TrustGo Antivirus Android cihazları yormadan güvende tutuyor

Android cihazların güvenliğini sağlamak için ekstra bir güvenlik uygulaması kullanmak gerektiği, bir gerçektir. Ancak, iyi bir Android telefona sahip olun veya olmayın, şua algı vardır ki, antivirüs programları çok fazla yer kaplıyor ve cihazları çok yoruyor. Bu durum kullanıma bağlı olarak değişse de, bir gerçektir.

TrustGo Antivirus, tüm bu tabuları ortadan kaldırmak için Android cihazları yormadan ve daha fazla yer kaplamadan güvenli kullanım sağlayacak ücretsiz antivirüs uygulamasıdır. Uygulamanın Türkçe dil desteği sağladığını da belirtmek isterim.

Android için TrustGo Antivirus uygulaması

TrustGo Antivirus ve Mobile Security uygulaması, tüm Android cihazlar için kapsamlı bir güvenlik çözümüdür. Uygulamanın ücretsiz sürümü, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar, sahte ödeme uygulamalarını tespit eder, çalınan veya kaybolan telefonu bulmaya yardımcı olur, uygulamaları bir şifre veya model ile kilitler, verilerinizi yedekler ve cihazınızda yüklü olan uygulamaları yönetmeye yardımcı olur.

Her antivirüs programı neredeyse aynı işlevsel özellikleri sağlar. Ancak, bir çoğu gerçekten cihazınızın dengesini dağıtır, pil tüketimini arttırır, zararlı yazılımları algılamada sorun yaşar ve bunların dışında gerekten antivirüs programını kullandığınızda telefonu veya tableti kullanmayacak duruma getirebiliyor. Bunları göz önünde bulundurarak bu uygulamayı bir denemenizi tavsiye ederim.

 

Uygulamayı yükleyin ve kurulumunu yapın. Kurulumda sonra, tam bir sistem taraması yapacak ve cihazınıza daha önceden kötü amaçlı bir yazılım bulaştığını, güvensiz ayarlar olup olmadığını veya bilinen bir güvenlik açığı olup olmadığını tespit eder. Virüs bulaşmış veya kötü amaçlı bir uygulama varsa kaldırabilir, güvensiz ayarları düzeltmenizi önerir ve güvenlik açıklarının bazılarını da düzeltebilir.

TrustGo Antivirus ve Mobile Security uygulamasının sağladığı özellikleri biraz daha detaylı bir şekilde belirtmek istiyorum. Sizden de ricam, bunlara bir göz atmanızdır.

Applocker: Erişilmesini istemediğiniz uygulamaları kilitleme

TrustGo uygulama kilitleme özelliğine sahiptir ve bu özelliği kullanarak uygulamalardan herhangi birini bir modelle kilitleyebilirsiniz. Cihazınızda yüklü olan uygulamalardan birini veya daha fazlasını seçtikten sonra model kilidi ayarlamanız gerekir. Kilitlenen uygulamaları açmak istediğinizde, daha önceden belirlediğiniz model kilidini girmeniz gerekecek.

Ödeme koruması sayesinde finansal bilgilerinizi koruyun

En çok dikkat etmemiz gereken noktalardan biridir. Cihazınızda bazı taklit ve sahtekarlık uygulamalarının yüklü olup olmadığını tespit eder. Bu tür sahte uygulamalar, banka ve ödeme uygulamalarıyla aynı simgeye ve arayüze sahip bir görüntü ortaya koyar. Ve bu durumda hiç farkında olmadan banka bilgilerinizi tehlikeye atabilirsiniz. Bu uygulamanın ödeme koruma özelliği sayesinde, kredi kartları, bankamatik kartları ve internet bankacılık hesaplarınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Cihazınızdaki verileri kolayca yedekleme

Tek bir dokunuşla Android telefondaki tüm metin mesajlarını, telefon arama kayıtlarını ve rehberinizi yedeklemek ve geri yüklemek mümkündür. Telefondan yanlışlıkla önemli bir mesajı veya kişiyi silip daha sonra tekrar geri yüklemek isterseniz bu faydalı olacaktır.

Gizlilik danışmanınız olsun

Telefonunuza yeni uygulamalar yüklerseniz, bu özellik, cihazınızda yüklü olan bu uygulamaların ne tür izinlere sahip olduğunu görmek için kullanılmalıdır. Bu uygulamalardan bazıları, güvenlik riskine neden olabilecek gerekli izinlerden fazlasına sahiptir.

Cihazınızdaki uygulamaları kolayca yönetme

Uygulamaları cihazınızdan kolayca kaldırmanızı sağlar. Bunu Android sistem ayarlarından da yapabilirsiniz, ancak telefonunuzu kötü amaçlı yazılım taraması yaparken temizlemek için sistem ayarlarına geçme zahmetinden kurtarır.

Son olarak şunları söylemek istiyorum;

Kurulduktan sonra TrustGo Antivirus ve Mobile Security, Android cihazınızı kötü amaçlı uygulamalardan korur ve indirilen tüm dosyaları veya ziyaret ettiğiniz web sitelerini izler. Olası tehditleri cihazınıza bulaşmadan önce engeller. Ayrıca, bellek kullanımını optimize ederek cihazınızın performansını arttırabilir ve arka plan uygulamalardan bazılarını kapatarak pil ömrünü uzatabilir.

Android için TrustGo Antivirus ve Mobile Security indir (Google Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir