Windows 10’da sanal masaüstlerine nasıl isim verilir?

Windows 10’daki sanal masaüstleri, işletim sisteminin en önemli özelliklerinden biridir. İstediğiniz sayıda sanal masaüstü oluşturabilirsiniz; klavye kısayol desteğine sahiptirler ve aralarında uygulama pencerelerini taşımak kolaydır. Windows 10’da sanal masaüstlerinin bir eksikliği onları tanımlamak için görsel göstergeler olmamasıdır. Win 10 Virtual Desktop Enhancer, mevcut en iyi sanal masaüstü özelleştirme uygulamalarından biridir. Mevcut masaüstünüz için sistem tepsisinde bir numara göstergesi eklemenize olanak tanıyan ücretsiz bir açık kaynak Windows uygulamasıdır. Ayrıca, her masaüstü için farklı duvar kağıtları ayarlamanızı sağlar. En önemlisi, Windows 10’da sanal masaüstleri adlandırmanızı sağlar.

Windows 10’da sanal masaüstlerine isim verme

Win 10 Virtual Desktop Enhancer programının bir kullanıcı arayüzü yoktur. Windows 10’daki sanal masaüstlerini adlandırmak için düzenlemeniz gereken bir Settings.ini dosyası vardır. Aynı dosya, her bir masaüstü için farklı duvar kağıtları ayarlamak için düzenlediğiniz şeydir. Uygulama, bin taneye kadar sanal masaüstünü destekliyor.

Win 10 Virtual Desktop Enhancer indirin ve arşivden ayıklayın. Klasördeki Settings.ini dosyasını Not Defterinde açın.

DesktopNames bölümüne gidin. Tek yapmanız gereken, masaüstü numarasının yanına bir ad eklemek ve değişiklikleri dosyaya kaydetmek.

Eğer hiç sanal masaüstü oluşturmadıysanız DesktopNames kısmını görmeyebilirsiniz. Yada herhangi bir nedenden dolayı görmezseniz kendiniz ekleyebilirsiniz.

Sanal masaüstünüzü adlandırdıktan sonra Virtual Desktop Enhancer dosyasını çalıştırın. Sanal masaüstü numarasını belirtmek için otomatik olarak sistem tepsisine bir sayı göstergesi ekler. Aralarında geçiş yaptığınızda, geçerli masaüstünün adını gösterir.

Sanal masaüstlerine ad verdikten sonra bunları silebilir ve daha sonra tekrar ekleyebilirsiniz ve yine aynı adı taşıyacaktır. Adı değiştirmek için, Win 10 Virtual Desktop Enhancer için Settings.ini dosyasını düzenlemeniz gerekir.

Sistem tepsisinde masaüstü sayı göstergesinin üzerine fare imlecini getirdiğinizde, geçerli masaüstünün adını gösterir.

Ekrandaki uyarının renk ve yazı tipini özelleştirebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılar, Win 10 Virtual Desktop Enhancer sıkıştırılmış klasörü ile birlikte gelen ReadMe dosyasında bulunmaktadır.

Win 10 Virtual Desktop Enhancer indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir