WhatsApp’da sohbeti en üst sıraya sabitleme nasıl yapılır?

WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulamalardan biridir. Ardından Facebook Messenger gelmektedir. Her ikisi de Facebook’a aittir, bu yüzden Facebook’a baktığımızda bugün mevcut en popüler iki mesajlaşma uygulamasına sahiptir. Messenger’ın aksine, WhatsApp telefon numaranızla çalışır ve kişilerinizden hangisinin kullandığını bilmek çok daha kolaydır. WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemeye sahip olması ve popüler bir uygulama haline getiren dosyaları kolayca paylaşmanıza olanak sağlaması da söz konusudur. Pek çok sohbet ortamında mesajlaşıyorsanız, önemli sohbetleri takip etmekte sorun yaşayabilirsiniz. İşte bu yüzden WhatsApp yeni bir pin-sabitleme özelliği ekledi. WhatsApp’daki bir sohbeti Sohbet sekmesinin en üst kısmına yerleştirir ve diğer sohbet gruplarına gelen mesajlar sıralamayı değiştiremez.

Android cihazda WhatsApp sohbet sabitleme

WhatsApp sohbet sabitleme özelliği uygulama güncellemesi aracılığıyla eklendi, bu nedenle en son Whatsapp uygulamasını çalıştırdığınızdan emin olun. Güncelleme zaten dünya çapında mevcuttur bu yüzden beklemeniz gerekmez. Tek yapmanız gereken, uygulamayı güncellemektir.

WhatsApp uygulamasını açın ve Sohbetler sekmesine gidin. Üst sıraya sabitlemek istediğiniz sohbet dizini üzerinde parmağınızı basılı tutun. En üst kısımda sabitleme işaretini göreceksiniz. Sabitlemek için bu işareti dokunmanız yeterlidir.

Sabitlenen sohbet dizinin sağ tarafında sabitleme işaretini göreceksiniz. Sabitlenen sohbet her zaman en üst sırada olacaktır. Sabitte olan sohbetin, sabitlemesini kaldırmak için yine aynı şekilde sohbet üzerine basılı tutun ve sabitleme kaldırma işaretine dokunmanız yeterli olacaktır.

Sabitlenmiş sohbetler Sohbet ekranının üstünde görünür. Onları takip etmenin kolay bir yoludur. Birçok kişi ile iletişim kurmak için WhatsApp kullanıyorsanız, önemli sohbetlerin üst tarafta kalmasını sağlayabilirsiniz. Her iki durumda da sabit bir sohbet dizisi her şeyi kolaylaştırır.

Sabitlenmiş sohbetlerin dışında, başka sohbetlerden mesaj gelse bile üst tarafta sabitenmiş sohbetler duracaktır. Ayrıca birden fazla sohbet sabitleme yaptığınız zaman, en son sabitleme yapılan sohbet en üst tarafta olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir