VidCutter Kullanımı: Resimli anlatım ile video kesme

Video kesmek için ücretsiz program arıyorsanız VidCutter kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer büyük bir hizmet beklemeden, basit ve hızlı bir şekilde videodan istediğiniz kısımları almak istiyorsanız VidCutter bir numaralı programdır diyebilirim.

VidCutter video kesme programı Windows, Mac ve Linux sistemlerinde çalışmaktadır. Bu nedenle her platformda video kesme yapabilirsiniz. VidCutter kullanımına geçmeden önce, eğer bilgisayarınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan VidCutter sürümü indirin.

VidCutter indir

VidCutter indirip kurulumu yaptıktan sonra artık kullanımına geçebilirsiniz. VidCutter, bir çok faydalı özellik içermektedir ancak ben sadece video kesme işlemini göstereceğim. Video kesme başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

VidCutter Kullanımı

1. Adım: VidCutter programını çalıştırın. Videoyu sürükleyin ve program alanına bırakın veya sağ bölümde yer alan ADD düğmesine tıklayarak videoyu ekleyin. Video eklendikten sonra alt kısımda küçük resimlerle zaman çizelgesini göreceksiniz.

2. Adım: Size tavsiyem aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi Toggle thumbnails simgesine tıklayarak sadece zaman çizelgesinin kalmasını sağlayın. Benim için daha kolay olduğu için böyle yaptım. Siz isterseniz aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

3. Adım: Şimdi kesilecek kısmın başlangıç noktasını belirlemek için zaman çizelgesindeki adım çubuğunu o noktaya getirin ve ardından Start Clip düğmesine tıklayın. Bu kesmek istediğiniz videonun başlangıç noktası olacak.

Daha sonra bitiş noktasını belirleyin ve aktif olan End Clip düğmesine tıklayın. Video kesildiği anda sağ bölmede kesilen videonun başlangıç ve bitiş süresi ile birlikte videonun küçük resmini göreceksiniz.

4. Adım: Artık videodan istediğiniz kısmı kestiniz. Şimdi, kesilen bu videoyu bilgisayara kaydetmek gerekiyor. Save Media düğmesine tıklayın ve kaydetmek istediğiniz konumu seçin. Kaydetme işlemi başlayacaktır. Kesilen video kısmında yükleme yüzdesinin başladığını göreceksiniz. 100% olduğunda artık videonuz seçtiğiniz konuma kaydedilecektir.

Evet, VidCutter ile video kesmek bu kadar kolay. Bilmiyorum belki bazı kullanıcılar için zor gelebilir ama artık bu yazımızdan sonra kendinizde kolayca dilediğiniz kadar video kesebilirsiniz.

Şunuda hatırlatmak isterim ki, VidCutter aynı videodan birden fazla video kesme imkanı sağlar. Örneğin, videonun diğer kısımları için yine başlangıç ve bitiş noktası belirleyerek aynı şekilde videonun başka kısımlarını da kesebilirsiniz. Bir videonun sevdiğiniz tüm kısımlarını böylece ayrı ayrı kaydedebilirsiniz.

VidCutter ile hiç video kestiniz mi? Deneyimlerinizi yorumlarla paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir