Windows 10’da programları her zaman yönetici olarak çalıştırma

Windows 10’da bir program veya uygulamayı yönetici olarak çalıştırmak basittir ve size nasıl yapılacağını göstereceğiz, ancak her seferinde yapmak istemeyebilirsiniz. Ayrıca, Windows 10’da daima bir programı yönetici olarak çalıştırdığınızdan nasıl emin olabileceğinizi göstereceğiz.

Bir programı Windows 10’da yönetici olarak çalıştırmanın basit yolu, Başlat Menüsünde açmak istediğiniz uygulamayı bulmaktır ve sağ tıklayarak ve ‘Diğer’ ve ‘Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Bununla birlikte, bu yalnızca bir kez yapılır ancak bu uygulamayı her defasında bir yönetici olarak açmak isteyebilirsiniz.

Windows 10’da programları her zaman yönetici olarak çalıştırma

Bunu nasıl yapacağınızı öğrenin ve her zaman yönetici olarak çalıştırmak istediğiniz programlar için işlemi tekrarlayın. Bunu yalnızca güvendiğiniz uygulamalarla yapın ve nasıl kullanılacağını bildiğinizden emin olun. Varsayılan olarak değildir ve sisteminize büyük veya istenmeyen değişiklikler yapılmasını önlemek için size bir uyarı verir.

1.Adım:

Uygulamayı, Başlat menüsündeki Tüm uygulamalar’ın altında veya daha önce yapmış olduğunuz gibi bulun, sağ tıklayın ‘Diğer > Dosya konumunu aç‘ seçeneğini seçin.

2.Adım:

Programı sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin.

3.Adım: 

Varsayılan olan Kısayol sekmesindeki Gelişmiş‘i tıklayın.

4.Adım:

Yönetici olarak çalıştır kutusunu işaretleyin ve Tamam‘ı tıklayın.

5.Adım:

Ana özellikler penceresinde Tamam‘ı tıklayın ve Devam et‘i tıklayın. Yeterli ayrıcalığınız yoksa, yöneticinizde değişikliği onaylamanız gerekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir