Super Mario Run oynanışı ile ilgili ipuçları

Super Mario Run, basit bir oyun olarak gözükebilir, ancak çok oynadığınız zaman, yapabileceğiniz çok sayıda karmaşık eylemlerin olduğunu fark edeceksiniz. Oyunun kendi temellerinin ötesine geçmediğinden, bir sonraki seviyeye geçip bir profesyonel gibi ustalaşmanıza yardımcı olacak kullanışlı Super Mario Run ipuçları ve püf noktaları var.

Super Mario Run oyunu, ilk üç aşamayı ücretsiz olarak oynamanızı sağlıyor ve daha sonra satın almanız gerekiyor. Zaten ücretsiz aşamaları oynadıktan sonra, ücretli sürümü satın alıp almayacağınıza karar vereceksiniz. Fazla bir ücret ödemeden ve ödeyeceğiniz ücretin karşılığını verecek kaliteli bir oyundur. Zaten oyunu satın alan kullanıcıların yorumlarına baktığınız zaman her şey daha net anlaşılıyor.

Super Mario Run oyunu için ipuçları ve püf noktalar

Mario otomatik olarak çalışıyor ve atlamasını sağlamak için ekrana dokunmanız gerekiyor. Bununla birlikte, gelişmiş sıçrama kombinasyonlarının yanı sıra diğer şeyler arasında kilidini açmanız gereken karakterleri gerçekleştirmenin birçok yolu vardır.

En iyi Super Mario Run ipuçlarını ve püf noktalarını bulmak için okumaya devam edin ve bu bağımlılık yapan oyunda en iyisini yapın.

Android için Super Mario Run oyunu indir (Play Store)

iOS için Super Mario Run oyunu indir (App Store)

Atlamalar

Temel atlama/zıplama – Standart atlama için ekrana hafifçe dokunmanız gerekir.

Uzun atlama/zıplama – Mario’un daha uzun atlaması için ekrana dokunup basılı tutun. Parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda Mario inmeye başlayacaktır. Bu, sık kullanmanız gereken bir sıçrayış, bu nedenle zamanlamanızı iyi yapmanız gerekir.

Geri atlama/zıplama – Mario bir duvara çarptığında, geriye doğru atlamak için ekrana dokunun. Mario bir çukura düştüğünde bu tür atlama hayat kurtarıcı olabilir.

Ninja yuvarlanma – Mario bir çıkıntının dışına düşmek üzereyken, inişten sonra fıçı yuvarlanması yapmak için ekrana dokunun. Yuvarlanırken, Mario da yakınlardaki düşmanları ortadan kaldıracaktır.

Spin atlama/zıplama – Mario havada iken ekrana bir kez daha dokunursanız, onu yine havaya kaldırırsınız, bu da atlamayı uzatır.

Birleşik atlama/zıplama – Mario bir Goomba’ya indiğinde, ekrana hızlıca dokunun; düşmanı ezip aynı anda yeni bir atlama gerçekleştirir.

Diğer karakterlerin kilidini açma

Kurbağaları toplamak, diğer oynanabilir karakterler için ev satın alabilir ve sonuç olarak bunların kilidini açabilirsiniz. Aşağıdaki karakterlerin kilidini açmak için kaç tane kurbağa oluşturmanız gerekiyor.

Luigi – Luigi’nin evini satın almak için 150 yeşil kurbağa ve 150 mor kurbağa toplamanız gerekir.

Yoshi – Yoshi’nin evini satın almak için 30 kırmızı kurbağa ve 30 sarı kurbağa toplamanız gerekir.

Toadette – Toadette’nin evini satın almak ve onun kilidini açmak için 200 kırmızı kurbağa, 200 mavi kurbağa ve 200 yeşil kurbağa toplamanız gerekir.

Prenses şeftali – Dünya Turu oyun modunda her aşamayı oynarsanız ve tamamlarsanız Princess Peach’ın kilidini açabilirsiniz.

Kurbağa – Kurbağa olarak oynamak için renkli kurbağaları toplamanız gerekmez. Nintendo hesabınızı oyuna bağlamanız yeterlidir. Bunu yapmak için oyunun ana ekranında krallığınıza gidin ve sağ üst köşedeki Nintendo simgesine dokunun. Ardından Toad’u seçin ve “Redeem” düğmesine tıklayın.

Bundan sonra krallığınıza dönebilir ve kurbağanın kilidini açmak ve onunla oynayabilmek için ekranın sağ üst köşesindeki hediye kutusuna dokunabilirsiniz.

Gelişmiş oyun ipuçları

Süper Mario Run, gizli derinliklere sahip bir oyundur ve tüm püf noktalarını keşfetmeniz uzun sürebilir. İşte bazı gelişmiş Super Mario Run ipuçları ve becerilerini önemli ölçüde geliştirmenize yardımcı olacak hileler.

Bir kerede iki bloğa vurma

Mario’nun atladığı zamanı kusursuz bir şekilde hesaplarsanız, iki blok arasına vurarak bir kerede iki bloğa vurarak, kısa zamanda daha fazla para ve eşya toplamayı sağlarsınız.

Yön ok blokları ile yeni yüksekliklere gitme

Çoğunlukla, ok blokları gizli bonus hazinelerine doğru yolu gösterir. Bununla birlikte, zaman zaman karşılaşacağınız zemine yerleştirilmiş ok blokları, bloğa girer girmez ekranda dokunursanız, Mario’nun hızlı bir şekilde çift hızda atlanmasını sağlamak için bir sıçrama tahtası olarak kullanılabilir.

Mario’nun yolunun ters yönünde işaret eden ok blokları farklı çalışıyor. Bu ok bloklarından birine geldiğinizde hafifçe dokunmanız Mario’yı kısa bir süre geriye doğru hareket ettirerek duvarlara atlamanıza ve belki de diğer şeyler arasında kaçırdığınız bazı öğeleri toplamanıza izin verir.

KO hava kabarcıklarını akıllıca kullanın

Super Mario Run’da öldüğünüzde, seviyeyi geri sarmak için KO hava kabarcıklarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, hava kabarcığının içinde oyun saati hala çalışıyor, bu yüzden çok ileri gitmeyin ya da oynamak için yeterli zamanınız kalmayacak.

Karakterlerinizi tanıyın

Super Mario Run’da oynayabileceğiniz her karakter kendi benzersiz beceri setine sahiptir. Toad ve Toadette en hızlı koşucular, Luigi en yüksek atlamalara sahipken, Peach ve Toshi havada en uzun kalanlardır.

Seviyeye bağlı olarak, en uygun karakteri seçerseniz onu tamamlamak daha kolay olacaktır, dolayısıyla bunların kilidini açmak gerekiyor.

Tüm altınları toplamaya çalışın

Süper Mario Run yüksek tekrarlama değeri vardır. Herhangi bir seviyeyi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Bu opsiyonel olmakla birlikte, Toad Rally biletlerini bir ödül olarak alacağınızdan, 5 Challenge paranın hepsini alana kadar en azından bir seviyeyi tekrar oynamanız gerekir.

Süper Mario Run oyunu ile ilgili bazı ipuçlarını vermeye çalıştık. Sizinde bu konuda düşünceleriniz varsa, yorumlarınızı bekliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir