Type Light İndir – Ücretsiz Yazı Tipi Tasarlama ve Düzenleme Programı

Type Light, font / yazı tipi yapmayı sağlayan ücretsiz yazı tipi tasarımı ve düzenleme programı. Bir yazı tipi istediğiniz zaman internet üzerinde ararsınız ve bir çok yazı tipi seçeneği bulursunuz. Ancak profesyonel grafik tasarımcılar için internet ortamdaki yazı tipleri yeterli değildir. Kendi ihtiyaçları için yazı tiplerini özel bir şekilde tasarlamak isterler.

Genellikle yazı tipleri tasarlamak veya düzenlemek için Adobe’den çok pahalı bir ticari yazılım paketi satın alabilir veya FontForge gibi açık kaynaklı bir yazılıma ihtiyaç duyarsınız; bu biraz karışıktır. Ancak, Windows’ta yazı tiplerini oluşturmak ve düzenlemek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Type Light ücretsiz yazı tipi yapma programı

Type Light ile OpenType TrueType ve PostScript yazı tiplerini tasarlayabilir, düzenleyebilir ve dönüştürebilirsiniz. Type Light programının ücretsiz ve tam sürüm olmak üzere iki ayrı versiyonu vardır. Tam sürümü demo olarak indirebilir ve deneyebilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümü herhangi bir ücret ödemeden bedava kullanabilirsiniz.

Type Light indir

Kolayca yazı tipleri hazırlayın

Type Light ücretsiz yazılımı, yeni fontlar / yazı tipleri oluşturmak veya mevcut fontları düzenlemek için kolay ve uygun bir yol sunar. Gerçek tip fontlar, açık tip fontlar ve postscript fontları destekler. Gerçek ve açık tip fontları yüklemeye ve kaydetmeye izin verdiğinden yazı tiplerini bir dosya türünden diğerine dönüştürmek için dönüştürücü olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin, gerçek bir yazı tipi dosyası açabilir ve açık bir yazı tipi dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Type Light indir

Kendi yazı tipinizi yapma veya mevcut yazı tiplerini düzenleme

Sıfırdan yeni bir yazı tipi oluşturabilir veya mevcut bir yazı tipini açabilir ve sunduğu çeşitli karakterleri düzenleyebilirsiniz. Yazı tipi editörü, ortada gösterilen karakterin, soldaki çizim takımlarının ve sağdaki font dosyasındaki karakterlerin bulunduğu temel düzen içeriyor. Ayrıca, bir yazı tipi dosyasını yeniden adlandırabilir, telif hakkı bilgilerini ekleyebilir, bu yazı tipini kendiniz kişiselleştirmek için yazı tipi ailesi açıklaması ekleyebilirsiniz.

Type Light yazı tipi düzenleme programı çok küçük ve hafif bir yazılımdır, ancak yazı tipi dosyalarını oluştururken veya düzenlerken ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Yazı tipi dosyalarında ve gerektiğinde küçük değişiklikler yapmak için idealdir.

En Çok Ziyaret Edilen Ücretsiz Font (Yazı Tipi) Siteleri

Type Light indir

Type Light ücretsiz yazı tipi yapma ve düzenleme programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 32-bit ve 64-bit sistemler ile uyumludur. Ücretsiz ve tam sürümler aşağıda verilmiştir. Tam sürüm demo olarak sunulmaktadır.

Windows için Type Light Free indir (3.2 MB Ücretsiz)

Windows için Type Light Full indir (4.9 MB Demo)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir