Ücretsiz Bilgilendirme Grafikleri (İnfografik) Oluşturma Siteleri

Bilgilendirme grafikleri veya infografikler, kitlenizi sıkmadan veri sunmanın en iyi yollarından biridir. İnsanları bilgilendirmek veya düşüncelerinizi en uygun şekilde anlatmak için bilgilendirme grafikleri hazırlamak isteyebilirsiniz. Bilgilendirici ve iyi tasarlanmış infografikler hazırlamak istiyorsanız yardımcı olacak araçlar paylaşmak istedik.

Kolay bir şekilde, dakikalar içerisinde ve fazla çaba harcamadan canlı tablolar ve grafikler oluşturmanıza yardımcı olacak birçok bilgilendirme grafiği (infografik) hazırlama araçları bulunmaktadır. Bunları sizler için sıraladık ve listemize göz atarak, bu yardımcı araçlar sayesinde kısa sürede mükemmel bilgi grafikleri oluşturabilirsiniz.

1. Piktochart

Piktochart, etkileşimli grafikler ve haritalar oluşturmak için en iyi araçlardan birine sahiptir. Animasyonlu grafikleri simgeler, metin çerçeveleri, temalar ve kendi fotoğraflarınızla videolarınızı kullanarak kullanabilirsiniz.

2. Canva

Canva, bir infographic (infografik) araç da dahil olmak üzere tasarımcılar için kullanışlı araçlar sunmaktadır. Yüzlerce şablon ve bir milyondan fazla hazır görüntü mevcuttur ve kendi resimlerinizi bile yükleyebilirsiniz. Canva, Türkçe arayüz desteği sağlar. Kayıt olup giriş yaptıktan sonra Bloglar ve e-Kitaplar altından İnfografik tasarımını seçin.

3. Visme

Visme web uygulamasının infografik araçları bölümü, çizelgeleri, aletleri, şekilleri ve simgeleri kullanarak interaktif bilgi grafikleri oluşturmanızı sağlar. Kişisel grafiğinizi güzelleştirmek için kullanışlı pop-up’lar ve animasyon özellikleri vardır.

4. Infogram

Infogram, canlı bir veri kaynağına bağlanma yeteneği de dahil olmak üzere verilerinizi farklı yöntemlerle yüklemeyi kolaylaştırır. Çarpıcı infografikler oluşturmak için 35’ten fazla şablon kullanabilirsiniz.

5. Venngage

Venngage web uygulamasında yüzlerce ücretsiz ve ücretli infografik şablonu bulabilirsiniz. Başlamanız için kullanışlı öğreticiler de vardır.

6. Cacoo

Cacoo, etkileşimli akış şemaları, UML diyagramları, ağ diyagramları ve tel çerçeveleri oluşturmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir diyagram aracıdır.

7. Kartograph.org

Kartograph, açıklayıcı ve interaktif haritalar oluşturmak için harika bir araçtır. Gerekli haritaları oluşturmak için Python ve JavaScript tabanlı araçlar bulunur.

8. Kinzaa

Kinzaa web siteleri için infografik özgeçmişler ve etkileşimli açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir sihirbaz vardır.

9. Adioma

Adioma, sağlanan verilere dayalı olarak otomatik olarak interaktif bilgi grafikleri oluşturan akıllı bir enformasyon aracıdır. Kullanımınızdan öğrenen akıllı sistemi var.

10. Graphs.net

Graphs.net web uygulaması başka sanatçıların ücretsiz olarak kullanmalarına izin verdiği veya kendi bilgi grafiklerinizi yükleyebilirsiniz. Grafikleri türe, kategoriye veya popülerliğe göre tarayabilirsiniz.

11. Google Data Studio

Google Data Studio, grafikler kullanarak ilgi çekici gösterge tabloları ve raporlar oluşturmak için bu kullanışlı veri görselleştirme aracıdır. Kullanıcıların, Google AdSense gibi diğer Google hizmetlerinden veri çıkarmalarını da sağlar.

12. Visually

Visually, hiçbir şekilde kendine ait bir infografik aracı sunmuyor, bunun yerine, sizi en uygun fiyata infografik ile doğrudan yardım almak için önde gelen tasarımcılarla birleştirir.

13. Vizydrop

Vizydrop, veri türünüze dayalı etkileşimli grafikler önerecek ve verileri otomatik olarak giren ücretsiz bir otomatik veri görselleştirme aracıdır. Farklı kaynaklardan veri içe aktarabilir ve Vizydrop, veri özelleştirme üzerinde tam kontrol sağlar.

14. ArcGIS Infographics Add-In

ArcGIS Infographics Add-In, aslında, masaüstü tabanlı ArcGIS interaktif harita oluşturma programının uzantısıdır. Uzantı, herkesin kolayca takip etmelerine yardımcı olmak için haritaların üzerine infografi eklemenizi sağlar.

15. Edraw (Program)

Edraw, Windows ve Mac için etkileyici çizelgeler ve haritalar oluşturmanıza olanak tanıyan bir infographic uygulamasıdır. Tamamen özelleştirilebilir ve tam kontrol altına almak için çizim araçları da vardır.

16. Mind the Graph

Mind the Graph, görüntüler, grafikler ve çizelgeler de dahil olmak üzere sınıflar ve projeler için bilimsel illüstrasyon araçları sunar. Kendiniz infografikler oluşturabilir veya istek üzerine yardım isteyebilirsiniz.

17. Creately

Creately, 50’nin üzerinde farklı diyagram çeşidi oluşturmak için kullanışlı özelliklere sahip bir diyagram hazırlama aracıdır. Kusursuz illüstrasyonlar oluşturmak için diğer ekip üyeleriyle de işbirliği yapabilirsiniz.

18. Icograms

Icograms halen beta aşamasındadır, ancak bazı gelişmiş infografik oluşturma araçları vardır. Yerleşik şablonları ve simgeleri veya kendi resimlerinizi kullanarak diyagramlar, haritalar ve grafikler oluşturabilirsiniz.

19. Icon Archive

Icon Archive, pek çok farklı simgeleri içinde barındıran bir web hizmetidir. Bir infografik oluşturulmak için bu en büyük ikon arşivine göz atabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli ikonları burada bulabilirsiniz.

20. Medialoot

Medialoot, ayrı olarak indirebileceğiniz veya aylık abonelikle herkese erişmek isteyen tasarımcılar için bol miktarda araç sunar. Yüzlerce simge, yazı tipi, maket ve grafik araçları mevcuttur.

21. Timeline JS

Timeline JS, açık kaynaklı ve kullanımı kolay bir araç, yalnızca Google e-tablosunu kullanarak etkileşimli ve estetik açıdan güçlü zaman çizelgeleri hazırlamanızı sağlar. Bu araçla olaylara ve oluşumlara ilişkin kronolojik sırayla serin infografikler oluşturabilirsiniz.

22. Peecheey

Peecheey web hizmetinde ücretsiz olarak indirebileceğiniz birçok vektör sanatı bulabilirsiniz. Farklı sanayilere hitap eden birçok vektör sanatı türü vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir