WhatsApp Sorunlarını Gidermek İçin 5 Hızlı Yol

WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma ve sesli sohbet uygulamasıdır. Ancak, sorunlara karşı tam bağışık kazanmamıştır. Bugün WhatsApp uygulaması ile mesajlar gönderirken karşılaştığınız sorunlar ve gizliliğinizi nasıl koruyacağınız hakkında konuşacağız.

Herhangi bir nedenden dolayı WhatsApp uygulaması düzenli çalışmayabilir. Bunun nedeni her şey olabilir, ancak bu sorunları çözmek için aşağıdaki önermeleri uygulayabilirsiniz.

1. İnternet üzerinde kontrol edin

WhatsApp sorunları hakkında endişe duymadan önce, hizmetin herkes için mi yoksa yalnızca sizin için olup olmadığını görmek için İnternet’i kontrol ettiğinizden emin olun.

WhatsApp uygulamasının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için belirli bölgelere özgü web siteleri vardır. DownDetector.com, dünya genelindeki sorunları kontrol etmek için en güvenilir platform olma eğilimindedir. Mevcut bir kesinti haritasını ve en sık bildirilen sorunları görüntüleyebilirsiniz.

2. Telefonu yeniden başlatın

Burada söyleyecek başka bir şey yok. Şüpheniz olduğunda, telefonunuzu yeniden başlatın.

3. Uçak modunu açın ve kapatın

Bazen, bağlantıyı kesip cep telefonu şebekesine tekrar bağlanmanız. WhatsApp’ın çalışmaya başlamasına engel olabilir. Bunun nedeni diğer servislerden çok WhatsApp için çalışmasıdır. Uçak modu açıp kapatmanın faydası olabilir.

4. WhatsApp son sürümünü indirin

Tipik olarak, Android, sizin için en son WhatsApp son sürümünü otomatik olarak indirir. Ancak bu her zaman ortaya çıkmaz. Bazen yanlışlıkla otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz.

Her durumda, Play Store girişini kontrol edin ve tekrar Whatsapp indirmeyi deneyin. Alternatif olarak Play Store uygulamasını açın, sol üst köşedeki üç çizgiye dokunun ve Uygulamalarım bölümüne bakın. Mevcut herhangi bir güncelleştirme olup olmadığını görmek için Yüklü sekmesini kontrol edin.

5. WhatsApp kaldırın ve tekrar yükleyin

Yapacaklarınızın hepsi başarısız olursa, WhatsApp’ın kaldırılıp yeniden yüklemeyi deneyin. Sahip olduğunuz tüm görüşmeleri kaybedeceksiniz, ancak görüşmelerinizi WhatsApp ayarları menüsünden yedekleyebilirsiniz; bunun için, Tercihler > Sohbetleri yedekle’ye gidin.

Bunların tamamen işe yarayacağına dair söz veremem. Bununla birlikte, yaşadığınız en temel WhatsApp sorunlarının %95’ini çözecektir. Daha karmaşık sorunlar için profesyonel teknik desteğe ihtiyacınız olabilir – Android teknik desteği gibi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir