UltraSurf ücretsiz proxy tabanlı gizlilik ve yasaklı sitelere giriş programı

Gün geçmiyor ki İnternet’te herhangi bir site veya içerik engellenmesin. Özellikle ülkemizde her an her şey olabiliyor. ABD bir çok web site paylaşım amaçlı içeriklerden dolayı engelleme yapıyor. neredeyse bir çok şeyi paylaşma amaçlı siteleri engelledi. Çinde, Rusya’da sansür uygulanan Google bile var. İran, vatandaşlarını dünyadaki uygunsuz içeriklerden ve olaylardan uzak tutmak için kendi İnternet’ini kuruyor. Hindistan, İnternet’i ve dolayısıyla konuşma özgürlüğünü izleme konusunda çok fazla engelleme yapabiliyor.

UltraSurf

İnternet’teki gizliliğinizi korurken her türden sansürü aşmanıza yardımcı olan pek çok program vardır. Ancak İnternet’te gizliliği korumaya yardımcı olan Proxy uygulamaları bulmak pek kolay değil. Hem yasaklı sitelere giriş yapmak hem de gizliliği sağlamak için güvenli Proxy programların yanı sıra tarayıcı kullanmak da mümkündür.

UltraSurf, yasaklı sitelere giriş yapmak, İnternet sansürünü aşmak ve İnternet’te iken güvenliğinizi sağlayacak ücretsiz Proxy yazılımlardan biridir. Daha çok bir tarayıcıya benziyor olsa da, IP adresinizi gizledikten sonra göz atmak için Internet Explorer veya Chrome tarayısını kullanan bir yazılımdır. Diğer tarayıcılarla da çalışsa da, UltraSurf’u başlattığınızda IE’yi açar. UltraSurf kontrol panelini kullanarak bu özelliği kapatabilirsiniz.

UltraSurf indir

UltraSurf’un ana sayfası, İnternet’in ağır sansürlendiği Çin gibi ülkelerin insanlarına yardımcı olmak için tasarlandığını söylüyor. Sosyal paylaşım siteleri ve Uluslararası haber sitelerinin çoğuna ulaşamadıkları için, UltraSurf onlara talep üzerine bir Proxy sağlamak için ortaya çıkmıştır. Bu Proxy, İnternet’e her bağlandığınızda kurulur (Ultra-Surf bir başlangıç programı olarak ayarlandığında), engellenen web sitelerini görüntülemeye izin veren her tür İnternet sansürünü atlama olanağı sağlar.

Ayrıca, Ultra Surf’ın asıl hedefi Çin olmasına rağmen, dünya genelindeki insanlar İnternet’te kimliklerini ve gizliliklerini korumak için bu uygulamaya kullanmaya başlamışlardır.

UltraSurf nasıl çalışır?

UltraSurf programının en cazip yanı bilgisayara kurmak zorunda değilsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan UltraSurf indirin, ZIP dosyasından çıkarın ve çalıştırın. Anonim olarak e-posta gönderme, bir güvenlik duvarı arkasında blog ve daha fazlasını bulacaksınız. UltraSurf bilgisayara yüklenmediği için indirilen UltraSurf dosyasının konumunu unutmayın. Programı başlatmak istediğiniz her sefer, programa gitmeniz ve açmanız gerekir. Program simgesini sağ tıklayıp bir masaüstü kısayolu oluşturabilirsiniz.

Genelde gizlilik için masaüstü kısayolu oluşturmanız önerilmez. Her kullanımdan sonra UltraSurf klasörünün tamamını silerek gizli kalabilirsiniz. Eğer İnternet’te riskli içerikler yazıyorsanız veya gizlilik sizin için çok önemli ise TOR gibi araçları kullanmanız her zaman faydalıdır.

UltraSurf indir

UltraSurf, oturum başına sahte bir IP adresi sağlar. IP adresinizi bir posta oluştururken veya blog yazarken ortadan kaldırmak isterseniz, programı kapatın ve yeniden başlatın, çünkü kullanıldığında kendiliğinden değişmeyecektir. Bu durumda TOR daha iyidir ve FreeGate bile kimlik koruyucular listesinde UltraSurf programından daha iyidir.

Sizin için önemli olan sadece gizlilik ve yasaklı sitelere giriş ise UltraSurf sizin için iyidir. UltraSurf seçeneklerini kullanarak Internet Explorer’ı kapatma seçeneğine sahipsiniz. Tarama için daha iyi bir hız elde etmek istiyorsanız, UltraSurf’ın üç farklı sunucusundan da seçim yapmanız gerekir.

Sonuç olarak;

UltraSurf programını USB flash disklerden her yere götürebilir ve kurulum yapmadan direkt çalıştırabilirsiniz. Gizliliği korumak ve kullanım açısından iyidir. Ayrıca, anonim raporlama ve bir dereceye kadar risk-bloglamayla da yardımcı olabilir; ancak, bloglama ve raporlama türünüz hayatınız için bir risk teşkil ediyorsa, bu konuda UltraSurf’a güvenmeyin.

Mahremiyetin korunması, kimlik korumasına kıyasla çok az şeydir. İkinci durumda, kimliğinizi yetkililerden uzak tutmak için daha pek çok ek adıma ihtiyacınız vardır: taşınabilir proxyler ve tarayıcılar, çevrimdışı oluşturma, kullanımdan sonra yerel disklerdeki dosyaların silinmesi. Kısaca, kimlik koruması, o işlemin tüm izlerini bilgisayarlardan – özel veya genel olmak üzere – kaldırır.

UltraSurf indir

UltraSurf ücretsiz proxy tabanlı gizlilik ve yasaklı sitelere giriş programı bir çok sistemde kullanılabilir. Kurulum yapmadan çalıştırılabildiği için her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. UltraSurf ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Ancak yinede güvenliğiniz için aykırı işler yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ederim.

Windows için UltraSurf indir (3MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir