SoundCloud’dan şarkıları nasıl indirebilirim?

SoundCloud, dünyanın her tarafından yaklaşık 200 milyon aylık dinleyiciden oluşan en iyi online müzik akışlı web sitelerden biridir. SoundCloud, kullanıcıların şarkıları kaydedip yükleyebildiği ve diğer kullanıcılarla paylaşabildiği bir sosyal medya platformudur. Büyük müzik üretim şirketlerinden bireysel müzik bestecilerine, herkes bu web sitesini müzik dinleyicileri arasında dağıtmak için kullanıyor. Her yıl yüzlerce harika müzik bestecisi bu siteye katılmakta ve bu nedenle en iyi müzik akışlı web sitelerinden biri haline geldi. Nerede müzik varsa orada müzikleri indirme düşüncesi vardır.

SoundCloud’da bu kadar müzik bulmuşken indirmek isteriz. Ancak SoundCloud web sitesi asla herhangi bir şarkıyı indirmeye izin vermemektedir. SoundCloud’dan müzik indirmek istiyorsanız bu konuda yardımcı olacak web uygulamaları sizlere sunuyoruz.

SoundCloud’dan müzik indirme siteleri

Bu ücretsiz web araçlarının yardımıyla müzik indirme çok kolay olacaktır. Bununla birlikte, besteci size hak vermedikçe herhangi bir şarkıyı herhangi bir yerde kullanamazsınız. Telif hakkını göz önünde bulundurarak paylaşımlarda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Bilmeniz gereken bir diğer husus, bazı araçların tüm şarkı listesini indirmenize izin vermeyebileceği için şarkının tam URL’sini almanız gerekir.

1] SCDownloader

SCDownloader, SoundCloud web sitesine yüklenen bir şarkıyı indirmeyi sağlayan en iyi ve en basit web sitelerinden biridir. Kullanımı çok kolay ve çok fazla vakit harcamamaktadır. Önce, SoundCloud’dan indirmek istediğiniz şarkının URL’sini kopyalayın, SCDownloader web sitesine gidin, URL’yi girin, Download düğmesine basın. Bunu takiben, şarkıyı .mp3 formatında indirmek için bir seçenek bulacaksınız.

2] ClipConverter

Bu uygulama asıl olarak online videolar indirmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, SoundCloud’dan şarkı indirmek için aynı aracı kullanabilirsiniz. Bu aracın özelliği, M4A, AAC, vb. gibi farklı formatlarda şarkıyı dönüştürebilirsiniz. ClipConverter web sitesine gidin, şarkının URL’sini yapıştırın, Devam düğmesine basın. Bunu takiben bir dosya biçimi seçmeniz gerekir. Bundan sonra, şarkıyı tercih edilen formatta indirebileceksiniz.

3] Anything2mp3

Anything2mp3, SoundCloud’dan müzik indirmek için kullanılabilecek bir başka yararlı web sitesidir. İndirme işlemi çok basit olmasına rağmen, diğer araçlardan daha fazla zaman alır. İndirmeye başlamak için Anything2mp3 web sitesine gidin, şarkı URL’sini girin ve Convert düğmesine basın. Şimdi, şarkıyı bu web sitesinden indirebilirsiniz.

4] 9SoundCloud Downloader

9SoundCloud Downloader, tüm şarkı listesini aynı anda indirmeyi sağlamaktadır. Bu özelliğin olduğu web sitesi bulmak zordur. İndirme işlemi hakkında konuşmak gerekirse, diğer araçlar ile aynı şeyleri yapacaksınız. SoundCloud web sitesinden şarkı URL’sini kopyalayın, 9SoundCloud Downloader web sitesine gidin, bağlantıyı yapıştırmanız ve ardından Download düğmesine basın. Daha sonra indirme seçeneğini ekranınızda görmelisiniz.


1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir