Windows 10 için Ücretsiz En İyi Filigran Ekleme Programları

Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 için resimlere / fotoğraflara filigran eklemeyi sağlayan ücretsiz en iyi watermark / filigran ekleme programlarını sıralıyoruz. Resimlere veya fotoğraflara yazılı veya resimli filigran eklemek istiyorsanız bu programlar işinize yarayacaktır.

Filigran, resimlerinizin veya fotoğraflarınızın kopyalanmasını önlemenin en iyi yoludur. Sadece fotoğraflarınızı kullananlardan alabileceğiniz krediler değil, aynı zamanda bir marka yaratmanıza yardımcı olur. Piyasada yüzlerce filigran yazılımı bulunurken, en iyilerini seçmek gerçekten çok sıkıcı bir iştir. Bu yazımızda Windows için en iyi ücretsiz filigran programlarını göreceğiz. Fotoğraflar üzerinde filigran oluşturmak için herhangi bir fotoğraf düzenleme program kullanabilirsiniz, ancak bu biraz zaman alır ve uzun bir süreçtir.

Windows 10 için Ücretsiz En İyi Filigran Ekleme Programları

Resimlerinizin veya fotoğraflarınızın başkaları tarafından kullanılmasını engellemek, hazırladığınız ve çektiğiniz fotoğraflarda kendi marka logonuzun veya isminizin olmasını ister misiniz? Resimlere yazı yazma programı da arıyorsanız, aynı işlevselliği bulabilirsiniz. Bu ücretsiz resimlere filigran ekleme programları sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Gelin birlikte bunları inceleyelim.

1. uMark

uMark, tüm görüntülerinizde görünür filigran eklemenize yardımcı olan basit bir programdır. Filigran eklemekten başka, uMark programı çeşitli gölge efektleri eklemenize ve resimlerinize sınır koymanıza yardımcı olur. UMark’ın toplu işleme özelliği ile aynı anda 50 fotoğrafa filigran ekleyebilirsiniz.

UMark ile resimlerin / fotoğrafların üzerine yazı filigran, resim filigran, şekil filigran ve QR kodu filigran ekleyebilirsiniz. Ayrıca filigranın yerleşimini ve şeffaflığını ayarlamaya izin verir. Genel olarak, görüntünüze bir filigran eklemek için gereken tüm özelliklere sahip basit bir programdır. Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Not: E-posta hesabını girmeniz gerekir ve ardından ücretsiz sürümü etkinleştirmeniz gerekir.

uMark indir (8.5 MB)


2. WaterMark

Microsoft Mağazadan indireceğiniz basit bir ücretsiz filigran uygulamasıdır. WaterMark ile, resimlerinize bir yazı veya resim filigranı ekleyebilirsiniz, ayrıca birden fazla görüntüyü tek seferde düzenleme imkanı sağlayan toplu filigran ekleme özelliği vardır.

Resimler üzerinde filigran olarak hem jpg hem de png görüntüleri kullanabilirsiniz. Filigranı görüntü boyutuna göre ölçeklendirmeye ve opaklığı ayarlamaya izin verir. Metin filigranı için seçtiğiniz yazı tiplerini ve renkleri seçebilirsiniz. Bir görüntüyü düzenlerken veya bir filigran eklerken, değişiklikleri önizleme de yapabilirsiniz. Bu ücretsiz yazılımın en iyi yanı, düzenlemenin ardından bir görüntünün çözünürlüğü ve kalitesinin korunmasıdır. Uygulama Windows 10 ve Windows 8.1 PC’ler üzerinde çalışıyor.

WaterMark indir (Windows Mağaza)


3. Alamoon Watermark

Alamoon, resimlerinizin izin alınmadan kullanılmasını önlemek için görüntülerinizi bir filigranla geliştirmenize ve korumanıza yardımcı olan güçlü bir filigran programıdır. Bu ücretsiz program sayesinde, stilize edilmiş metinler kolayca oluşturabilir veya resimlerden herhangi birine resim filigran ekleyebilirsiniz.

Bu basit ve hızlı bir programdır ve filigranı sadece birkaç saniye içinde ekleyebilirsiniz. Program JPEG, BMP, TIFF, PCX, PNG, TGA, PBM, PGM, PPM, GIF, VDA, ICB, VST, PIX, WMF, FAKS, PSD, PDD, PSP, CUT ve PCD gibi hemen hemen her önemli resim formatlarını destekler.

Alamoon Watermark indir (2 MB)


4. JACo Watermark

JACo Watermark, tüm resimlerinize filigran eklemenize yardımcı olan ücretsiz bir açık kaynak uygulamasıdır. Bu program ile, resminize eklediğiniz metin filigranının yazı tipi, renk, boyut ve şeffaflığını seçebilirsiniz.

JACo Watermark ayrıca toplu işleme yeteneği sayesinde, böylece bir seferde birden fazla görüntüye filigran ekleyebilirsiniz. Program, JPEG (JPG), PNG, BMP, GIF ve WBMP gibi yaygın biçimlerdeki görüntüleri desteklemektedir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip basit bir programdır. Ayrıca filigranı ölçekleme, konumunu ayarlama ve şeffaflığını ayarlama özellikleri vardır.

Not: İndirme bağlantısına tıkladığınızda indirme işlemi başlayacaktır, bu nedenle gideceğiniz Sourceforge sayfasında hiçbir şeye tıklamayın.

JACo Watermark indir (1.2 MB)


5. Star Watermark

Star Watermark yine yazı, resim ve 3D filigran ekleme ve tabii ki toplu işleme gibi gerekli tüm özelliklerle birlikte gelen basit, ücretsiz ve basit bir programdır. Aynı anda birden fazla görüntüye filigran eklemek için görüntüleri toplu olarak işleme imkanı sağlar. Metin filigranının yazı tipini değiştirmenizi sağlar. Filigranı farenizi kullanarak taşıyıp istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Program filigranı ayarlamanız gereken belirlenmiş konumlara sahiptir. Bununla birlikte, filigranın olmasını istediğiniz tüm temel yerleri kapsar. Ayrıca, filigranlara gölge efektleri ekleyebilir ve isterseniz şeffaf hale getirebilirsiniz. Ayrıca, metin filigranınızı degrade metin efekti ile özelleştirebilir, bitirdikten sonra dosyayı yeniden boyutlandırabilir ve yeniden adlandırabilirsiniz. Yani, temel olarak, tüm temel özelliklere sahip resimlere filigran eklemek için ücretsiz bir program arıyorsanız, Star Watermark iyi bir seçimdir.

Star Watermark indir (3.8 MB)


6. Easy Watermark Studio Lite (Türkçe)

Easy Watermark Studio Lite ücretsiz program, fotoğrafınızı ihtiyaçlarınıza göre yeniden boyutlandırma, yeniden adlandırma ve yeniden biçimlendirme imkanı sağlar. Bu listede adı geçen diğer araçlar gibi Easy Watermark da fotoğraflara hem yazı hem de resim filigranı ekleme yeteneğine sahiptir.

Easy Watermark Studio’nun bazı önemli özellikleri şunlardır: Yuvarlak görüntü köşeleri, görüntü yansımaları oluşturma, filigran şablonları kaydetme, filigranlar için filtreler ekleme, piksel filtreleri, fotoğraflar için filigranı döndürme, hareketli GIF’leri destekleme, daha iyi görünüm için yansıma oluşturma ve daha fazlası.

Not: Easy Watermark Studio Lite, listemizde yer alan ve Türkçe dil desteğine sahip olan tek programdır.

Easy Watermark Studio Lite indir (5.1 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir