Speccy Türkçe İndir – Ayrıntılı PC Donanım Bilgilerini Öğrenme Programı

Speccy, yapılandırmalarına ve teknik özelliklerine dayalı olarak bilgisayar sisteminizi analiz eden PC donanımı hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmeyi sağlayan ücretsiz ve Türkçe kullanışlı bir programdır.

Özellikle yeni bir yazılım veya donanım satın almak istediğiniz zaman, bilgisayarın özellikleri hakkında bilgi edinmek istersiniz. Bilgisayarınızın ne kadar hızlı ve güçlü olduğunu bilmelisiniz ki, ona göre yeni bir donanım almanız gerekir. Donanım özelliklerinin birbiri ile uyuşması gerekir, aksi takdirde herhangi bir sorun yaşayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın donanımlarından daha üst seviyede bilgisayar almak istediğiniz zaman bu çok önemli olmaktadır. Bunun için Speccy programını bilgisayarınıza kurarak daha detaylı sistem bilgisi öğrenebilirsiniz. Günümüzde, kullandığınız bilgisayarı tanımanız, özellikle de parçaların bakımı veya değiştirilmesi söz konusu olduğunda yanlış yönlendirilmemek çok önemlidir. CCleaner ve Defraggler gibi programların yapımcısı Piriform tarafından geliştirilen Speccy programı, bilgisayarın özellikleri ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Windows için hazırlanan bu program, bilgisayarda halihazırda yüklü olan donanımın tüm özelliklerini öğrenme imkanı sağlar.

Speccy ile Ayrıntılı PC Donanım Bilgilerini Öğrenin

Speccy indir

Speccy, sisteminizle ilgili kapsamlı veri sağlar. İşletim sistemi, sabit disk, RAM, işlemci, anakart, ekran kartı, ses kartı ve optik sürücüler hakkında ayrıntılı özellikler bulabilirsiniz. Çok miktarda veri elde edebilirsiniz. Program, bölümleri kategorilere göre ayırır ve tüm bilgilerin anlaşılmasını kolaylaştırır.

Çalışma şekli

Speccy programını indirin ve çalıştırın. Bilgisayarda ilk açıldığı zaman, PC donanımını kapsamlı bir şekilde analiz eder. Ardından, uygulamanın sol tarafındaki menüdeki mevcut kategoriler arasında dolaşabilir ve öğelerin her biri hakkındaki bilgileri kontrol edebilirsiniz. Teknik isimlere alışkın olmayan kullanıcılar için süreci kolaylaştırmak için her bir seçeneği temsil eden küçük simgeler vardır.

Speccy indir

Speccy, bilgisayarınızın neler yapabileceğini ayrıntılı olarak araştırır. İşlemcinin hızını ölçmekle başlar ve daha sonra RAM belleğine bakar. Ancak burada durmaz. Ayrıca, sabit disk, grafik kartı ve işletim sistemini test eder. Dahası var mı? Speccy’nin testlerde sunduğu tüm bilgiler, hoş bir arayüzü ile net bir bilgi verir. Hatta yazdırıp alabileceğiniz bir görüntü kaydeder.

Tabi ki, Speccy’nin bulacağı bilgilerin bir kısmını, sisteminizde çeşitli şekillerde öğrenebilirsiniz. Ancak, Speccy kolayca sistem bilgilerini öğrenmenizi sağlar. Bilgisayarlar hakkında pek fazla şey bilmeyenler için ideal değildir. Speccy, sistem bilgilerini kusursuz bir şekilde nasıl bulacağını çok iyi biliyor. Speccy’nin yapabileceği şey açıktır, ancak Speccy’nin hakim olmadığı şeyler vardır. Yüklü yazılımların bir listesini tam anlamı ile veremiyor.

Speccy indir

Kısacası, Speccy, hızlı ve kolay bir şekilde sistem bilgilerini öğrenmek isteyen herkes için iyi bir temel programdır. Kullanımı kolay, bu nedenle bilgisayarlar hakkında çok az şey bilenler için de uygundur. İleri düzey kullanıcılar için nihayet Speccy’nin çok detaylı çalışması güzeldir.

Speccy Türkçe indir

Speccy ücretsiz ve Türkçe sistem bilgisi özelliklerini öğrenme programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan kolayca indirebilirsiniz. Programı ilk çalıştırdığınızda Türkçe gözükmez. Seçeneklerden Türkçe yapabilirsiniz. Ayrıca, tamamen Türkçe olmadığı belli oluyor.

Windows için Speccy indir (6 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir