VidCutter incelemesi: Kolay ve hızlı ücretsiz video kesme programı

VidCutter, video ve ses dosyalarını kesmek için araçlar sunan Windows, Mac ve Linux sistemler için çapraz platform ücretsiz bir yazılım programıdır. Video kesmek için program arıyorsanız, basit kullanım sunan VidCutter kullanmanızı tavsiye ederim.

Program tam bir video editörü değildir, sadece medya dosyalarını kesmeye odaklanmaktadır. Bu, diğer video düzenleme araçlarını da isteyen kullanıcılar için cazip gelmez. Ancak, bir video ve ses dosyasını kolay ve hızlı bir şekilde kesmek için herhangi bir tecrübeye gerek duymaz. Yani anlayacağınız, bilgisayarınızdaki videoları kesmek istiyorsanız bundan daha kolay kullanımlı bir program bulmak biraz zor.

Program, desteklenen tüm işletim sistemleri için kullanılabilir. Windows ve Mac sistemleri için ikili sürümler sağlanmaktadır; Linux kullanıcıları, uygulamanın Linux cihazlarına nasıl kurulacağı konusunda talimatları alırlar.

VidCutter ile kolayca video kesme

VidCutter, en azından çalıştırdığım Windows’da ffmpeg gerektiriyor. Buradan ffmpeg derlemelerini alabilir ve ikili dosyaları VidCutter dizinine kopyalamanız gerekir; böylece bunlar yakalanır.

VidCutter arayüzü üç ana bölüme ayrılmıştır. Video önizleme bölmesi, başlangıç ​​ve bitiş zamanını vurgulayan küçük dizin listesi ve alt araç çubuğu bulunur.

Çoğu medya biçimini ffmpeg desteğiyle yükleyebilir, video veya ses dosyalarını doğrudan arayüzde oynatabilirsiniz.

VidCutter, videodaki pozisyonlara atlamak ve kesmek için kullandığınız iki üst bölmenin altına bir dizi küçük görüntüleri gösterir. Küçük aramaları, ana arayüzdeki geçiş ve küçültme düğmesini bir tıklamayla gizleyebilirsiniz.

Aynı videodan birden fazla klip alabilirsiniz

Bir videoyu kesmek için, başlangıç ​​ve bitiş konumlarını seçmeniz yeterlidir. Burada ilginç olan, tek bir medya dosyasından bu şekilde birden çok klip ayıklamanın mümkün olmasıdır. Birden fazla başlangıç ​​ve bitiş konumunu seçin, videoyu kesin ve bilgisayarınıza kaydedin.

Kesilen videoyu bilgisayarınıza kaydedin

Ortam dosyasının kesilen kısımlarını bilgisayara tek bir dosya olarak kaydetmek için “Save Media” seçeneğini tıklayın. Videolar orijinal videoyla aynı biçimde kaydedilir; videonun kırpılan bölümlerini başka bir ortam biçimine dönüştürme seçeneği yoktur.

Hassas mod

Hassas yapı modunu etkinleştirmek için tercihlerinde SmartCut özelliğini etkinleştirebilirsiniz. VidCutter, başlangıç ve bitiş işaretçilerinden önce ve sonra en yakın ana kareyi keser. Bu daha hızlı, ancak daha az hassastır.

Sonuç olarak;

VitCutter, Windows, Mac ve Linux cihazları için basit bir video kesici programıdır. Bu amaçla tam bir video düzenleyicisi kullanmak zorunda kalmadan videoları hızla kesmek isteyen kullanıcılar için ideal bir programdır. Zaten ücretsiz olması açısından her kullanıcının tercih edeceği programlardan biridir.

VidCutter Kullanımı: Resimli anlatım ile video kesme

VidCutter indir

VidCutter ücretsiz video kesme programı Windows, Mac OS X ve Linux sistemler ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows 32-Bit için VidCutter indir (60MB)

Windows 64-Bit için VidCutter indir (66MB)

Mac OS X için VidCutter indir (57MB)

Linux 64-Bit için VidCutter indir (130MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir