Steam’de oynayabileceğiniz ücretsiz en iyi oyunlar 2018

Oyun oynamak bilgisayar kullanıcılarının vazgeçemediği en önemli unsurlardan biridir. Eskisi gibi bilgisayara bir oyun yükleyip oynama alışkanlığı değişmektedir. Oyunları yüklemek, oyun haberlerini takip etmek için Steam gibi oyun platformları var.

Steam oyun alanında kendini çok geliştirmiş ve geliştirmeye de devam etmektedir. Oyun oynamanın yanı sıra, Steam arkadaşlarınızla sohbet edebilir, oyunlarla ilgili en güncel haberlere göz atabilir, müzik dinleyebilir ve daha bir çok şeyi yapabilirsiniz.

En iyi ücretsiz Steam oyunları 2018

Bugün sizlere Steam platformunda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunları sıralamak istedik. Sevdiğiniz veya beğendiğiniz oyunlar listemizde yoksa, yorumlarınızla belirtmenizi rica ederiz. Bir araya getirdiğimiz ‘ücretsiz’ oyunların hepsini herhangi bir ücret ödemeksizin saatler boyunca tadını çıkarabilirsiniz.

Oyunları oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Steam programının yüklü olması gerekir. Steam programını açın ve aşağıdaki indirmek istediğiniz oyunların bağlantısına tıklayarak, Steam sayfası üzerinde indirme butonuna tıklayarak veya Steam üzerinde oyun araması yaparak yükleme yapabilirsiniz.

Herkesin ilgi alanına göre oyunları paylaşmak istedik. Steam oyunları ücretsiz almak için indirme bağlantıları verilmiştir. Ayrıca yorumlarınızı bekliyoruz.


1. Team Fortress 2

Ekip temelli atıcı türünü tanımlayan oyun – her zamanki kadar akıllı ve tatmin edici.

Bu yıl Team Fortress 2, 10. yıldönümünü kutlayacak. Ve yine de, dağıtım platformları ve VR üzerinde yoğunlaşan bir geliştiricinin on yıllık bir oyunu olmasına rağmen, PC oyunlarının en popüler ve iddialı başlıklarından biri olmayı sürdürüyor.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Elbette Team Fortress 2, Dünya’nın kendisi kadar eskidir, fakat pek çok geliştiricinin favori ve en etkili oyunlardan biri olarak gösterdiklerinin bir nedeni var. DNA’sını hemen hemen her ekip tabanlı atıcıda görebilirsiniz; hızlı turlar, takım temelli hedefler, çok farklı ama aynı derecede tatmin edici karakterler ve daha fazlası.

Steam üzerinden oyunu indirin: Team Fortress 2


2. Neverwinter

PC tabanlı fantastik MMO dünyası söz konusu olduğunda, akla hemen World of Warcraft gelmektedir. Bununla birlikte, Azeroth’un çevrimiçi dünyası teknik olarak oynamak için özgür değildir ve operasyonda bir yıldan fazla bir süredir değerini ispatlayan tek seridir. Harika seçilmiş Neverwinter oyununu alabilirsiniz.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Zindan ve Ejderhalar kategorisindeki derin bilgelik havuzundan çizilen Neverwinter, aksiyon ağır RPG’sinden bekleyeceğiniz tüm kutuları işaretler: sınırsız görevler, beceri odaklı mücadele oyunudur. Oyun içi ilerlemeyle her şeyin kilidini açın. Herhangi bir ücret ödemeden ‘bedavaya’ mal olan bir oyun için hiç de fena değil.

Steam üzerinden oyunu indirin: Neverwinter


3. Hawken

Akıllı, hızlı tempolu multiplayer mekanik savaşları oyunu.

Hawken’ın mekanik tabanlı çatışmanın hızlı tempolu aksiyonu sayesinde keyif alacaksınız. Hızlı tempolu FPS oyununda düşmanlarınızı yok etmek için büyük silah kullanın. Hawken, sizi anti ütopik bir dünyanın savaş alanında mekanik bir savaş makinesine yerleştiren, çok oyunculu bir birinci kişi atıcı oyunudur.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Oyun çıkış tarihinden buyana, Steam üzerinde yaklaşık 20 bin kişi oynamıştır. Oyun hakkında genel bakış çok olumludur. Zaten oyunun ücretsiz olmasını göz önünde bulundurduğunuz zaman, gayet başarılı olduğunu göreceksiniz.

Steam üzerinden oyunu indirin: Hawken


4. Faeria

Oyunun aktif, organik bir parçası olan bir tahta ile PC için tahsil edilebilir kart türünde benzersiz ve yenilikçi bir tutum sergiliyor.

Faeria bugün kolayca indirebileceğiniz en ilgi çekici oyunlardan biridir. Oyun Mart 2017’de çıktı, yani daha taze. Güvertenizi yapın, savaş alanını şekillendirin ve destansı savaşlarda rakiplerinizi yenin.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Ağır bir fantezi estetiği ve toplamak için bir hazine deposu da dahil olmak üzere her zamanki unsurlar var, ancak oynamakta olduğunuz tahtayı etkin bir şekilde kurma ve şekillendirme olanağı vardır. Taktiklere yepyeni bir boyut getiriyor ve benzeri olmayan bir CCG deneyimi yaşatıyor.

Steam üzerinden oyunu indirin: Faeria


5. Clicker Heroes

Bazen bir oyun o kadar basit ama o kadar ustaca olur ki, oynadıkça oynama isteği gelir. Clicker Heroes bu anlamda biraz bağımlılık yapacak bir oyun.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Hedef basit, Clicker Heroes’taki ekranınızın sağındaki düşman karakterinin üzerine gelin ve bunları öldürün. Düşmanı öldürdüğünüz her sefer altın kazanacak ve daha fazla kahramanın kilidini açacaksınız. Ne kadar çok canavar öldürürseniz, “Kahramanların ruhlarını” bulma şansınız o kadar yüksektir. Basit konseptine rağmen PC’de mükemmel bir şekilde çalışan ücretsiz bir oyundur.

Steam üzerinden oyunu indirin: Clicker Heroes


6. Path of Exile

Kasvetli hikayesi ile Path of Exile Steam’deki en iyi oyunlardan biridir. Sürgündesiniz, Wraeclast’ın karanlık kıtasında hayatta kalmak için mücadele etmeniz gerekiyor. Çünkü size haksızlık edenlerden intikamınızı almanız için savaşıp güçlenmeniz gerekiyor.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Becerilerini ve efektlerini ölümcül kombinasyonlara birleştirmenizi sağlayan savaş ve seviyelendirme sistemi oyuncuya sonsuz ödüller kazandırıyor. Oyunun karanlık arayüzü aslında gerçek bir oyun oynamak isteyenler için güzel ortam sağlıyor.

Steam üzerinden oyunu indirin: Path of Exile


7. Dota 2

Son derece popüler ve çok bağımlılık yapan bir oyun.

Bu günlerde MOBA’lar (çok oyunculu çevrimiçi savaş ortamları) büyük ilgi görüyor. Ekip tabanlı savaşçılar, eSport’u ana hatlarıyla ölümcül bir hızla kullanan tür ve Valve’in muazzam ödüllendirici teklifi günümüz pazarında en iyilerden biridir. Dota 2 bu alanda en popüler oyunlardan biridir.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Dota, dünya çapında milyonlarca tutkulu taraftarın hem profesyonel hem de casus olarak oynadığı strateji oyunudur. Oyuncular beş oyuncudan oluşan iki takım oluşturarak yüz kahramanlık bir havuzda toparlanırlar. League of Legends (LOL) benzeri en iyi oyunlardan biridir.

Steam üzerinden oyunu indirin: Dota 2


8. EVE Online

Benzersiz ölçek ve karmaşıklığa sahip bir bilim kurgu MMORPG oyunu.

World of Warcraft, Counter-Strike ve Team Fortress 2 gibi, EVE Online da PC oyununun DNA’sının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Kendi filonuzu gerçek zamanlı olarak inşa edebilmek, galaksideki ittifaklara girmek, savaşmak, ticaret antlaşmaları, CCP’nin sanal kozmosunun yıldızlarını dolaşan oyuncular tarafından tamamen inşa edilmiş imparatorluklar ve benzersiz bir oyun deneyimi.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Şu anda sektörün en büyük oyunlarından birini ücretsiz oynayacağınızı unutmayın. EVE Online keşfedilmeye değer bir galaksidir.

Steam üzerinden oyunu indirin: EVE Online


9. Planetside 2

Steam’in en iyi ücretsiz oynanabilen oyunlarının listesinde pek atıcı oyunu yoktur, çünkü çoğunlukla en yüksek sesli reklam kampanyalarına sahip ücretli olanlardır. Şimdiye kadar yapılmış en iddialı atıcılardan biri olan Planetside 2’yi ücretsiz alın ve oynayın.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

Peki Planetside 2’yi bu kadar iyi yapan şey nedir? Başlangıç olarak, binlerce oyuncunun tek bir haritayla savaşmasını sağlayarak, savaş alanındaki heyecanlı ve vahşiliği yeniden oluşturan bir oyundur. Üç savaşçıdan biri olun, toprakları kazanın ve düşmanlarını yok edin.

Steam üzerinden oyunu indirin: Planetside 2


10. War Thunder

PC’de ücretsiz oynayabileceğiniz MMO’lar ve savaş simülatörleri var, World of Tanks çok popüler bir alternatiftir, ancak War Thunder’ın araç karmaşasının yeniden oluşturulması ve biraz daha gerçekçi hissettirmesi keyifli bir deneyim sağlıyor. Karadaki savaşlardan gökyüzündeki çarpışmalara kadar, okyanusta düelloya kadar, War Thunder, araç savaşını düpedüz operatife dönüştürür.

Steam ücretsiz en iyi oyunlar

War Thunder, 2. Dünya Savaşı ve Kore Savaşı araçlarının kullandığı, Windows, Linux, Mac ve PlayStation 4’te oynanabilen ücretsiz bir cross-platform oyundur. Geliştirilme aşamasında olan bir ortamda önemli hava, kara ve deniz savaşları dünyanın her yerinden oyuncularla birlikte yapın.

Steam üzerinden oyunu indirin: War Thunder


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir