Telegraph: Telegram geliştiricilerinden anonim bir blog sitesi

Blog sitesi yapmak isteyenler için yıllardır hizmet veren Blogger ve diğerlerine alternatif yeni bir blog sitesi kullanmak ister misiniz? İnternet kullanıcılarının bir çoğu, kendi web sitelerini veya bloglarını oluşturmak isterler. Ücretsiz kullanım sağlayacak blog siteleri daha çok tercih edilmektedir.

Popüler uygulamalardan ve ilk güvenlikli mesajlaşma uygulaması olan Telegram‘ın yaratıcıları blog oluşturma alanına giriş yaparak, Telegraph adında küçük bir anonim hizmet veren bir blog hizmeti sunuyor.

Blog hazırlamak isteyenlerin yeni tercihlerinden birisi haline gelen Telegraph, ana sayfasında başlık, isim, içerik ve yayınla düğmesinden başka bir şey yoktur. Yani ilk gördüğünüzde her şey çok temiz ve sade gözüküyor.

Telegraph’ı diğer blog hizmetleri ile karşılaştırdığımızda, görülecek en büyük fark, kaydolma seçeneğinin olmamasıdır. Telegraph, anonim amaçlı geliştirildiği için, bu hizmeti kullanmak için kayıt olmanız gerekmez. Kayıt yoksa, blog sayfamı nasıl oluşturacağım diye merak edebilirsiniz.

Telegraph kullanmaya başlayalım

Telegraph‘ı kullanmak son derece kolaydır. Telegraph sayfasını ziyaret ettiğinizde, başlık, isim ve hikaye alanlarını doldurmanız gerekiyor. Yazıları kalın yapmak, bağlantı eklemek, yazıyı büyütmek veya küçültmek veya not olduğunu belirtmek için yazıyı seçmeniz gerekir. Yazıyı seçtikten sonra, hemen üst kısmında düzenleme seçeneklerini göreceksiniz.

Boş bir satırda olduğunuzda resim ve bağlantı simgesi gözükmektedir. Resimleri/fotoğrafları yüklemek için fotoğraf simgesine tıklayın. Ayrıca, resim simgesinin hemen yanındaki bağlantı simgesine tıklayarak YouTube, Vimeo veya Twitter’dan linkler paylaşabilirsiniz. YouTube’dan video URL linkini kopyalayın ve içeriğinize yapıştırın, Enter tuşuna basın ve videoyu görün.

Her şeyi hazırladıktan sonra, içeriği yayınlamak için Publish düğmesine tıklayın. Web sitesi, anında sosyal medya hesaplarınızda bu bağlantıyı paylaşmanıza izin veren bir bağlantı oluşturacaktır.

Ayrıca, Telegram uygulamasını kullananlar, Telegraph’ın Anında Görünümü desteklediğini ve Telegram kullanıcılarının Telegraph uygulamasından hikayeleri hızlı bir şekilde başlatmalarını sağlamaktan memnuniyet duyacaklardır.

Evet, sizde özgür bir blog oluşturmak istiyorsanız Telegraph hizmetine bir göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir