Videoyu GIF’e Çevirmek için Ücretsiz Web Siteler

Söylenemeyen bazı şeyleri bir resim ile kolayca söyleyebiliriz. GIF görüntülerin ortaya çıkmasıyla, resim kullanmak artık cazip gelmemektedir ve kısa animasyonlar için GIF’leri kullanmayı tercih etmekteyiz. Özellikle emojiler her şeyi tamamen değiştirmektedir. GIF’ler söylenmek isteneni ifade etmek ve aktarmak için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Yada illa bir şeyler söylemek için değil, eğlence için veya önemli bir anı paylaşmak için tercih edilmektedir.

Filmler olsun diziler olsun veya herhangi bir videodan GIF yapmak istiyorsanız online olarak kullanabileceğiniz ücretsiz web siteleri hazırlamak istedim. Bilgisayarda, Android telefon veya iPhone üzerinde bu web siteleri ziyaret ederek kolayca videoları GIF’e çevirebilirsiniz. Videolardan kısımları anında GIF’e dönüştürün, sosyal ağlarda veya herhangi bir alanda paylaşın.

Videoyu GIF’e çevirmek için online hizmetler

Önceleri bir fotoğrafı veya videoyu GIF’e dönüştürmek için bir video düzenleyici kullanmanız gerekirdi. Yani istediğiniz bir videodan GIF elde etmek için program yüklemeniz gerekirdi. Ancak, günümüzde olaylar o kadar farklı noktaya geldi ki, sadece bu web sitelerini ziyaret ederek kolay ve hızlı bir şekilde GIF oluşturmak mümkündür. Birkaç tıklama ile bir videoyu GIF’e çevirmek mümkündür. Bu online hizmetleri ziyaret ederek videoyu yükleyin ve GIF’inizi hazırlayarak paylaşıma hazırlayın.

1. MakeAGIF

MakeAGIF.com, resimlerden, YouTube veya Facebook videolarından, web kamerası videolarından veya PC’nizden video yükleyerek GIF oluşturma imkanı sağlayan online bir hizmettir. İlk önce, nasıl GIF oluşturacağınızı seçmeniz gerekir. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi, GIF oluşturma seçeneklerinden herhangi birini seçin.

GIF yapmak istediğiniz alan açıldıktan sonra, videonuzu yükleyin veya bir video URL’si girin. Daha sonra kaydırıcıyı kullanarak videonun başlangıç noktasını seçin ve GIF’inizin uzunluğunu seçin. Kayıtlı bir kullanıcı değilseniz, GIF uzunluğunu en fazla 5 saniye olarak seçebilir ve uzunluğu arttırmak isterseniz kayıtlı kullanıcıya ihtiyacınız olacaktır. Kayıt %100 ücretsizdir. Her şeyi ayarladıktan sonra, “CREATE GIF” düğmesine tıklayın.

Oluşturulan GIF dosyasını indir düğmesine tıklayarak indirebilirsiniz. Şu an itibariyle, bu maksimum 25 MB boyutundaki video dosyasını destekliyor. Ayrıca GIF oluşturmak için kullanılan orijinal videonun kaynak bağlantısını da gösterir. Ayrıca Make a GIF’in Google Chrome uzantısını da ekleyebilirsiniz.


2. Zamzar

Zamzar, bir dosya biçiminden diğer dönüştürmeyi sağlayan ücretsiz online dönüştürme aracıdır. Bunun yanı sıra, bir videoyu dakikalar içinde GIF’e dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, videoları kaliteli olmasına izin vermektedir. Web sitesini ziyaret ettikten sonra, videoyu bilgisayarınızdan seçebilir veya videonun URL’sini girebilirsiniz. Videonun URL’sini vermek için URL Converter sekmesine geçmeniz gerekir. Daha sonra, videoyu dönüştürmek istediğiniz hedef biçimini seçin. Elbette hedef biçim olarak GIF’i seçeceğiz.

Bir sonraki adımda, bir e-posta adresi verebilirsiniz, böylece dönüştürülmüş dosyayı indirmek için posta bağlantısını elde edersiniz. Son adımda “Convert” düğmesini tıklayın ve dönüşüm başlasın. Bu, videoyu çevrimiçi GIF’ye dönüştürmenin en iyi yoludur. Zamzar 100 MB’a kadar dosya dönüştürme imkanı sağlar.


3. GIPHY

GIPHY videodan GIF’ler hazırlamak için kullanılan en popüler ve en iyi web sitelerden biridir. Bir fotoğraftan, bilgisayardan bir video yükleyerek veya bir video URL’si yapıştırarak GIF oluşturmaya başlayabilirsiniz. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, kullanmak istediğiniz alanı seçmeniz gerekir. YouTube, Vimeo sitelerinden bir URL yapıştırarak hemen GIF oluşturmaya başlayın.

Video yüklendikten sonra, süresini ve başlangıç zamanını ayarlama alanını sunar. GIF süresini 15 saniyeye kadar ayarlama imkanı sağlar. Her şeyi ayarladıktan sonra Continue to Decorate düğmesine tıklayın.

GIPHY’nin diğerlerine göre sağladığı özellikler gerçekten etkileyici. Videoya altyazı, çıkartmalar, filtreler ve çizimler eklemenizi sağlar. İstediğiniz her şeyi ekledikten sonra Continue to Upload

Şimdi GIF’iniz GIPHY’e eklenmeye hazırdır. Upload to GIPHY düğmesine tıklayarak bu hizmete yükleyin.

Evet, artık hazırladığını GIF, GIPHY sitesinde gözükecektir. Copy link seçeneğine tıklayarak bağlantıyı kopyalayıp paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir veya embed kodunu alarak web sitelerine ekleyebilirsiniz.

Çok basit bir şekilde hazırladığımız GIF aşağıda mevcuttur. Sizde kolayca istediğiniz videodan GIF’ler hazırlayabilirsiniz.

Evet seçim sizin. Eğer, sizin farklı bir görüşünüz varsa ve kullandığınız hizmetler varsa lütfen yorumlarınızla bize katılın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir