Web sayfası içeriğini Excel’e dönüştüren online web hizmeti

Bir dosya biçiminden diğerine dönüştürmek için sayısız programlar vardır. Ancak, bir web sayfası içeriğini belgelere dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü? Evet, web sayfası içeriğini kopyalayıp bir Word veya benzeri araçlara aktarabilirsiniz. Bu çok kolay bir iştir. Ancak, bir web sayfasını Excel elektronik tablolara dönüştürmek istersek nasıl olacak?

Listly, web sayfalarındaki tablo içeriklerini Excel elektronik tablolarına dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir web hizmetidir. Hizmet, ücretsiz ve abonelik tabanlı bir sürüm olarak ve işleri biraz daha kolaylaştıran bir Chrome uzantısı olarak mevcuttur. Web sayfalarından verileri almanın birkaç yolu vardır. İçeriği kopyalayıp yapıştırabilir, bütün web sayfasını kaydedebilir veya örneğin ekran görüntüleri oluşturabilirsiniz. Doğrudan verileri almak için headfirst kaynak koduna dalabilirsiniz. Her şey iyi güzelde, verilerin orijinal yapısını korumak isterseniz ve özellikle tablo halinde almak istediğiniz zaman, seçenekler sınırlıdır.

Listly ile web sayfa içeriklerini Excel’e dönüştürün

Listeleme, web sayfalarındaki tablo verilerini dönüştürür ve verilerden Excel elektronik tabloları oluşturur. Listly web hizmetini iki şekilde kullanabilirsiniz; web sitesine giderek web sayfası URL’sini yapıştırarak dönüştürme yapabilir veya hizmetin son zamanlarda yayımlanan Chrome uzantısını kullanarak işleri daha da hızlandırabilirsiniz.

Verileri, etkin web sayfasından Excel elektronik tablolarına dönüştürmek için gereken iki tıklama yapmanızdır. Etkinlik, verilerin web sitesinde nasıl sunulduğuna bağlıdır. Web sayfa tablolara göre biçimliyse Listly doğru şekilde tanımlayacaktır.

Listly farklı tablo biçimlerini tanımlar, ancak web sitesinde açıkça tanımlanabilen tablolarla en iyi sonucu verir. Örneğin, bir web sayfasında içerik tablo olarak sunulmuşsa, Listly mükemmel bir şekilde bir elektronik tabloya dönüştürür. Her web sayfasını düzgün bir şekilde dönüştürme ihtimalinin olmadığını anladınız umarım.

Örneğin, Temel Excel Klavye Kısayol Tuşları ve Gelişmiş Excel Klavye Kısayol Tuşları sayfalarımızı biraz sorunlu olsa da, dönüştürdü. Tablo içerikli sayfaları daha düzgün bir şekilde dönüştürmektedir. Web sayfasını Excel’e dönüştürdükten sonra indirme imkanı sağlamaktadır.

Chrome uzantısını, Listly hesabında oturum açmadan kullanabilirsiniz. Bir şekilde sınırlı olup olmadığını bilmiyorum, ancak deneme süresince kaydolmam istenmiyordu.

Hesap kaydı çeşitli avantajlar sunmaktadır. Listly web sitesinde kullanabileceğiniz yeni özelliklerin kilidini açar; bunların arasında bir zamanlayıcı ve veri yöneticisi bulunur. Zamanlama oldukça yararlıdır; işleri günlük veya belirli günlerde dönüşüm gerçekleştirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Web sayfasındaki veriler haftada bir güncellenirse, yeni verilerin güncellendikten hemen sonra kapatabilmesi için haftalık bir iş çalıştırabilirsiniz. Listly, yeni işler tamamlandığında sizi uyaran e-posta uyarılarını destekler.

Listly, kullanıcıları için bir dönüşüm geçmişine erişme imkanı sunuyor. Verileri yeniden açmak veya indirmek için kullanışlıdır. Ücretsiz hesap 10 sayfa ve 1 zamanlama işi ile sınırlıdır. Ücretli hesaplar aylık 1,99 dolardan başlar ve sınırları artırır.

Listly web sitesini ziyaret edin veya Chrome uzantısını yükleyin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir