VLC Media Player İndir

VLC Media Player hemen hemen her kaynaktan çevrimiçi ortamda çeşitli videolar oynatmayı sağlayan ve neredeyse tüm medya biçimlerini destekleyen hem video, hem müzik hem de film izleme imkanı sağlayan gelişmiş ve ücretsiz popüler multimedya oynatıcı programlardan biridir.

Medya oynatıcı programların bir çoğu ekstra codec paketleri yüklemek zorunda bırakmaktadır ancak VLC Media Player, kullanıcıya codec yüklemesine gerek kalmadan mümkün olduğunca çok sayıda farklı video dosya biçimi desteklemek üzere özel olarak tasarlanmış hafif bir programdır. Video koleksiyonunuz için bir çok farklı formatlara uğraşabilir, bilgisayardaki şovları ve filmleri izlemekten keyif alabilirsiniz.

VLC Media Player

VLC Media Player, bilgisayarınızda uygun sürücüye sahipse BluRay kod çözme özelliğini sunar ve HD dosyalarının oynatılmasını destekler. Kompakt pakette, az miktarda depolama odası veya işlemci gücü gerektirdiği için çok fazla sabit disk alanı bırakmaya gerek yoktur.

Bu ücretsiz medya oynatıcı program epey gelişmiş özellikler sunar. Bitmemiş dosyaları ve çeşitli canlı sağlayıcılardan gelen görüntüleri izleme imkanı sağlar. Bir dizi TV kartı için destek de entegre edilmiştir.

Uluslararası materyalleri sevenler açık kaynaklı .SRT formatına dayanan kolay altyazı desteğinin tadını çıkaracaktır. Elbette, bu program, en sevdiğiniz müzik dosyalarını da dinlemek için yardımcı olacaktır. Bir grafik ekolayzer ve görselleştirme özelliği, VLC’yi komple bir multimedya çözümü yapar. Hem Mac hem de Windows işletim sistemleri için eşit derecede iyi çalışır. Ayrıca yeni güncellemeler sayesinde 360 derece videoları görüntüleme yeteneğine sahiptir. VLC bunu ya ayrı bir program olarak sunacaktır ya da VLC media player’e dahil edecektir. Ancak görünen o ki ayrı bir uygulama olarak sunacak.

VLC media player

Video, müzik, filmler için en iyi medya oynatıcı

Sadece video, müzik veya filmleri görüntülemeden dolayı en iyi medya oynatıcılardan biri değildir elbet. Sorunsuz bir şekilde görüntülemesi, özellikle HD kalitesindeki videoları izleme yeteneğinin olması bunun en önemli yanlarından biridir. Özellikle alt yazı filmleri izlemek için ideal bir programdır.

Bunlarıda bir kenara bıraksak popüler medya biçimlerden ziyade neredeyse tüm medya biçimlerini oynatma yeteneğine sahiptir. Aslında VLC ismini medya oynatıcıdan kurtarıp ortam oynatıcısı olmasını istiyor. Özellikle VLC Media Player son sürümlerinde bunu görmek mümkün. Artık programın ismi VLC ortam oynatıcısı olarak gözükmektedir.

VLC kullanım açısından da kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Arayüzün tamamen Türkçe olması, anlaşılır menüsü sayesinde her şey daha kolay olmaktadır.

VLC Media Player indir

VLC Media Player programı Windows, Mac OS X, Linux, Android ve iOS sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan versiyonu indirebilirsiniz. Ayrıca her cihaz üzerinde Türkçe arayüz ile kullanılabilir.

Windows 32bit için VLC Media Player indir (zip 50MB)

Windows 32bit için VLC Media Player indir (7z 27MB)

Windows 64bit için VLC Media Player indir (30MB)

Windows 10 için VLC Media Player indir (Windows Mağaza)

Mac OS X için VLC Media Player indir (36MB)

Android için VLC Media Player indir

iOS için VLC Media Player indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir