Wickr Me: Windows, Mac, Android ve iOS için Şifreli Mesajlaşma Programı

Wickr Me, Windows, Mac OS X, Linux sistemler ve Android ve iOS (iPhone, iPad) mobil cihazlar için ücretsiz gizli, güvenli ve şifreli mesajlaşma programıdır. Wickr Me programının en büyük avantajı, tüm platformlar ile uyumlu olduğu için, her zaman her yerden kolayca şifreli mesajlaşmalar gönderme ve gelen mesajları okuma imkanı sağlamasıdır.

Önemli birisi olduğunuzu söylesinler veya söylemesinler, herkes kendince önemlidir zaten. Güvenli bir şekilde mesajlaşmak herkesin hakkıdır. Wickr Me uygulaması sayesinde, güvenli ve şifreli mesajlaşma yaparak, mesajlarınızın okunması endişesi olmadan iletişim kurabilirsiniz. Mesajlarınız hiç kimsenin gözetiminde olmayacak demektir.

Wickr Me ücretsiz gizli, güvenli ve şifreli mesajlaşma programı

Ücretsiz Wickr Me şifreli mesajlaşma programı Windows, Mac, Linux, Android ve iOS gibi çeşitli platformlarda çalışır. Herkes için gizlilik sağlayan bu uygulama, güvenlik riski olmaması ve internet korsanlarının saldırılarına maruz kalmamak için uçtan uca şifreleme kullanıyor.

Wickr’ın tüm platformlar için çok sayıda farklı versiyonları vardır ancak, sadece Wickr Me sürümü ücretsizdir ve sadece kişisel kullanım içindir. İşletmeler için özel ücretli versiyonları vardır. WhatsApp Messenger veya diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi, bu uygulama ile şifreli mesajlaşma yapmak için diğer kişilerinde bu uygulamayı kullanıyor olması gerekir.

Kolayca dosya gönderme

Dosya, resim ve diğer belgeleri karşı tarafa güvenli bir şekilde göndermek için el telgrafını da kullanabilirsiniz. Dahası, mesajların veya paylaşılan dosyaların diğer tarafın kullanımına ne kadar süre kaldığı konusunda tam denetime sahip olursunuz. Örneğin, mesajlar için varsayılan süre sınırı, altı gün sonra otomatik olarak yok edilir.

Mesajlaşma, fotoğraf, video veya dosya gönderme desteği vardır. Ancak, şunu asla unutmayın mesajlarınız veya paylaştığınız her şey geçici olacaktır. Zaten, güvenli ve şifreli haberleşmenin mantığı budur. İşiniz bittikten sonra, tüm deliller ortadan kaldırılır.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Wickr Me çok tanıdık bir arayüze sahiptir. Wickr ağında, aynı zamanda Wickr kullanan diğer insanlarla bağlantı kurmak için kullanılan bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu kullanıcı adını kullanarak başka insanlar ekleyebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. Diğer insanlar da kullanıcı adınızı kullanarak sizinle iletişime geçebilir.

Mesaj sona erdirmesini ayarlamak için bir seçenek olması dışında, diğer mesajlaşma servisleri ile Wickr arasında fark göremezsiniz. Wickr, mesajlarınızı internet üzerinden göndermeden önce şifrelemek için arka planda çalışır.

Wickr Me, birçok platformda güvenli uçtan uca şifreli mesaj gönderme uygulamasıdır. Bizler için şifreli mesajlar göndermenin pek önemli olmadığını düşünüyorum ama basın çalışanları için faydalı olacağını düşünüyorum. Yada, atomu parçalayacak gizli bilgileri göndermek isteyenler için yardımcı olacaktır.

Wickr Me indir

Wickr Me ücretsiz gizli, güvenli ve şifreli mesajlaşma programı Windows 10, Mac OS / X 10.10 veya üzeri, Ubuntu 16.04 64-bit, iOS 9.0 ve üzeri, Android 4.1 ve üzeri sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Windows (77MB)Mac OS X (49MB)Ubuntu (42MB)AndroidiOS


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir