Steam Cleaner İndir – Steam, Origin, Uplay gereksiz oyun dosyalarını silme

Eskiden oyunları bilgisayara yükler öyle oynardık. Ama şimdi kaliteli oyunlar için Steam, Origin, Uplay, Nexon gibi oyun platformları var. Oyun satın almak, indirmek ve oynamak için bu platformları kullanıyoruz.

Oyun platformlarından geride bırakılan önemsiz oyun dosyaları olabilir. CCleaner gibi PC temizleme programları bunları belli bir ölçüde silme yeteneğine sahip olabilir ancak, tam anlamı temizlemesi mümkün değildir. Oyun platformları bilgisayarınızda veya akıllı cihazlarınızda gereksiz dosyalar barındırabilir. Steam Cleaner, Steam, Origin, Uplay, Nexon gibi çeşitli oyun istemcilerinden gereksiz dosyaları silmek için yardımcı olan ücretsiz ve taşınabilir bir programdır.

Steam, Origin, Uplay oyun platformlarından gereksiz dosyaları temizleme

Steam Cleaner, belli bir alana yönelen ve işinde uzman olan bir uygulamadır. Bilgisayarda veya akıllı cihazlarda kullanılan herhangi bir uygulama mutlaka arka planda dosya saklamaya çalışır. Aklınıza kötü bir şey gelmesin, genelde kullanım kolaylığını arttırmak için yapmaktadırlar. Ancak, bu dosyaların %90’ı gereksizdir. Hem PC’de hemde akıllı cihazlarda gereksiz yere depolama alanını kullanmaktadırlar. Steam Cleaner sayesinde gereksiz tüm dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Dikkat: Diğer temizleme programları gibi, Steam Cleaner programıda ara sıra hata yapabilir ve önemli dosyaları da silebilir. Bu nedenle, taramadan sonra gereksiz olarak listelenen dosyalara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Steam Cleaner kurulum gerektirmez ve indirdikten sonra doğrudan çalıştırabilirsiniz. Program açılır açılmaz, taramaya başlayacaktır. Kısa zaman içerisinde oyunların geride bıraktığı parçaları veya gereksiz dosyaların bir listesini görürsünüz.

Bu platformlarda oyunlardan geriye kalan ne kadar gereksiz dosya varsa tek bir tıklama ile temizleyin. Uzun süre bu platformları kullanıyor ve pek çok oyun yüklemesi yaptıysanız muhtemelen geniş bir liste sizi bekliyor.

Temizleme düğmesine tıkladıktan sonra verilerin kalıcı olarak silindiğinden emin olabilirsiniz. Silinen dosyalar geri dönüşüm kutusuna veya başka herhangi bir yere gönderilmez, tamamen silinir.

Steam Cleaner indir

Steam Cleaner ücretsiz program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için Steam Cleaner indir (3 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir