Splatoon 2 oyununda usta olmak için 14 ipucu!

Splatoon 2, en çok davet edilen online atıcı oyunlardan biridir, ancak bu, ilk birkaç karşılaşmanız sırasında kendinizi renkli mürekkeple boğulduğunuz anlamına gelmez.

Nintendo’nun harika dağınık multiplayer oyunu aldatıcı derinlikte, her alanı kaplamak ve düşmanları hızla tutmak için önemli olan birçok hüner ve mekaniği paketliyor. İster oyunda yeni olun, isterse uzun süre Squid Kid uzmanı olun, sizi bir Splatoon 2 oyunda master yapacak 14 ipucu.

1. Hikaye modunu oynatın

Splatoon 2’de yapmanız gereken ilk şey mükemmel tek kişilik Hero Mode (Kahraman modu) denemektir – özellikle oyunda yeniyseniz. Splatoon 2’nin kampanyası sadece kendi başına eğlenceli ve yaratıcı bir atıcı-platform oyuncusu değil aynı zamanda oyunun çeşitli silah ve yeteneklerini tanımanıza yardımcı olan harika bir öğreticidir. Artı, hikayeyi oynamanız size çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz eşyalar kazanmanızı sağlar.

2. Kontroller

Splatoon 2 varsayılan olarak hareket kontrolü kullanır, ancak seçenekler menüsüne ilerleyerek analog kontrollere geçebilirsiniz. Evde hareket kontrolü kullanmayı seviyorsanız harekete geçirmek için TV ve el cihazları modu için özel kontrol ayarları oluşturabilirsiniz.

3. Zemin kaplamaya odaklanın, öldürmeğe değil

Standart bir Splatoon maçının temel amacı, mümkün olduğunca takımın mürekkebi ile alanı kaplamaktır. Zafer şansınızı arttırmanın yanı sıra, zemini sürekli mürekkeplemek özel ölçerinizi daha hızlı dolduracak ve size daha güçlü yeteneklere daha sık erişecektir. Daima takımınızın toplam mürekkep seviyesinin kişisel öldürme sayısından çok daha önemli olduğunu unutmayın.

4. Yaklaşmak için haritayı kullan

Oyun sırasında haritayı kullanmadan Splatoon’u etkin bir şekilde oynatamazsınız; bu haritayı X düğmesine basarak istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Harita, maçın gidişatına ilişkin kullanışlı bir genel bakış sunmanın ötesinde, takım arkadaşlarınızdan herhangi birini vurgulamak ve tekrar eyleme dönmek için yerlerini kendi pozisyonlarına çıkarmanıza olanak tanır.

5. Özel sayacınızı çok uzun süre saklamayın

Özel sayacınız dolduğunda, mükemmel bir zamanı bekleyip füzelerin bir baraj açığa çıkarabilir veya mürekkep zırhınızı aktive edebilirsiniz. Ve özel ürünlerinizi stratejik olarak kullanmayı amaçlarken, dalgalandırıldığında sayacınızın her zaman sıfırlandığını unutmayın. Tehlikeyi hissettiğiniz an, supermove’un boşa gitmeden önce izin verin.

6. Atlatma-kaçma rulosunda uzmanlaşın

Splatoon 2, kaçma rulosunu, sadece Splat Dualies gibi çift taraflı bir silah kullanıyorsanız gerçekleştirmenize izin veriyor. Manevrayı çıkarmak için Dualies’inizi ateşlerken B düğmesine basmanız ve analog çubuğu kaydırmak istediğiniz yönde tutmanız yeterlidir. Rolling kısaca karakterinizi bir çömelme durumuna sokacak ve iki retikülünüzü bir araya getirecek ve ekstra kesin çekimler yapmak için size küçük bir zaman kazandırmış olacaktır. Farklı rulo hareketleriyle sık sık deneyin, çünkü rakibinizin sahip olamayacağı ek bir hareket katmanı verebilir.

7. Mobil kalın

Hareketlilik söz konusu olduğunda, çok oyunculu maçlar sırasında mümkün olduğu kadar zor olmayı hedeflemelisiniz. Elinizden geldiğince sık sık su altında kalmaya devam edin ve tek bir alanın çevresinde çok uzun süre asılı kalmayın. Dost mürekkep yoluyla çekilmekten ve saldırı için yeni bir yer bulmaktan korkmayın.

8. Haritaları uygulayın

Canlı bir maça dalmadan önce Splatoon 2’nin haritalarını daha iyi tanımak ister misiniz? Lobi menüsünde Y düğmesine dokunulduğunda, diğer Inklings’in sizi püskürtmeye çalışan spesiyaliteleri olmadan herhangi bir etkin haritayı özgürce keşfetmenizi sağlayan yeniden kontak modu etkinleştirilir.

9. Dişli parçaları özelleştirin

Splatoon 1’de, dişlileriniz onları düzleştirdikçe tesadüf eseri yeni yetenek bölümleri kazandırdı. Yeni versiyonda, Inkopolis Meydanı’ndaki lobinin sağında modern görünümlü Murch’i ziyaret ederek dişli çark istatistiklerinizi daha hassas bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Murch, dişli parçalardan herhangi birisini temizleyebilir, bu da ciddi maliyet demektir, ancak size özel yetenek bölümleri kazandıracaktır. Bu parçalar daha sonra hız, mürekkep toparlanması veya oyun tarzınıza uyan her türlü şeyi iki katına indirmenize izin vererek dişli parçanıza belirli yetenekler eklemek veya çıkarmak için kullanılabilir.

10. Destek almak için yemek biletleri kullanın

Hero Modu ve eşlik eden Salmon Run oynamak, özel sınırlı süre artırmak için Inkopolis Meydanı’ndaki gıda aracında geçirebileceğiniz bir yemek bileti kazandıracak. İçecekler, dişlilerinizi daha hızlı seviyeye getirmenize ve dişli parçalarınız için özel yetenekler kazanma şansınızı artırmanıza izin verirken, yiyecek öğeleri geçici olarak nakit veya tecrübe miktarınızı artırır.

11. SplatNet 2 uygulamasını kullanın

Uygulamanın SplatNet 2 servisi, oyun içi istatistiklerinizi kontrol etmenize olanak tanır. Ve günün harita rotasyon programına göz atmanızı sağlar.

12. Görünüşünüzü değiştirin

Karakterin cinsiyetini, cilt ve göz rengini, saç stilini veya bacağınızı oluşturduktan sonra bunları değiştirmek ister misiniz? Ana menüden Seçenekler > Diğer > Oynatıcı Ayarları’na istediğiniz zaman gidin.

13. Renk ayarlarınızı düzeltin

Splatoon 2, her takımın mürekkep renklerini her turda değiştiriyor; oyunun görünüşünü korumak için harikadır ancak, renk körleri için biraz sorun teşkil etmektedir. Neyse ki, Seçenekler > Diğer bölümüne gidip Renk Kilidini açarak renkleri her maç için aynı yapabilirsiniz.

14. Amiibo’nuzu tarayın

Bir Splatoon amiibo figürüne sahipseniz, onları taramak için Inkopolis Meydanı’ndaki büyük amiibo kutusunu ziyaret edebilirsiniz. Yeni dişli çarkın kilidinin açılması üzerine, amiibo, kontrol ayarlarınızı saklayabilir. Bir arkadaşınızın konsolunda oynamak istediğinizde süperdir. Eğlenmek için, oyunda taradığınız herhangi bir amiibo karakteriyle aptal fotoğraflar da çekebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir