir, kendi konumunuzu da gösterir. Herkes harita üzerinde bir ‘Actionmoji’ olarak gösterilir.

Peki konumunuzu görmelerini istemiyor musunuz? Hayalet Moduyla konumunuzu diğer kullanıcılardan saklamak mümkündür. İşte Snapchat’ın en yeni özelliği olan Snap Map hakkında bilmeniz gereken her şey.

 Snap Map nedir?

Snap, Snapchat’ın harita özelliğini şöyle açıklıyor;

“Snap Map ile, spor olaylarının, kutlamaların, son dakika haberlerinin ve diğerlerinin tüm dünyadaki Snaplarını görüntüleyebilirsiniz. Siz ve bir arkadaşınız birbirinizi takip ederse, konumlarınızı birbirleriyle paylaşarak nerede olduklarını ve çevresinde neler olduğunu görebilirsiniz”

Diğer bir deyişle, Snap Map aslında konumunuzu tüm arkadaşlarınız veya birkaç arkadaşınızla paylaşmanıza izin verir ve arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmek için gerçek bir haritanın etrafında dolaşmanıza izin verir. Güncellenmiş Snapchat uygulamasını açtığınızda, bu özelliğe erişeceksiniz ve konumunuzu paylaşıp paylaşmayacağınızı seçebilirsiniz.

Amaç, kullanıcıları, sözde Snapchat aracılığıyla faaliyetlerini izlemek yerine arkadaşlarıyla etkileşime geçirmektir. Ancak, Snapchat’ın kullanıcılarını uygulamayı kullanmaya teşvik etmeyeceğini ve dürüst olmak gerekirse, kullanıcıların nerede olduğunu görmek için Snapchat’ı açmalarını sağlayarak ironik bir şekilde Snapchat’ı kullanmalarını sağladığını düşünmüyorum.

Snap Map nasıl çalışır?

Snap Map’i açın

Snapchat’ın en yeni sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Ardından, Kamera ekranınıza gidin, parmaklarınızı ekrana sıyırıp bir fotoğraftan uzaklaştırdığınız gibi tutun. Daha sonra Snap Map görünmelidir.

Actionmoji

Snap Map, gerçek zamanlı olarak, arkadaşlarınızı ve konumlarını illüstrasyon olarak (Actionmoji olarak adlandırılır) gösterir. Actionmojis Snapchat tarafından yaratılmıştır. Bitmoji’nin yeni bir şeklidir. Unutmayın, Snapchat, kişiselleştirilmiş avatarlarınızı kendiniz yaratmanıza izin veren ücretsiz bir uygulama olan Bitmoji’yi satın aldı. Her neyse, Actionmoji eylemlerinize dayanmaktadır.

Yani, eğer müzik dinliyorsanız Snapchat bunu bilecek ve Actionmoji’nizi bir çift kulaklıkla gösterecektir. Snapchat, Actionmoji’nizi ortaya çıkarmak için bulunduğunuz yer, günün saati veya seyahat hızı gibi şeylere bakabilir. Actionmoji örnekleri aynı zamanda şunları içerir: sahilde, havaalanında, otururken ve daha fazlası.

Konum ayarları

Snap Map’i ilk kez açtığınızda, konumunuzu kimlerle paylaşacağınızı seçmeniz için bir istem alırsınız. Bunu daha sonra yapmayı seçerseniz, harita ekranının köşesindeki Ayarlar düğmesine dokunmanız yeterlidir. Konumunuzu kimlerin görebileceğini değiştirebilir (tüm arkadaşlar veya arkadaşlar arasından seçim yapabilirsiniz) veya konumunuzu Ghost Mode – Hayalet Moduyla tamamen gizleyebilirsiniz.

Not: Konumunuz yalnızca Snapchat’ı kullanırken güncellenir.

Arkadaşları bulma

Arkadaşlarınız sizinle konumunuzu paylaşırsa, Snap Map’de bunları kolayca görebilirsiniz – sadece kendi Actionmojini arayın. Bitmoji hesapları bağlı değilse, bunları boş bir Bitmoji anahattı olarak görürsünüz. Geçerli konumunuzu zum yapmak için, Harita ekranının alt köşesindeki geçerli konum düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Bir sohbeti başlatmak veya konumunun son güncelleme saatini görmek için haritada arkadaşlarınıza dokunabilirsiniz. Bir arkadaşınızı aramak için, ekranın üst kısmındaki Ara’ya dokunup adını yazın.

Snapchat indir

Snapchat uygulamasının yeni özelliklerini keşfetmek ve uygulamayı ilk kes mobil cihazlarınıza yüklemek için aşağıdaki indirme bağlantılarını tıklayın.

Android için Snapchat indir

iOS için Snapchat indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir