Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar

Bir PDF’yi açmanız gerektiğinde genellikle iki seçenekten birini tercih edersiniz: Windows 8 ve 10 için Okuyucu uygulaması (çoğunlukla işletim sistemiyle önceden yüklenmiş veya Windows Mağazasından edinilebilir) ya da güvenilir Adobe Acrobat Reader uygulaması vardır.

Her ikisi de en iyi seçeneklerdir, ancak daha fazlasını yapabilecek birçok ücretsiz PDF okuyucu programlar bulunmaktadır. Belgeleri birleştirmek, bunları farklı bir biçime dönüştürmek veya görüntüleri çıkarmak istiyorsanız, bunu kolaylaştıracak ücretsiz bir PDF okuyucu bulunur.

Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar

Yükleme işleminden sonra, bu programların her biri varsayılan PDF okuyucunuzu yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Yeni yazılımınızı denemek ve sizin için doğru olup olmadığını görmek için ayarlarınızı olduğu gibi bırakmanızı öneririz. Performansından memnunsanız, bir PDF dosyasına sağ tıklayarak ve ‘Birlikte aç’ ı seçerek, PDF’ler için görüntüleme programı yapabilirsiniz. Yeni PDF okuyucunuz için EXE dosyasına göz atın, ‘Bu tür dosyaları açmak için daima seçilen programı kullan’ seçimini işaretleyin, ardından ‘Tamam’ı tıklayın.

Sizler için ücretsiz kullanabileceğiniz en iyi PDF okuyucu programları sıralamak istedik. Eğer sizinde bu konu ile ilgili farklı bir düşünceniz varsa bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.


Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar
Adobe Acrobat Reader, piyasada kullanacağınız Türkçe dil destekli olan ücretsiz en iyi PDF okuyucudur.

1. Adobe Acrobat Reader

Bilgisayar ve akıllı cihazlar için en iyi PDF okuyucu.

Adobe Acrobat Reader, sadece Windows ve Mac bilgisayarların yanı sıra Android, iOS ve Windows Phone mobil cihazlarda da kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe dil destekli en iyi PDF okuyucudur.

Adobe Acrobat Reader, dergi, kitap, çizgi roman ve diğer belge türlerini bilgisayarların yanı sıra tablet ve telefon cihazınızda okumanın en kolay yoludur. Bazı cihazlarda, bir Adobe hesabınız varsa konumunuzu belgede senkronize edebileceksiniz ve cihazları değiştirdiğinizde her zaman aynı sayfada kalabilirsiniz.

Dahili paylaşım özelliği sayesinde PDF belgelerini veya içeriğinden istediğiniz kısımları kolayca paylaşabilirsiniz. Bu özelliği ile akıllı cihazlarda PDF okuyucu olarak tercih edilecek en iyi uygulamalardandır.

İncelemek ve indirmek için: Adobe Acrobat Reader (Türkçe)


Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar
Foxit Reader, Windows’un yerleşik PDF uygulamasına göre çok daha güçlü ve esnektir. Bir kere denedikten sonra, asla vazgeçmeyeceksiniz.

2. Foxit Reader

Temiz bir arayüz ve bir PDF okuyucuda isteyeceğiniz her araç vardır.

Foxit Reader belki de Adobe Reader alternatifi olarak kullanılabilecek en iyi ücretsiz PDF okuyucu programlardan ilkidir.

Kurdele tabanlı arayüzü, Microsoft Office’den ilham alıyor; bu nedenle etkileyici araç dizilerini nereden bulacağınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Sekmeli tarama özelliği, aynı anda birden fazla PDF ile çalışmayı kolaylaştırır ve form doldurma ve PDF açıklama gibi bazı hoş ekstra dokunuşlar vardır.

PDF formatının her yerde bulunması, onu kötü amaçlı yazılım ve virüs geliştiriciler için popüler bir hedef yapar; bu nedenle Foxit Reader, dahili bağlantılar ve Javascript entegrasyonu gibi şeyleri kontrol eden Güvenli Okuma modu sunar.

İndirilebilir eklentiler, PDF’leri diğer formatlara (ve tersi yönde) dönüştürmek ve birden fazla PDF’yi tek bir dosyaya eklemek için kullanılabilir. Dosya dönüştürme, Windows’un içerik menüsüne bir girdi eklenmesi sayesinde inanılmaz basittir.

Bu güçlü yanları ve esnekliği sayesinde, Adobe Acrobat Reader’dan sonra Foxit Reader’ı indirebileceğiniz en iyi PDF okuyucu yapar.

İncelemek ve indirmek için: Foxit Reader (Türkçe yama destekli)


Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar
Nitro PDF Reader, Foxit Reader kadar özellikli değildir, ancak metin vurgulama ve belgelere açıklama yapma becerisi çok kullanışlıdır.

3. Nitro PDF Reader

İzlenen değişiklikler ve yapışkan notlar ile işbirliği sayesinde harika bir PDF okuyucu.

Foxit Reader gibi, Nitro PDF Reader da Microsoft Office uygulamalarına çok benzemektedir. Baştan beri bu son derece başarılı bir yazılım parçası gibi hissediyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda belge görüntüleme seçeneği vardır.

Bu ücretsiz PDF okuyucu, görüntüleme konusunda diğerlerine göre daha fazlasını içerir. Bir açıklama ve vurgulama seçeneğine ek olarak, Nitro PDF Reader ayrıca açtığınız belgelerde yapışkan notlar eklemenizi sağlar.

Diğer metin belgelerini PDF biçimine dönüştürmek için veya tersini yapabilmek için Nitro PDF Reader’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca bir PDF’den tüm görüntüleri ayıklayabilirsiniz, e-imza ile elektronik belgeleri dijital olarak imzalayabilirsiniz. Şüphesiz bu, en parlak ücretsiz PDF okuyuculardan biridir.

İncelemek ve indirmek için: Nitro PDF Reader


Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar
SlimPDF Reader hafiftir, okumayı daha keyifli bir deneyim haline getirmek için yalnızca en önemli araçları sunan ücretsiz en iyiler arasında yer alan en hızlı PDF okuyucu programdır.

4. SlimPDF Reader

Küçük boyutuyla ücretsiz en hızlı PDF okuyucudur.

SlimPDF Reader, en iyi PDF okuyucular arasında en az yer kaplayan ve en hızlı olan PDF okuyucudur diyebiliriz. Diğer PDF okuma programlarının aksine PDF dosyalarını çok hızlı bir şekilde görüntüleme ve okuma imkanı sağlar.

SlimPDF Reader gerçekten bir PDF görüntüleyiciden daha fazlasıdır. Kontroller ve gezinmeler basit ve açıklayıcıdır.

Bulmak istediğiniz en gelişmiş özellikler arama, yazdırma ve döndürme özelliklerine sahip olmakla birlikte, PDF’den Office dönüştürme programı için ücretsiz deneme yapmanızı tavsiye etmektedir.

Dosya boyutu fazla olmayan ücretsiz bir PDF okuyucu arıyorsanız, SlimPDF Reader ideal bir seçim olabilir.

İncelemek ve indirmek için: SlimPDF Reader


Ücretsiz en iyi PDF okuyucu programlar
Icecream Ebook Reader , PDF belgeleri görüntülemek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe en iyi PDF okuyucu programlardan bir diğeridir.

5. Icecream Ebook Reader

Sadece e-kitaplar için değil, Icecream’in ücretsiz okuyucusu PDF’ler için de mükemmeldir.

İsmi sizi korkutmasın, Icecream Ebook Reader öncelikle EPUB ve MOBI belgelerini görüntülemek için tasarlanmıştır, ancak basit ve ücretsiz bir PDF okuyucu olarak kullanabileceğiniz en iyi programlardan bir diğeridir.

Bu bir e-kitap okuyucu olduğundan tüm kitaplarınızı türlere göre sıralama ve tamamen aranabilir bir kütüphane haline getirmeniz için önerilir, ancak tek tek PDF’leri açmaya engel olacak hiçbir şey yoktur.

Program biraz alışılmadık bir görünüme sahiptır, ancak kullanımı sevindiricidir. PDF belgelerde gezinme son derece kolaydır ve gece modu da dahil olmak üzere çeşitli görüntüleme modları vardır. Hızlı bir şekilde yer imi ekleyebilir ve notlar oluşturabilir, bunlara içindekiler bölmesinden erişebilirsiniz.

İncelemek ve indirmek için: Icecream Ebook Reader (Türkçe)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir