System Mechanic Free İndir – Ücretsiz temizleme ve optimizasyon programı

Iolo System Mechanic Free, gereksiz dosyaları ve çerezleri tek tıklama ile silen ücretsiz sistem temizleme ve optimizasyonu programıdır.

System Mechanic, bilgisayarınızı hatalar için analiz eder ve sistem hatalarını onarır. Yani anlayacağınız bilgisayarınız için hem temizleme ve bakım-onarım programıdır. Pek çok insan İnternet hızı ve performans konularından dolayı pek çok şikayette bulunmaktadır. Bilgisayarın eski olmasından veya aşırı derecede yığılmalardan dolayı bilgisayar yavaşlama sorunları ortaya çıkmaktadır, bu nedenle böyle bir temizleme programı faydalı olacaktır.

CCleaner PC temizleme ve bakım alanında ücretsiz en büyük isim olabilir, ancak gereksiz dosyaları temizleyip makinenize performans artışı vaat eden tek araç değildir. Evet şimdi program hakkında daha detaylı bilgi alalım.

Iolo System Mechanic Free

System Mechanic Free İndir

Iolo System Mechanic, bilgisayarınızı temizleyerek, temel onarımları gerçekleştirerek, kayıt defterini temizleyerek ve genel bakım görevlerini önceden belirlenmiş bir programda gerçekleştirerek optimize eder. Normal disk temizleyicilerine ek olarak, bu program ayrıca başlangıçta hangi programların çalıştığını ayarlayabilir ve yeni yazılım yüklerken sisteminizde yapılan değişiklikleri izlemek için bir araç içerir.

Süreç, tüm bilgisayar dosyalarının ayrıntılı taranması ve bunlarla ilgili herhangi bir sorunun belirlenmesi ile başlar. Analiz ve tarama tamamlandığında, disklerdeki yığılmayı temizlemeye ve gereksiz başlangıç programlarından kurtarmaya yardımcı olan bir disk birleştirme vardır. Pek çok bilgisayar kullanıcısı genellikle işlerine yaramayan programlar indirir ve sistemlerde bu programların her parçasının nasıl temizleneceği konusunda bilgi sahibi değillerdir. Kayıt defteri özellikle dağınık hale gelebilir.

Performansı izlemeye yardımcı olan ve daha sonra hızlandırmaya yardımcı olan bir “LiveBoost” özelliği var. Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa, System Mechanic “LiveBoost” ile gerçekten yardımcı olabilir. Bu programın getirdiği tek dezavantaj, pek çok gelişmiş özelliğin acemi kullanıcılar için tamamen avantajlı olmamasıdır. Özellikle iyi düzenlenmemiştir ve yapılacak işlemler ortalama bir bilgisayar kullanıcısı için çok teknik olabilmektedir. Bunun dışında, bugün piyasadaki en güçlü temizleme araçlarından biridir.

System Mechanic Free İndir

Kullanıcı arayüzü ve kullanımı

Daha önce hiç bir sistem temizleyicisi kullanmadıysanız, System Mechanic, CCleaner’den daha az korkutucu olabilir. Sıkıcı onay kutusu dizisi sunmaz ve otomatik olarak, yapılandırmaya zaman harcamak zorunda kalmadan taramaya başlar.

Maalesef bu sadelik, bazı şeffaflığın karşılığında gelir – geçici dosyalar, çerezler ve bozuk kayıt defteri girdileri, hepsi ‘sorunlar’ olarak işaretlenir ve hatta View details in wizard (Ayrıntıları sihirbazda görüntüle) seçeneği, CCleaner ile elde ettiğiniz kadar çok bilgi ve rehberlik sunmaz.

Iolo System Mechanic’in belirlenen sorunları (güzel bir küçük kardiyografi animasyon eşliğinde bir süreç) çözmesine izin verilmesi, yazılımın birincil bir lisans gerektiren çeşitli ek optimizasyonları da önerr. Sol taraftaki ek seçenekler (Toolbox, ActiveCare, LiveBoost ve Security) de ücretsiz uygulamanın kullanıcıları tarafından kullanılamaz.

Iolo System Mechanic, geçici dosyalar ve kırık kayıt defteri girdilerini Windows’un kendi bakım araçlarına girmeden temizlemek için uygun bir yoldur, ancak CCleaner şeffaflığı, kolaylaştırılması kolaylığı ve araçların daha fazla seçimi sayesinde en iyi optimizasyon aracı olmaya devam etmektedir.

Iolo System Mechanic Free indir

Iolo System Mechanic ücretsiz sistem temizleme ve optimizasyon programı Windows 10, 8, 8.1, 7 ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan Iolo System Mechanic Free son sürümü indirin.

Windows için Iolo System Mechanic Free indir (39MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir