Video ve film dosyası için altyazı nasıl bulunur ve indirilir?

Dünya genelinde insanlar, orijinal seslendirmeleri kaçırmamak için veya herhangi bir nedenden dolayı filmleri altyazı ile izliyor. Özellikle işitme engelliler rahatlıkla filmleri izlemesi için bunu kullanabilir, ikinci bir dil öğrenmenize yardımcı olabilir ya da patlama sahnelerinde zayıf konuşmaları kaçırmamak için yardımcı olabilir.

Altyazıları nasıl kullanabileceğinizi veya ne zaman ihtiyacınız olabileceğini belirten herhangi bir kural yoktur. Altyazılar normalde bir DVD’ye veya Blu-Ray’e dahildir. Genellikle birden fazla dildedir. Netflix‘in kendisinde altyazı var, ancak tüm medya dosyaları için mevcut değildir. Bir medya dosyası için altyazı bulmak zor değildir. Subtitles Space, altyazı bulmayı daha kolay hale getiren küçük bir web uygulamasıdır.

Subtitles Space: Altyazı bulma ve indirme sitesi

İnternet üzerinde mevcut olan altyazı depoları, reklamlara ve sahte indirme düğmelerine sahiptir. Subtitles Space, temiz bir kullanıcı arayüzü ve sürükleyip bırakma seçeneği sunar. Bir medya dosyası için altyazı bulmak için yapmanız gereken tek şey, dosyanızı sürükleyip uygulamanın üzerine bırakmaktır. Subtitles Space dosyanın adını okur. Ancak hemen korkmanıza gerek yok, video veya film dosyanın kendisi uygulamaya yüklenmeyecektir. Sadece mevcut medya dosyasının adını ve okur ve gerekli altyazı dosyasını bulur.

Subtitles Space, herhangi bir dilde altyazı arayabilir. Her film için kesinlikle altyazı bulacağının garantisi yoktur elbette, ancak yine de büyük bir ihtimal bulacaktır.

Subtitles Space, altyazılar için birden fazla yere bakar ve sıklıkla tek bir medya dosyası için birden fazla dosya döndürür. Anime dizisi için altyazı bulmakta faydalı olmayabilir, ancak filmler için iyi çalışıyor.

Medya dosyalarını birbiri ardına sürükleyip bırakabilirsiniz. Subtitle Space, dosyaları geçerli sayfaya eklemeyi sürdürür. İşiniz bittiğinde, tüm dosyaları tek bir sayfadan indirebilirsiniz. Her bir dosyanın altyazıları için bir sayfa aramasını ayrı ayrı yenilemenize gerek yoktur. Altyazılar standart SRT dosya biçimindedir.

Subtitles Space çoğu zaman iyi işliyor ancak daha önce de belirtildiği gibi Anime dizileri için mükemmel değildir.

Subtitles Space, Open Subtitles üzerinden altyazı aramaz. Olsaydı, muhtemelen anime için altyazı bulma şansı daha iyi olurdu. Open Subtitles, SRT dosyalarının çok daha büyük bir veritabanına sahiptir ancak web sitesinde yer alan reklamların sayısı ve pop up sayısı ortalama kullanıcı için can sıkıcıdır.

Subtitles Space’in çok daha küçük bir veritabanı var ancak bulmayı umduğunuz en temiz arayüze sahip.

Subtitles Space sitesini ziyaret edin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir