WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürmek için ücretsiz program ve siteler

Neden WEBP? Format, Google’a göre pek çok alanda iyileştirme getiriyor. Kullanım açısından diğer görüntü biçimlerine göre daha avantaj sağlamaktadır. Örneğin, kayıplı ve kayıpsız sıkıştırma desteği vardır ve aynı zamanda sıkıştırma araçları ile yeniden sıkıştırılan aynı PNG’ye kıyasla %45 oranında dosya boyutu ve %28 oranında bir dosya boyutu tasarrufu sağlayabilir.

WEBP

Örneğin hem kayıplı hem de kayıpsız sıkıştırmayı destekler ve sıkıştırma araçları ile yeniden sıkıştırılan aynı PNG’ye kıyasla PNG’ye (şeffaflığı koruyarak) %45 oranında dosya boyutu ve %28 oranında bir dosya boyutu tasarrufu sağlayabilir.

Google, “WEBP” görüntü biçimini çok önceden tanıttı, ancak İnternet üzerinde yaygın şekilde kullanılması biraz zaman aldı. Özellikle Google Play Store üzerinde mevcut resimlerin hepsi, “.webp” uzantısına sahiptir. Bu resimlerin indirilmesi, paylaşılması ve kullanılması çok sıkıntılı olmaktadır. Bu nedenle WEBP görüntü formatını en popüler görüntü formatlarına dönüştürmek isteyebilirsiniz ve bu yazımızda bunu yapmak için yardımcı olacak araçları ve yolları göstermek istedik.

WEBP’yi dönüştürmek için ücretsiz programlar ve siteler

İlginç bir şekilde, Windows için yaygın olarak kullanılan birkaç Windows uygulaması için WEBP desteği sağlayan bir WEBP codec bileşeni mevcuttur (ör. Windows Photo Viewer, MS Office 2010 ve FastPictureViewer). Ayrıca, Windows Gezgini’nde WEBP küçük resim önizleme desteği ekler ancak WEBP’den dönüştürmek istiyorsanız çok fazla yardımcı uygulama yoktur; Bunu yapmak için aşağıdaki ücretsiz dönüştürücülerden birini kullanabilirsiniz.

WEBP dönüşümünü destekleyen ücretsiz programlar bulmak zor olabilir. Sizin için hazırladığımız masaüstü programlar ve ücretsiz online sitelere göz atabilirsiniz.
.

İsim Platform Not
ImageMagick Windows, Mac, Linux Komut satırı biçiminde gelir ancak mevcut birçok arayüz ön uçları vardır.
XnConvert Windows, Mac, Linux Basit, çoklu biçim ve toplu işleme yeteneğine sahip.
XNView Windows, Mac, Linux En iyi ücretsiz resim görüntüleme programlarından biridir, WEBP’yi destekler, dönüşüm gerçekleştirebilir.
NConvert (32Bit)

NConvert (64Bit)

Windows, Mac, Linux XNConvert ve XNView üreticilerinin komut satırı yardımcı programı.
IrfanView Windows Windows için bu son derece iyi bilinen ve çok yönlü ücretsiz resim görüntüleyici, WEBP’yi görüntüleme ve dönüştürmeyi destekler ..
GIMP Windows, Mac, Linux Dünyanın en tanınmış serbest / açık kaynak bitmap editörü ve Photoshop alternatifidir. WEBP’yi destekler ve dönüştürebilir.
Paint.NET Windows, Mac, Linux Dünyanın ikinci en iyi bilinen ücretsiz / açık kaynak bitmap editörü ve Photoshop alternatifidir. WEBP’yi destekler ve dönüştürebilir (ancak bu eklentiyi kurmanız gerekebilir).
RealWorld Paint Windows Yukarıdaki ücretsiz Photoshop alternatiflerine rağmen, iyi bir bitmap düzenleyicisidir. WEBP’yi destekler ve dönüştürebilirsiniz.
WebP Utility Windows, Mac, Linux Google’dan komut satırından WEBP dönüşümü yapabilen küçük bir program.
Cloudconvert.org Online Online dönüşüm hizmeti, WEBP’yi dönüştürebilirsiniz.
Online-convert.com Online Online dönüşüm hizmeti, WEBP’yi dönüştürebilirsiniz.
Zamzar.com Online Online dönüşüm hizmeti, WEBP’yi dönüştürebilirsiniz.

Bu listede yer alan program ve online-çevrimiçi hizmetler elbette hepsi değildir. Sizinde kullandığınız ve etkili olduğunu düşündüğünüz dönüştürücüleri yorumlarınızla belirtirseniz seviniriz.

XnConvert ile WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürme nasıl yapılır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir