Vivaldi Türkçe İndir – Hafif, hızlı, esnek ve özelleştirilebilir ücretsiz web tarayıcı

Vivaldi Browser, Google Chrome ile aynı teknolojiyi temel alan ve tamamen özelleştirilebilir ücretsiz ve Türkçe bir açık kaynak web tarayıcısıdır. Bazı rakipleri kadar hızlı değil, ancak geliştiricileri her sürümü ile yenilikçi yeni özellikler ekliyor (aydınlatmayı tarayıcıdan kontrol etmeyi hiç düşündünüz mü?) ve her şey tamamen özelleştirilebilir.

Özellikle ülkemizde en çok kullanılan web tarayıcı Google Chrome’dır. Ancak hızlı ve işlevsel olmasına rağmen sistem belleğini aşırı derece tüketmektedir. Zaten sistem belleğini aşırı kullandığı için ve aşırı derecede önbellekleme yaptığı için çok hızlıdır. Özellikleri düşük bilgisayarlarda Chrome kullanmak bilgisayarı ve Chrome’un kendisini yavaşlatmaktadır. Bu nedenle pek çok kullanıcı alternatif web tarayıcı arayışındadır. Hem hafif hem özelleştirilebilir hem de hızlı kullanım sağlayacak bir web tarayıcı herkesin hayalidir. Vivaldi, buna en iyi çözümlerden birisi olacak web tarayıcılardan biridir.

Vivaldi Browser

Tarayıcı rekabeti yeni bir şey değil. Chrome, her ne kadar bu pazarın büyük bir çoğunluğunu kendinde toplasa da, her geçen gün yeni tarayıcılar ortaya çıkmaktadır. Vivaldi en çok merak edilen tarayıcılardan biridir. Kullanıcıların kullandıkları tarayıcıları değiştirecek bazı önemli özellikler içerdiği ortadadır.

Opera tarayıcısından uyarlanan Vivaldi, 6 Nisan 2016’da piyasaya sürüldü. Bir çok kullanıcı yeter artık her cihazda Chrome kullanmaktan vazgeçmek istiyorum diyerek yola çıktılar ve şimdi Vivaldi kullanmaya başladılar ve hala devam ediyorlar. Ön yargıları ve alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın ve Vivaldi kullanmaya başlayın derim. Bu konuda fikirlerinizin değişeceğini göreceksiniz.

Pek çok özelleştirme yapma imkanı sağlar

Kendi kısayollarınızı seçmek, ana menü tasarımını değiştirmek ve kontrol paneli yerleşimini belirlemekle kalmaz aynı zamanda ekranın üstünde, altında, solunda veya sağında sekmeleri yerleştirmenize izin vererek Vivaldi tarayıcı sekmelerini düzenlemenize izin verir. Ayrıca bunları tamamen gizleyebilir ve kısayollarını kullanabilirsiniz. Bir sürü sekmeyi açık tutmaya yatkınsanız, Vivaldi, gezinmeyi daha da kolaylaştırmak için bunları gruplandırmanıza olanak tanır. Favori sekmelerinizi bir oturumdan sonra kaydedin, istediğiniz an yeniden yüklemeye hazır olsun.

Yerleşik bir tarayıcı bildirim işlevi, not oluşturmayı kolaylaştırır. Vivaldi daha sonra masaüstünüzün ekran görüntüsünü alır ve notunuza otomatik olarak ekler.

Chrome Web Mağazası’na erişmek için Vivaldi’yi kullanabilirsiniz ve bir dizi ekstra işlevle Vivaldi’yi genişletmek için Chrome eklentilerini kullanabilirsiniz.

Vivaldi Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Vivaldi indirin ve çalıştırın. İlk açılışta çok şık bir arayüz ve hoş geldiniz sayfası ile karşılamaktadır. Ayrıca burada ayarları istediğiniz şekle getirmek için görünüm tercihleri sunar. İstediğiniz tarzı seçerek Sonraki adımları ile diğer özelleştirme seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sekme çubuğu konumu, başlangıç sayfası arka planları, tema özelleştirmeleri yapabilirsiniz. Ardından öğretici videolar izleyebilir, gezinmeye başlayabilir veya diğer seçeneklere göz atabilirsiniz.

Vivaldi indir

İşlem tamamlandıktan sonra ana sayfanızı oluşturmaya hazırsınız demektir. Beğendiğiniz herhangi bir web sitesi olabilir veya favori sitelerinize hızlı bir şekilde erişmek için bir dizi karo oluşturmak için Hızlı Arama aracını kullanabilirsiniz. Sık Kullanılanlar menüsüne benziyor ancak daha kullanışlıdır.

Vivaldi indir

Sol araç çubuğunda, yer imleri, indirmeler, notlar, geçmiş ve web paneline ekle düğmeleri yer almaktadır. Bu düğmelerden herhangi birine tıkladığınızda hemen yan tarafında panel açılır.

Sağ alt kısımda sayfa görüntüsünü çekmek, sayfa döşeme, resimleri göster / gizle, sayfa eylemleri ve sayfayı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için bir kaydırma aracı vardır. Yavaş bir bağlantısıysanız, sol alttaki küçük resim simgesini kullanarak resimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun yanındaki çift ok simgesi, çeşitli filtre ve efektler sunar.

Vivaldi indir

Panelin alt kısmında Vivaldi’nin ana ayarlar simgesini bulacaksınız. Beklediğiniz gibi, burada seçenekler çok geniştir. Kendi klavye kısayollarınızı tanımlayabilir, fare özel hareketlerini ayarlayabilir, başlangıç sayfasını girebilir ve daha pek çok seçenek yer almaktadır.

 Vivaldi indir

Gizlilik alanından, Google kimlik avı ve zararlı yazılım koruması, web sitelerinin sizi izlemesini engelleme gibi ilgi çekici özellikler yer almaktadır.

Vivaldi gerçekten web tarayıcı alışkanlıklarını değiştirecek niteliktedir. Pek çok özelleştirme seçeneği sayesinde web tarayıcı ile ilgili her şeyi yeni baştan oluşturmuş gibi olabilirsiniz. Kesinlikle denemenizi tavsiye edeceğim web tarayıcı uygulamalardan biridir.

Vivaldi Türkçe indir

Vivaldi Browser ücretsiz ve Türkçe web tarayıcı Windows, Mac, Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Vivaldi tarayıcı sürümleri indirin.

Windows 7/8/10 32-Bit için Vivaldi indir (40MB)

Windows 7/8/10 64-Bit için Vivaldi indir (47MB)

Windows XP/Vista için Vivaldi indir (37MB)

Mac OS X 10.9 ve üzeri için Vivaldi indir (61MB)

Linux DEB 32-Bit için Vivaldi indir (48MB)

Linux DEB 64-Bit için Vivaldi indir (47MB)

Linux RPM 32-Bit için Vivaldi indir (48MB)

Linux RPM 64-Bit için Vivaldi indir (47MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir