TeamViewer: Uzaktan ekran paylaşım veya uzak masaüstü kontrol programı

TeamViewer, dünyanın herhangi bir yerindeki başka bir bilgisayarı bilgisayarınızdan veya tabletinizden tam kontrol altına almanızı sağlayan ücretsiz ve Türkçe bir araçtır.

Kontrolü etmek amacıyla başka bir bilgisayara uzaktan bağlanma ihtimali karmaşık gelebilir, ancak TeamViewer herhangi bir güvenlik veya ağ ayarıyla bağlantı kurma ihtiyacını ortadan kaldırarak mümkün olduğunca en kolay şekilde yapar.

İki aygıt arasında sanal bir özel ağ aracılığıyla iki yönlü bağlantı kullanır. Her iki makine de TeamViewer’ın çalıştığı sürece, başka bir yerden kendi bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. TeamViewer sayesinde, evinizdeki bilgisayarında önemli bir dosyayı veya belgeyi unutmak mümkün olmayacak. Birkaç saniye içinde eksik olan dosyayı ev bilgisayarınızdan alabilirsiniz.

TeamViewer indir
TeamViewer ile uzak masaüstü erişimi yaparak uzaktan bilgisayarı kontrol etme.

TeamViewer

TeamViewer ile başka bir bilgisayarı uzaktan kontrol etmek için bir çok nedeniniz var: Kendinize ait bir bilgisayarınızı başka bir bilgisayarda kullanmanız durumunda bir arkadaşınıza veya aile üyenize teknik destek sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz. Görüntülü konferans gerçekleştirmek, sunum yapmak ve video görüşmeleri yapmak için TeamViewer’ı kullanabilirsiniz.

TeamViewer yazılımı bir çift bilgisayar (veya diğe cihazlar) üzerine kurulduğunda yapmanız gereken tek şey, ilgili kimliği ve şifreyi vermektir.

Kolay ve hızlı uzaktan bağlantı sağlayın

Uzaktaki bir bilgisayara uzaktan bağlanmak için TeamViewer harika bir araçtır. Özellikle bilgisayar ile ilgili teknik sorunları giderme konusunda kolayca uzaktan bilgi almak veya masaüstü paylaşımı sayesinde, elinizi sürmeden uzaktan destek sayesinde kolayca sorunları çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra, TeamViewer aynı zamanda birden fazla katılımcıyla sanal toplantılar düzenlemenize izin verir. Bu, tüm tarafların farklı yerlerde bulunduğu küçük bir ticari toplantı için mükemmeldir. Gerekli olan tek şey, her katılımcının TeamViewer’ı bilgisayarlarında veya tabletlerinde kurmalarıdır.

TeamViewer indir
TeamViewer, Windows ve Mac sistemler için uzaktan kumadan programı.

TeamViewer kullanımı ile ilgi faydalı bilgiler

TeamViewer hem 32-bit hem de 64-bit bilgisayarlarda çalışır. Kurulum ve bağlantı hızlı ve kolaydır. TeamViewer iki bilgisayara yüklendikten sonra, TeamViewer her makine için bir kullanıcı adı ve parola sağlar. Bağlantı kurmak için her makinenin numarasını ve parolasını diğerine girin. Ayrıca, her bilgisayar için kolayca hatırlayabileceğiniz bir kişisel parola da ayarlayabilirsiniz. Ana bilgisayar ekranında, bilgisayarın sağ alt köşesinde uzaktan erişildiğini gösteren bir ekran gösterilir. Anında fare ve klavye erişimi, onay gerekmeden verilir. TeamViewer’ı kullanırken, süreçleri çalıştırabilir, ayarları değiştirebilir, programları kaldırabilir, bilgisayarı temizleyebilir ve dosyaları, programları, klasörleri ve belgeleri açabilirsiniz.

TeamViewer’ı başlattığınızda size iki seçenek sunulacaktır. Yukarıda adı geçen tüm görevleri yerine getirmenizi sağlayan tam bir uzaktan kumanda ayarı seçebilirsiniz. Alternatif olarak, dosya aktarma seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu seçenek, diğer cihazın tam kontrolüne ihtiyaç duymadığınız durumlarda dosyaları yakalamanızı kolaylaştırır.

TeamViewer uzaktan erişim için en kolay kullanılan araçtır. Dosya aktarımı ve masaüstü paylaşımı için bir kuruş ödemeden hızlı ve rahat bir hale getirir. İki makinede TeamViewer’ı çalıştırmanız, eşinizin otomatik kimliğini girmeniz yeterlidir ve bağlantı hemen başlar.

TeamViewer 12 Türkçe indir

TeamViewer 12 ücretsiz ve Türkçe uzak masaüstü paylaşımı ve uzaktan PC kontrol programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Windows için TeamViewer indir (15MB)

Mac OS X için TeamViewer indir (34MB)

Windows için TeamViewer Portable indir (23MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir