URL Çubuğundan Gmail Hesapları Arasında Geçiş Yapma Nasıl Yapılır?

Muhtemelen bugünün en popüler e-posta hizmeti Gmail’dir. Bu başarısını sadece Google ile beraber kullanılmasına borçlu değildir. Diğer e-posta hizmetlerine göre spam mesajları daha iyi filtreleme özelliğine sahiptir.

Google Gmail’i daha güçlü hale getirmek için Google Dokümanlar ve Google Drive’ı entegre etti. Her şeye rağmen birden fazla Gmail hesabınız arasında kolayca geçiş yapamazsınız. Geçiş yapmak için, ilk önce açık hesabı kapatmanız gerekiyor. Gmail  web arayüzüne bu özelliği ekledi. Gmail’in yüklenmesini beklemeden Gmail hesabını doğrudan açmak isterseniz, tarayıcınızın URL çubuğundan bunu yapabilirsiniz.

İlk önce, kişisel olarak kullandığınız her Gmail hesabında oturum açın. Gmail’i açın. Varsayılan hesap açık olduğunda URL çubuğunda şu bağlantı göründüğünü göreceksiniz.

mail.google.com/mail/

Diğer tüm hesaplar için ek metin gibi eklenir;

https://mail.google.com/mail/u/1/#inbox

Buradaki ” u/1 “, Gmail’de oturum açmış sonraki kullanıcıyı gösterir. Daha fazla hesap eklediğinizde, u/2, u/3 vb. değerlere kadar yükselir. Hangi hesaba hangi kullanıcı numarasının atandığını öğrenmeniz gerekecek.

Ardından, URL çubuğunun içine tıklayın ve Gmail’i açmak için URL’ye yazmaya başlayın. Tarayıcınızın otomatik tamamlama özelliği yalnızca sizin yerinize doldurmakla kalmayacak aynı zamanda diğer hesaplar için olanları da içerecek benzer URL’leri listeleyecektir. Gmail’i açmak istediğiniz hesaba karşılık gelen URL’yi seçin ve Enter’a basın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir