Tatilde ve Yolda İnternet Olmadığında Yardımcı Olan 5 Android Uygulaması

Bir gezi veya tatil sırasında İnternet olmadan çevrimdışı olarak kullanmanıza yardımcı olacak 5 Android uygulamasını paylaşmak istiyorum. Harita ve navigasyon, seyahat yardımı, çeviri, web sayfa veya e-kitap okuma ve müzik dinlemek için yardımcı olacak İnternetsiz kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar.

İnternet hayatımızın her alanında mevcuttur ve ne olursa olsun artık bağımlı durumdayız. Akıllı telefonlarımız herhalde en samimi arkadaşlarımız konumundadır. Uyandığımız andan yatana kadar sürekli beraberiz. Bir çok uygulama İnternet bağlantısını gerektirmektedir. Telefonların sinyal alamadığı konumlarda mobil veri bağlantısı da mümkün olmuyor ve bu nedenle Wi-Fi kablosuz ağa bağlanmak zorundayız. Peki, hiç İnternet bağlantısı sağlayamayacağınız durumlarda ne yapacağız?

İnternet olmadığı zaman, akıllı telefonları pekte akıllı olmuyor. Bu yazımızda, özellikle aktif bir İnternet bağlantısı olmayan bir seyahatte veya tatilde olduğunuzda Android cihazları çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz yaklaşık 5 uygulama hakkında konuşacağım.

1. Çevrimdışı haritalar ve navigasyon: Maps.me

Navigasyon, tatilinizde akıllı telefonunuzdan talep ettiğiniz en önemli şeylerden biridir. Google Haritalar’ın bir haritayı indirip İnternet bağlantısı olmadan gezebileceğiniz bir seçeneği olsa da, uygulamada hala birkaç sorun var. Her şeyden önce, Google’ın haritalar ve yeniden yönlendirme alanlarını indirmek zorundasınız.

Maps.me ile, Wi-Fi kablosuz ağa bağlıyken indirme boyutuna bağlı olarak tüm ili, bölgeyi veya bir ülkeyi çevrimdışı olarak indirebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra uygulama, haritaları ve arama özelliğini çevrimdışı kullanabilirsiniz. Maps.me’de, çevrimdışı yerleri arayabilir ve daha sonra herhangi bir sorun olmadan rota atıp yeniden yönlendirebilirsiniz. Uygulama çoğu zaman iyi çalışıyor, ancak emin olmak istiyorsanız, gideceğiniz bölgeleri Google Haritalar’da çevrimdışı olarak kaydedebilirsiniz.

2. Çevrimdışı seyahat yardımı: TripAdvisor Oteller, Restoranlar, Uçak Biletleri

Bir tatilde diğer önemli şey, ziyaret ettiğiniz yer hakkındaki eksiksiz bilgidir; Bu, otel, ziyaret yerleri ve bu yerlerin incelemelerini içerir. Tüm bu bilgileri alabileceğiniz en iyi yer, TripAdvisor Android uygulamasıdır; bu, çevrimdışı erişmek için belirli bir şehre ait bilgileri bile kaydedebilir.

Gezginlerce sağlanan 225 milyonun üzerindeki yorum ve görüş sayesinde TripAdvisor, gittiğiniz her yerde, en ucuz uçak biletlerinin, en iyi otellerin, mükemmel restoranların ve yapılacak eğlenceli şeylerin bulunmasını kolaylaştırıyor. Çevrimdışı erişim için indirebileceğiniz tüm şehir rehberini İnternet bağlantısı olmadan fotoğraflarla görebilirsiniz. Yeni yerleri görmek istediğinizde size yardım etmesi için mutlaka bulunması gereken bir uygulama.

3. Çevrimdışı çeviri uygulaması: Google Çeviri

Dil geçişi söz konusu olduğunda aklımıza gelen ilk isim Google Çeviri‘dir. Uygulama 80’den fazla dilden kelimeleri ve cümleleri çevirmeyi kolaylaştırıyor. Uygulamayı ilk kez kurduğunuzda, dil seçerken çevrimdışı çeviri verilerini indirmek için bir seçenek olacaktır.

Bununla birlikte, sadece büyük dillerin çevrimdışı verileri mevcuttur ve dili değiştirmeyi seçtiğinizde, dillerin yanında küçük bir indirme düğmesi olacaktır. Söz konusu dil için çevrimdışı çeviri almak için verileri Wi-Fi’den indirdiğinizden emin olun. Şanslıysanız, her iki dil için çevrimdışı konuşma çıktısını bile elde edersiniz.

4. Çevrimdışı Okuma: Pocket ve Amazon Kindle

Nerede olursanız olun, okumaktan uzak kalmamak için Android cihazınıza Pocket ve Amazon Kindle uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Pocket, çevrimdışı okumak için içerdiği tüm web sayfalarını kaydederken, Amazon Kindle, e-kitapları çevrimdışı okumak ve indirmek için size yardımcı olabilir.

Her iki uygulamanın da kullanımı kolaydır. Pocket sadece URL’yi uygulamayla paylaşarak makaleyi toplayabilir; Amazon Kindle uygulamasının kişisel e-kitaplarını satın alabilir veya kaydedebilirsiniz.

5. Çevrimdışı Müzik: Spotify ve Saavn

Müzik dosyalarını dahili depolama cihazınıza kaydetme alışkanlığınız yoksa, müziklerinizi yanınıza alabilmek için Spotify Music veya mevcut olmadığı yerde Saavn Music & Radio gibi uygulamaları deneyebilirsiniz. Bu özellik yalnızca premium üyeler için kullanılabilir olsa da sizi sıkıntıdan kurtarabilir veya kulaklıklarınız açıkken kumsalda müzik dinlemenin tadını çıkarın.

Müzikleri çevrimdışı kaydetmek için premium sürüme gitmeden önce hizmet koşullarını okuduğunuzdan emin olun ve müziklerini çevrimdışı kaydetmek için daha fazla alternatif istiyorsanız, Gaana uygulamasını deneyebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Dolayısıyla, bunlar bir gezi planlamadan önce Android telefona veya tablete indirmeniz gereken en iyi 5 Android uygulamasıydı. Bu uygulamalar, indirdikleri tüm çevrimdışı verilerle birlikte telefonunuzda ek depolama alanı alabilirken, İnternet’in olmadığı zamanlarda kullanışlı olacaktır. Eve döndüğünüzde açıkça çevrimdışı verileri silebilir ve sonra gerektiğinde yeniden indirirsiniz.

Bu uygulamaları denemenizi tavsiye ederim ve listeye eklemek istediğiniz herhangi bir uygulama öneriniz varsa yorumlarınızla bildirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir