Undertale: Canavarların hayatını kurtaran rol yapma oyunu

Undertale, PC veya PlayStation için bir rol yapma oyunudur ve dövüşmek için canavarlarla arkadaş olduğun bir dünyaya götürür. Hatta bir iskeletle çıkabilirsiniz! Heyecanlı geliyor değil mi? Undertale’de bulunan savaş sistemi tipik bir yaklaşımı benimser, ancak sistem pek çok ikincil seçenek içerir. Oyunun büyük bir kısmı düşmanlarınızla dostluk kuruyor.

Undertale, PlayStation 4PlayStation Vita ve Steam üzerinden oynanabilir. Oyunun ücretli olduğunu söylememize gerek yok herhalde. Dilerseniz Steam üzerinden oyunu satın alabilir ve PC üzerinde oynamaya başlayabilirsiniz.

Savaş nasıl işliyor?

Canavarlarla savaş sırasında, canavarın duygusal durumunu ve neden bu kadar anlamsız olduklarını anlamaya çalışırsınız. Bunu öğrendikten sonra, mücadeleyi kazanmak için onu avantajınıza kullanırsınız. Sonunda, hayatlarını feda edip en iyi arkadaşınız oluyor. Çekici geliyor, değil mi? Düşmanınızdan kurtulmak isteyip istememenize karar verilir. Vereceğiniz karar hikayeyi öngörülemeyen biçimlerde etkileyecektir. Gerçek hikaye modu yalnızca altı ile sekiz saat arasında sürer, ancak oyunun tekrar oynanması için büyük bir potansiyele sahipsiniz. Oyun seçiminizi kaydettiğinden dikkatli bir şekilde seçin ve tekrar başlayınca hatırlatılır.

Undertale

Oyun Earthbound ile hizalanır ve yüzeyde, sevimsiz kelime oyunu ve goofy bulmaca ile biraz tuhaf bir mizah türü olan samimi bir oyun gibi gelebilir. Ancak oyuna derinlemesine baktığınızda ağlatacak sahneler bulabilirsiniz. Oyunun en güzel yanı, beklenmedik sonların olmasıdır. Hikaye, sizi duygusal yönde etkileyebilir ve bu küçük rol yapma oyunu sizi büyük eğlence için ayarlayacak mekaniğe sahiptir.

Undertale’in güçlü yönü: Hikaye

Oyunun en can alıcı noktası, kafanıza bir hikaye kurgulayabilirsiniz, ancak oyunun sonunda hiçbir zaman beklemediğiniz şeyler olabilir. Yazarlar, izleyicileri hakkında güçlü bir anlayışa sahiptirler ve anlayışlarını her fırsatta sürprizler üzerine kurgulamak için kullanmaktadırlar. Siz, canavarlar için bir hapishaneye düşen yalnız bir insansınız. Yolculuğunuz sizin için düzenlenmiştir ve yüzey araştırırken merhametli biri olabilirsiniz veya yolunuzdaki her şeyi öldürebilirsiniz. Bir sonraki oynamanızdaki diyalog, bir hata yapmış olsanız da geçmiş tercihinizi yansıtacak şekilde değişebilir. Yumuşak bir sıfırlamayı umamazsınız, bu yüzden dikkatli bir şekilde ilerlemelisiniz. Genel olarak, yoğun savaşlarıyla fantastik bir oyundur.

Oyunun artı yönlerine kısaca değinecek olursak; Oyun içerisinde yapacağını her şey, hikayeyi etkileyecek. Oyunun hikayesi, sizi oyunda tutacaktır. Yeniden oynamak için yüzlerce canavar öldürme veya onlarla arkadaş olma seçeneği var.

Undertale oyunu satın alın ve indirin

Daha öncede söylediğimiz gibi, Undertale oyunu PS4, PS VITA ve Steam üzerinden oynayabilirsiniz. Oyunu satın alın ve oynayın.

Oyunu Steam üzerinden satın almak için bilgisayarınızda Steam yüklü olması gerekir. Eğer yoksa Steam indirin ve bir hesap oluşturun ve oyunu satın alın.

Undertale oyunu satın al (Steam)

Undertale oyunu satın al (PS4 ve PS VITA)

Windows için Undertale Demo indir (25MB)

Mac OS X için Undertale Demo indir (29MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir