Windows 10’da Program Pencerelerine Sekme Ekleme Programı

Çok fazla program ve pencere açık olduğunda masaüstü çok karmaşık gözükür. Gezinmek sıkıcıdır ve belirli bir pencereyi bulmaya çalışmak zor olabilir. Tarayıcıların sekmeli bir arayüze sahip olmalarının nedeni, bunun yalnızca uygulamanın türü olduğudur. Stardock tarafından piyasaya sunulan Groupy programı, Windows 10‘da uygulamaları tek bir pencerede gruplandırmaya olanak tanıyan bir uygulamadır.

Groupy, kullandığınız uygulamalar veya programlar arasında geçiş yapmanızı sağlayan düz bir sekmeli arayüz sağlar. Groupy, tüm uygulamaları gruplandırmaya veya aynı uygulamadaki farklı pencereleri birlikte gruplamaya olanak tanır. Aslında, sekmeli bir arayüze sahip olmayan programlara sekmeli bir arayüz eklemeye izin verir.

Groupy indirin ve yükleyin. Uygulamanın, 30 gün boyunca kullanabileceğiniz ücretsiz bir deneme sürümü vardır ve uygulaması beğenirseniz daha sonra satın alabilirsiniz.

Groupy ile Tek Bir Pencerede Programları veya Uygulamaları Toplama

Groupy programını bilgisayarınıza kurun ve uygulamaları tek bir pencerede nasıl toplayacağınızı söyleyecektir. Varsayılan olarak, uygulamaları tek bir pencerede gruplandırmak için yapmanız gereken tek şey, bir uygulama penceresini diğerine sürükleyip bırakmaktır. Ancak, bazen bir uygulama penceresi taşımayı desteklemeyebilir. Groupy, ayarlar kısmından Only group windows when Shift is held down seçeneğini seçerseniz, Shift tuşuna basılı tutarak program penceresini diğer program penceresine sürükleyip bıraktığınız zaman, sekme olarak eklendiğini göreceksiniz.

Ayrıca hangi pencerelerin birlikte otomatik olarak gruplandığını da özelleştirebilirsiniz. ‘Automatically group identical window together unless in another group’ seçeneğini etkinleştirerek aynı uygulamanın pencerelerini bir araya getirebilirsiniz.

Pencereleri gruplamak için, birini diğerinin üzerine sürükleyip bırakın. Groupy, belirli bir uygulamanın tüm pencerelerini gruba otomatik olarak eklemenizi veya diğer tüm pencereleri hariç tutmanızı sağlar.

Groupy, uygulamaları tek bir pencerede gruplandırmanıza izin verse de, görev çubuğunda nasıl görüneceğini etkilemez. Örneğin, bir MS Excel belgesini ve not defteri dosyasını bir araya getirirseniz, ikisi de görev çubuğunda kendi bireysel uygulama simgeleri olarak görünür ve bunları ilgili uygulamalarına geçmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, uygulamalar yine de bireyselliğini gruplanmış bir pencerede korur; örneğin, bir grubun bir uygulamasını kapatabilir, ancak diğerlerini açık bırakabilirsiniz.

Windows Sekmeli Arayüz

Groupy iyi çalışıyor ve uygulaması satın almak istemiyorsanız, ancak bu özelliği Windows bilgisayarınızda istiyorsanız birkaç ay beklemekle birlikte 9.99 dolarlık fiyatıyla satın alabilirsiniz. Microsoft, Windows 10’daki pek çok uygulamaya sekmeli bir arayüz ekliyor. Groupy ile karşılaştırılmayacak. Uygulama açıkça üstün seçenekler içeriyor ancak yerel Windows 10 özelliği ücretsiz olacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir