Sumatra PDF Türkçe İndir – Ücretsiz PDF dosyalarını görüntüleme programı

Sumatra PDF, her tür PDF dosyasını daha kolay görüntülemeyi sağlayan ücretsiz ve Türkçe PDF okuyucu.

Bazen, okunması zor olabilecek PDF dosyaları vardır çünkü reklamlar ve ifade ile alakalı veya mantıklı görünmeyen kelimeler geçer. Okuduğunuz dosyalar için daha fazla özellik olduğundan programınızı yavaşlatır. Bu program dosyalarda gördüğünüz tüm ek bilgileri kaldırır. Bu, ihtiyacınız olan bilgiyi sayfalardaki tüm ekstralar ile daha kolay görüntülemenizi sağlar.

Sumatra PDF – Ücretsiz PDF okuyucu

Sumatra PDF hız ve kullanım kolaylığı için optimize edilmiştir. PDF’leri ve e-kitapları izlemek, gezinmek, aramak ve organize etmek için gerekli olan temel unsurlar vardır. Ek bir avantaj olarak, Sumatra PDF programının taşınabilir bir sürümü de mevcuttur; böylece bir USB sürücüden çalıştırılabilir ve diğer bilgisayarlarda kullanmak için yanınızda götürebilirsiniz.

Sumatra PDF indir

Hafif ve hızlı PDF okuma programı

Adobe Reader gibi gelişmiş PDF görüntüleme programları, yavaş olmasından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Bu nedenle kullanıcılar, PDF dosyalarını görüntülemek için alternatif program arayışına girerler. Sumatra PDF, küçük, hafif ve hızlı olması açısından kullanıcılara hitap edecek başarılı bir PDF okuma programıdır.

Sumatra PDF programının odak noktası, PDF’lerin hızlı ve kolay görüntülenmesi, ayrıca EPUB ve MOBI formatında e-kitaplar ve XPS, DjVu, CHM, çizi roman CBZ ve CBR dosyalarını okuma yeteneğine sahiptir.

Ayarlar menüsündeki ana Seçenekler bağlantısında, değiştirebileceğiniz birkaç şey görünür; ancak daha fazla Gelişmiş Seçenekler altında bulunabilir. Genel olarak, hızlı, basit bir PDF ve e-kitap okuyucu ve organizatör arıyorsanız, SumatraPDF mükemmel bir seçimdir.

Sayfalardaki bilgileri hızlı bir şekilde taramanıza, ihtiyaç duymadığınız şeyleri engelleyen bir şekilde görüntülemenize olanak tanır. Gördüğünüz bazı bilgileri sıralayarak gruplandırılabilir, böylece yapılandırma seçenekleri ile çalışmak biraz daha kolaylaştırabilir. Programla birlikte aklınızda bulundurmanız gereken şeylerden biri de PDF belgeleri oluşturamaz veya PDF dosyaları düzenleyemezsiniz.

Başka dildeki PDF dosyaları okuyor iseniz birkaç dil seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca, küçük harflerle yazılmış kelimeleri kolayca görmenizi sağlayan bir yakınlaştırma özelliğiniz vardır. Arama işlevleri, PDF dosyalarında bulunan sözcükleri ve cümleleri bulmanıza olanak tanır, böylece ihtiyacınız olan bilgiye ulaşmak için tüm belgeyi görüntülemek zorunda kalmazsınız.

Sumatra PDF indir

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Sumatra PDF, bir programın olmasını istediğiniz gibi kullanmak kadar basittir. Bir PDF (veya diğer desteklenen dosyalardan) yükledikten sonra, minimalist araç çubuğu, yapmak istediğiniz en yaygın şeylere kolay erişim sağlar – yakınlaştırma ve uzaklaştırma, sayfalar arasında ileri geri atlama, arama yapma ve yazdırma .

Menülere göz attığınızda, ilk düşündüğünüzden daha fazla görüntüleme ayarı ve ayrıca programdan çıkmadan e-posta ile dosya gönderme seçeneği ve mesaja bir ek ekleme seçeneği bulunur.

Doğrudan PDF açmak için kullanmak yerine, Sumatra PDF’sini kendi başında başlatırsanız ortaya çıkan ekranın en sık açtığınız dosyaların bir listesini sunar.

Sumatra PDF Türkçe indir

Sumatra PDF ücretsiz ev Türkçe PDF okuma programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Ayrıca taşınabilir (portable) sürümü de mevcuttur.

Windows 32-Bit için Sumatra PDF Türkçe indir (4.63MB)

Windows 64-Bit için Sumatra PDF Türkçe indir (4.96MB)

Sumatra PDF Portable Türkçe indir

Sumatra PDF portable sürümü USB sürücüsünden çalıştırılabilen ve bilgisayarınıza yükleme gerektirmeden direkt çalıştırabileceğiniz sürümlerdir. Eğer devamlı olarak bu programı kullanmayı düşünmüyorsanız, portable sürümü sizin için daha faydalı olacaktır.

Windows 32-Bit için Sumatra PDF Portable indir (3.4MB)

Windows 64-Bit için Sumatra PDF Portable indir (3.7MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir