WhatsApp gönderilen mesajları okunmadan önce silme

Gönderilen WhatsApp mesajları silmek kolaydır, ancak karşıdaki okumadan önce bunları silmek için ne yapmalı?

Gönderilen bir WhatsApp mesajını silmek gerçekten kolaydır. Dokunun ve basılı tutun, sonra üstteki çubukta görünen silme simgesine dokunun ve silin.

Ancak, bir mesaj gönderdikten sonra pişman oldunuz ve gönderdiğiniz alıcı okumadan önce silme noktasında çaresizsiniz. Peki ne olacak? Bu konuda iyi haberler var.

‘Herkes için Sil’ özelliği ile okunmadan önce WhatsApp mesajları silme

İyi haber, bu işlevsellik yakında WhatsApp’a gelecek. ‘Herkes İçin Sil’ ibareli olarak, özellik şu anda test aşamasındadır.

WhatsApp beta bilgisine odaklanan bir Twitter profili, amaçlandığı gibi çalıştığını ve yalnızca kullanıcılar için etkinleştirilmesinin gerekli olduğunu ileri sürüyor.

Herkes için Sil haberleri!

Yakında kullanılabilir olduğunu görmek için bu tweete bakabilirsiniz; pic.twitter.com/GQ6eqbNvSn

iOS için WhatsApp: gönderen mesajı herkes için sildikten sonra, WhatsApp onu Bildirim Merkezi’nde silecektir.

WABetaInfo (@WABetaInfo) 12 Eylül 2017

Şu anda bir mesajı basılı tuttuğunuzda yalnızca silmek için seçenek var, ancak yeni gelecek güncellemede mesajı düzenlemek veya iptal etmek için seçenekler göreceğiniz söyleniyor.

Herkes için Sil, metin mesajları, videolar, resimler, GIF’ler veya belgeler olsun, her türlü Whatsapp iletileri ile çalışır. Ayrıca hem iOS hem de Android üzerinde de çalışacak.

Bununla birlikte, bir mesajın geri çağrılabilmesi için, son beş dakika içinde gönderilmesi gerektiği ve alıcının okumadan önce (iki mavi işaretin görülmeden önce) kaldırılması gerekir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir