Video Yapmak için En İyi Video Hazırlama Siteleri ve Programları

Video yapmak için kullanabileceğiniz en iyi online video hazırlama sitelerini paylaşmak istiyoruz. Bir video, resim veya yazılardan daha çekici gelmektedir. Örneğin, bir konu ile ilgili yazı okumak yerine istisnalar hariç herkes video izlemekten yanadır.

İşiniz için animasyonlu videolar oluşturmak veya özel günler için bir video montajı yapmak istiyorsanız, güzel ve etkileyici video oluşturma araçlarına ihtiyaç duyarsınız. Elbette profesyonel kalitede videolar hazırlamak için ücretsiz programlar bulmak zordur. Ancak, sizi bu sıkıntıdan kurtaracak ve işinize gelecek ücretsiz online video yapma sitelerine bir göz atabilirsiniz.

Fotoğraflardan ve film kliplerden ilgi çekici videolar oluşturmak için araçlar mevcuttur. Bu yazımızda, pek çok özellikle dolu ve herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen en iyi video oluşturma araçlarını seçtim. Hadi onlara bir göz atalım.

En çok talep gören video araçları


1. Prezi

Prezi aslında bir sunum aracıdır, ancak herhangi bir üçüncü taraf ekran kaydı aracı kullanarak videolar oluşturmanızı sağlayan gelişmiş bir web uygulamasıdır. Prezi, yakınlaştırılabilen tuval üzerine fikirlerinizi koymak ve ilginç sunumlar oluşturmanızı sağlar.

Eğlenceli sunumlar hazırlayabilir ve yazı tipi boyutu, açısı gibi ayrıntıları ayarlayarak ve ses klipleri ekleyerek hızla özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, hızlı bir şekilde harika bir video oluşturmak için önceden tasarlanmış birçok şablon da vardır. Ayrıca PowerPoint sunumlarını içe aktarabilir ve videolara dönüştürebilirsiniz.

Fiyatlandırma: 14 günlük deneme sürümünden sonra aylık 5 ile 59 dolar arasında bir fiyatlandırma seçenekleri sunar. Daha fazla detay için tıklayın.

2. Slidely Show

Slidely Show, kullanımı en kolay web uygulamalarından biridir. Kısa videoları, fotoğrafları veya mükemmel çekimleri slayt gösterisi videolarına derlemenizi sağlar. Bir dizi medya öğesi düzenleyebilir ve sadece birkaç dakika içinde video oluşturmak için gerçek zamanlı efektler, müzik ve mesaj da ekleyebilirsiniz.

Renkleri, yazı tiplerini ve çekimleri düzenleme / değiştirme imkanı sağlar. Düzenlemeleri işlerken, değişiklikleri kaydederken ve ardından videoyu otomatik olarak oynattığınızda, düzenleyici de videoları canlı olarak izleyebilirsiniz. Ve ihtiyacınız olduğu kadar çok taslak oluşturmanızı ve kaydetmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

3. Magisto

Magisto, klip ve video çekme imkanı sağlayan bir web uygulamasıdır. Video klip çekme, fotoğraf ekleme, ses kliplerine veya ses kayıtlarına koyma ve film yapmak için daha fazla video eklemenizi sağlar.

Magisto, en iyi klipleri seçen ve zaman alıcı video düzenleme sürecini ve kliplerinizi geliştiren yerleşik bir video düzenleyicisine sahiptir. Videonuz için bir stil veya tema seçebilir, statik çekimlere geçiş yapmak için profesyonel efektler, geçişler, yakınlaştırma ve kaydırma seçenekleri ekler ve çok daha fazlasını yapar.

Kendi kütüphanenizden bir film müziği ekleyebilir veya kişisel çalma listenizden yükleyebilir ve markanızı yansıtan bir video oluşturmak için renk ve stil seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Premium aboneliği sınırsız video indirmeye sahip olsa da, temel bir abonelikte indirmek için video başına 0,99 dolar ödemeniz gerekiyor.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneyebilir ve daha sonra aylık 2.49 – 49.99 dolar. Daha fazla detay için tıklayın.

4. Animoto

Animoto da resim ve klip seçmenizi ve bunları video slayt gösterilerine dönüştürmenizi sağlar. Animoto, uygulamayla kendiliğinden fotoğraf veya video yakalamanıza izin vermez, ancak 2.000’den fazla ticari lisanslı ses parçası ve 100’den fazla stil seçeneğine erişebileceğiniz bir ortam koleksiyonu sunar.

Animoto’da önceden yapılmış hikaye tabloları bulunur ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde sesle yazma, özel metin ve mizanpaj yapılandırma seçenekleri ekleme özelliği bulunur. Son olarak, Animoto, HD videolar oluşturmanıza ve MP4 formatında indirmenize izin verir (yalnızca premium planları kullanıyorsanız).

Fiyatlandırma: 14 günlük ücretsiz deneme ve profesyonel özellikler için ayda 8 – 34 dolar. Daha fazla detay için tıklayın.

5. Kizoa

Kizoa, fotoğraf blog kullanıcıları veya GIF oluşturmak isteyenler için faydalı içerikler sağlayan, kullanıcı dostu video oluşturucusudur. Videolar geliştirmek için önceden tasarlanmış şablonlarla birlikte fotoğrafları (GIF’ler dahil), ses kliplerini ve geçişleri ve görsel efektleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca, her şeyi sıfırdan yapmak isteyenler için bir dizi araçlar sağlar. Videoları kesip, geçişler ve özel efektler ekleyerek bir müzik, ses klibi ve metin eklemenizi öneren Kizoa’nın video düzenleyicisinin birçok özelliğini kullanabilirsiniz.

Kizoa, web uygulaması Türkçe arayüz sunar. Bu sayede kolayca videolar oluşturmanız mümkündür.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneyebilir ve daha sonra 29.99 – 299.99 dolar ile ömür boyu üyelik alabilirsiniz. Daha fazla detay için tıklayın.

6. Flixpress

Flixpress, kullanımı kolaydır ve ayda 1 dolar ile yüksek kaliteli videolar oluşturma imkanı sağlar. Araç hem profesyonel hemde kişisel ihtiyaçları karşılar ve sosyal medyada video paylaşımına izin verir. Çok sayıda önceden oluşturulmuş şablonlar sunar – bazıları ücretsiz ancak diğerleri yalnızca ücretli planlarda bulunur.

Diğer araçların özelliklerine sahiptir ve yaratıcı videolar almanıza yardımcı olacak nesneler, fotoğraflar ve ses kitaplıkları sunar. Ayrıca, kendi fotoğraflarınızı, videolarınızı ve ses kliplerinizi ekleyebilir ve oluşturulan videolar MOV veya WMV gibi ek biçimlerin yanı sıra MP4 video formatında kaydedilebilir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneyebilir ve daha sonra ayda 0,83 – 79,99 dolar arasında üyelik oluşturabilirsiniz. Daha fazla detay için tıklayın.

7. Muvee (Program)

Muvee, hikaye anlatmak için filmler hazırlamayı sevenlerin kullanması gereken bir web uygulamasıdır. Araç, fotoğrafları ve videoları seçerek, renkleri ve stili düzenleyerek, metin, başlık ve diğer seçenekleri özelleştirerek otomatik olarak videolar oluşturmanızı sağlar. Ayrıca, filmlerinizi gişe rekorları kıran tarzda sinematik başlıklar ve sayısız çerçeveler, grafiti ve çıkartmalarla artırabilirsiniz.

Bir ses ekleme, doğrudan müzik kırpma, renk filtreleri ekleme, hatta birkaç dakika içinde birden çok fotoğraf ve video düzenleme olanağı ile birlikte videonun en güzel anlarını vurgulayabilirsiniz.

Bir başka heyecan verici özellik, birden fazla içerik oluşturucunun videoları aynı anda düzenlemesini ve kaydetmesini sağlayan video oluşturucular için ortak çalışma ortamıdır.

Fiyatlandırma: Temel özellikler için ücretsiz, profesyonel özellikler için ayda 49 – 499 dolar. Daha fazla detay için tıklayın.

8. MAGIX Video Easy (Program)

MAGIX Video Easy, yeni başlayanların ve acemi kullanıcıların harika videolar oluşturmalarına yardımcı olmak için araçlar ve sihirbazlarla donatılmış bir programdır. Video düzenleme sihirbazı sizin için her şeyi sadece birkaç tıklamayla yapar. Fotoğrafları ve videoları ekleyin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Video Easy, videoya müzik veya sesli bir video eklemenize yardımcı olması için önceden yüklenmiş şık geçişler, video efektleri, renk filtreleri ve ses düzenleme araçları kullanarak yaratıcı olmanızı sağlar. Ayrıca, videonuzu kaydetmek, dışa aktarmak veya çevrimiçi paylaşmak için kolay ve anlaşılır olan sezgisel bir dışa aktarma özelliği (yukarıdaki araçlardan farklı olarak) vardır.

Fiyatlandırma: 30 günlük ücretsiz deneme ve bundan sonra bir yıl için 140,00 TL. Daha fazla detay için tıklayın.

9. Movavi Video Suite (Program)

Movavi Video Suite, sınırsız yaratıcılık arayanlar için çok sayıda güçlü özelliklere sahip kapsamlı bir video oluşturma programıdır. Movavi’yi kullanarak, profesyonel görünümlü filmler ve slayt gösterileri oluşturabilir, ayrıca bir web kamerası kullanarak videolar kaydedebilir ve ekranınızı yakalayabilirsiniz.

İşlevselliği geniş olsa da, Movavi ile çalışmak son derece basittir. Videonun kalitesini korurken, video efektleri, çeşitli filtreler, müzik ve başlıkları uygularken video klipleri kesmenizi ve birleştirmenizi sağlar. Ayrıca, paket 180’den fazla medya formatını destekler ve DVD’lere film ve video yazdırmak için bir yardımcı program sunar.

Fiyatlandırma: 7 günlük ücretsiz deneme ve 140TL ile ömür boyu kullanabilirsiniz. Daha fazla detay için tıklayın.

Diğer video araçları


Ayrıca daha fazla bahsetmeden video yapmanızı sağlayacak diğer video araçlarını paylaşmak istiyoruz.

Rendrfx

Rendrfx, video yapmak için kullanabileceğiniz online video yapma sitesidir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme ve 99.95 – 119.95 dolar ile ömür boyu kullanım. Daha fazla detay için tıklayın.

Shakr

Shakr, online videolar yapmak ve video reklam yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer online web uygulaması.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme ve deneme bittikten sonra ayda 84 – 254 dolar. Daha fazla detay için tıklayın.

Camtasia

Camtasia ismini hemen hemen herkes bilmektedir. Video yapmak ve düzenlemek için en iyi araçlardan biridir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz denemek ve bir kerelik abonelik için 199 dolar. Daha fazla detay için tıklayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir