Tek Resim Kullanarak Yüzünüzün 3 Boyutlu Modelini Oluşturma

Yüzünüzün üç boyutlu modelini oluşturmak ister misiniz? 3D/üç boyutlu model oluşturmak için bir çok fotoğraf gerekir. Her açıyı haritalamak için genellikle yüzünüzün farklı açılardan çekilmiş birden çok görüntü olması gerekir. Eğer tam anlamı ile, uzman çalışması istemiyorsanız, bu anlamda geliştirilmiş ücretsiz bir web uygulamasını deneyebilirsiniz. Yüzünüzün 3D modelini sadece tek resim kullanarak nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Yüzünüzün 3D Modelini Oluşturun

Not: Model herhangi bir görüntüden oluşturulabilirken, en iyi sonuçları almak istiyorsanız, dorğudan kameraya bakılan bir resmi/fotoğrafı kullanmanızı tavsiye ederiz.

1. Adım: Evet, sizde benim gibi heyecanlı mısınız? Hemen başlamak için, buradaki proje web sitesini ziyaret edin.

2. Adım:Dosya Seç” seçeneğini tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır. Bilgisayarınızdan dönüştürmek istediğiniz bir fotoğraf seçin.

3. Adım: Bir 3D model oluşturmak istediğiniz görüntüyü seçtikten sonra, “Upload Image” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Seçilen resim sunucuya yüklenecek. Bir süre sonra, sayfa resmin 3D modelini göstermek için otomatik olarak yenilenir.

5. Adım: Artık 3D modelini istediğiniz gibi sürükleyip taşımak için farenizi kullanabilirsiniz. Ayrıca, sağ tarafta, 3D figürü ana arka plan görüntüsüne yakın veya uzaklaştıracak bir Z Translate ölçeği elde edeceksiniz. Ayrıca arka plan görüntüsünü tamamen kaldırabilir ve 3D modeli istediğiniz şekilde oynatabilirsiniz.

Kendi 3D Modelinizi Kolayca Oluşturun

Tek bir 2 boyutlu resimden bu şekilde 3 boyutlu modeller oluşturabilmek mümkündür. Bu yöntem halihazırda yüz resimleri için çalışıyor olsa da, 2D manzara ve çevrenin 3D modellerini oluşturmak içinde kullanabilirsiniz. Bu tür bir web uygulaması, video oyunları ve artırılmış ve / veya sanal gerçeklik için avatarlar oluşturmak için çok yararlı olabilir. Sadece eğlence amaçlı için bile kullanabileceğiniz güzel bir uygulamadır.

Peki siz kendi 3D modelinizi oluşturmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızla bize katılın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir